Alfen gaat bedrijf transformeren en wil naar winstgevende groei
ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.
Om dit proces te versnellen gaat het bedrijf "de daarbij voor de organisatie benodigde competenties en de beschikbare capaciteiten op elkaar afstemmen", aldus topman Michael Colijn. In bepaalde gebieden komen functies te vervallen. In andere wil Alfen juist groeien, zoals bij digitale oplossingen, projectmanagement en services. Het is nog niet bekend hoeveel banen door de plannen worden geraakt.
"Deze transformatie is bedoeld om nog klantgerichter te werken, onze betrouwbaarheid te verhogen, ons aanbod verder te digitaliseren en onze werkwijze te veranderen", legt Colijn uit. "Voor iedere businessunit hebben we een strategie vastgesteld om commerciële activiteiten, Europese expansie en de ontwikkeling van producten en digitale diensten richting te geven."
Tientallen miljoenen winst
De omzet daalde vorig jaar met 10,7 procent naar bijna 436 miljoen euro. Onder de streep bleef een verlies van 0,2 miljoen euro over, tegen een verlies van 27 miljoen euro in 2024. In 2023 boekte het bedrijf nog tientallen miljoenen winst.
De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's daalden vorig jaar met ruim een vijfde. Daarbij had het bedrijf last van toegenomen concurrentie in de markt voor thuisladers voor stekkerauto's. Ook werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
Voltijdsbanen teruggebracht
Alfen bracht het personeelsbestand vorig jaar met 130 voltijdsbanen terug naar 923 fte's aan het einde van 2025. Hierdoor daalden de personeelskosten met ruim 15 procent.
Het bedrijf verwacht dat de totale omzet dit jaar tussen de 435 en 475 miljoen euro uitkomt. Het bedrijf rekent daarnaast op een verdere krimp bij het onderdeel voor laadpalen. Bij de tak Smart Grid Solutions (SGS), waarbinnen Alfen systemen voor het elektriciteitsnet ontwikkelt, verwacht het bedrijf wel omzetgroei.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De EU heeft de overname van cybersecurity-startup Wiz door Google-moederbedrijf Alphabet voor 32 miljard dollar goedgekeurd. Volgens Brussel levert de overname geen mededingingsproblemen in Europa op.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick ontkent dat hij nauwe banden heeft gehad met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, zoals is gesuggereerd in openbaar gemaakte documenten. Parlementariërs van beide partijen hebben Lutnick opgeroepen om op te stappen, maar volgens hem is dat niet nodig.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - EU-parlementariërs hebben dinsdag hun steun uitgesproken voor de introductie van de digitale euro. De plannen van Brussel zijn goedgekeurd door 438 parlementariërs, tegenover 158 stemmen tegen. De Europese Centrale Bank (ECB) wil met een digitale euro de Europese afhankelijkheid van Amerikaanse betaalbedrijven zoals Visa en Mastercard verminderen, nu de trans-Atlantische betrekkingen onder druk staan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft zijn vijandige overnamebod op Warner Bros. Discovery verhoogd in een poging aandeelhouders te overtuigen zijn bod te steunen in plaats van dat van concurrent Netflix.
5 uur geleden