Alfen verkocht vorig jaar ruim twee keer zoveel laadpalen
ALMERE (ANP) - Alfen heeft in 2020 ruim twee keer zoveel laadpalen verkocht als een jaar eerder. Dat komt volgens het Almeerse bedrijf onder meer door stimuleringsmaatregelen van Europese overheden. De coronasteun aan de auto-industrie werd vaak met duurzaamheidsvoorwaarden beschikbaar gesteld en daar profiteerde Alfen van. In totaal produceerde de onderneming 55.500 laadpunten.
Ook de vraag naar slimme oplossingen voor elektriciteitsnetwerken en opslag van energie vonden gretig aftrek omdat klanten druk bezig zijn met de energietransitie. De omzet van Alfen groeide vorig jaar met 32 procent naar 189 miljoen euro. De winst verdubbelde ruim naar bijna 12 miljoen euro.
Voor heel 2021 rekent Alfen op een omzet tussen de 225 miljoen en 250 miljoen euro. "Door de coronacrisis kan het zijn dat investeringsbeslissingen worden uitgesteld", zegt topman Marco Roeleveld. Daardoor zou het bedrijf dit jaar iets minder hard kunnen groeien. De vooruitzichten van Alfen voor de lange termijn zijn positief.
Koploper
Het aantal elektrische auto's groeide ook vorig jaar snel, ondanks de coronacrisis. De Nederlandse overheid wil dat in 2030 alle auto’s die nieuw de weg op komen helemaal zonder uitlaatgassen rijden. Dan zijn er in het land naar schatting 1,7 miljoen laadpunten nodig in steden, op het werk en bij eigenaren thuis.
"We zijn in Nederland samen met Noorwegen koploper wat betreft laadpalen, maar we moeten hard doorgroeien als alle ambities waargemaakt worden", aldus Alfen. Het bedrijf, dat in Nederland een marktaandeel heeft van zeker 35 procent, laat weten op te kunnen schalen wanneer de vraag toeneemt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
7 uur geleden