Alfa Romeo verandert naam Poolse 'Milano' na kritiek regering
TURIJN (ANP/RTR) - De Italiaanse autofabrikant Alfa Romeo verandert de naam van zijn in Polen geproduceerde nieuwe model 'Milano' al binnen een week na introductie. Onder druk van de Italiaanse overheid gaat de eerste elektrische auto van het bedrijf voortaan 'Junior' heten.
De regering uitte vorige week al kritiek op de "misleidende" Italiaans klinkende naam. Volgens de minister van Industrie Adolfo Urso is de naam in strijd met de Italiaanse wet. De regering had ook liever gezien dat de auto in Italiƫ geproduceerd zou worden.
"Hoewel we denken dat de naam 'Milano' aan alle wettelijke vereisten voldeed, hebben we besloten om hem te veranderen in 'Junior', om de relaties met de Italiaanse overheid te vergemakkelijken", zei Jean-Philippe Imparato, bedrijfsdirecteur bij Alfa Romeo, maandag.
Volgens Carlos Tavares, topman van moederconcern Stellantis, is er het hele weekend gewerkt aan de naamsverandering. "Het is een signaal van verzoening. We beschikken over een grote bibliotheek met namen."
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
13 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
16 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden