
Alerte beveiliger zet politie op spoor van twee pinpasfraudeurs
MIDDELBURG - De politie heeft deze week mede dankzij een alerte beveiliger op de Mortiereboulevard twee mannen aangehouden die verdacht worden van bankpasfraude. Zij maakten de bankpas van 74-jarige Middelburgse buit.
Een beveiliger viel woensdagmiddag een man op die kort na elkaar twee keer een elektronicazaak binnenkwam en een mondkapje droeg. De bewaker weet uit ervaring dat de laatste weken pinpasfraudeurs dit vaak doen om hun gezicht te verbergen.
Hij zag dat de man de eerste keer zonder aankoop de zaak weer verliet. Een half uur later kwam dezelfde man weer binnen om alleen een mobiel pinautomaatje aan te schaffen en contant met een biljet van 50 euro af te rekenen. Hierna stapte hij in een auto. De bewaker gaf zijn bevindingen door aan de politie.
Agenten controleerden daarna het voertuig waarin op dat moment alleen een 18-jarige man zat. Omdat hij zich niet kon legitimeren werd de auto doorzocht waarna de buitgemaakte bankpas, reader en het contante geld werden aangetroffen. Hierop werd de 18-jarige man aangehouden. Zijn handlanger die het pinautomaatje had gekocht werd in een andere winkel aangetroffen en eveneens aangehouden. Beiden verdachten zijn in verzekering gesteld.
Daders
De daders zijn een 22-jarige man uit Almere en een 18-jarige man uit Amersfoort. In hun auto lag 2950 euro en de doorgeknipte en weer aan elkaar geplakte bankpas van een 74-jarige vrouw uit Middelburg.
De bejaarde vrouw kreeg woensdagochtend een telefoontje van een man die zich uitgaf als bankmedewerker. Hij maakte haar wijs dat vanwege fraude een collega de bankpas en reader bij haar kwam ophalen. Kort na de afgifte werd daarmee bij een geldautomaat in Middelburg 3000 euro van haar rekening opgenomen.
Meer uit Middelburg
DOMBURG - Op 12 juni nam Max Huiszoon afscheid als eerste kinderburgemeester van de gemeente Veere.
12 uur geledenWALCHEREN - Op 5 juli organiseert de Rotary Club Walcheren weer de gezellige fietstour over Walcheren. De route kan ook per brommer of auto worden gemaakt.
14 uur geledenMIDDELBURG - De politie heeft maandag twee Middelburgers opgepakt op verdenking van het produceren van synthetische drugs in een pand aan de President Wilsonlaan in Middelburg. Op deze locatie vond de politie tientallen lege en halfvolle vaten van 25 en 60 liter jerrycans met (restanten) geelkleurige en zuurrokende vloeistoffen.
18 uur geledenMIDDELBURG - De jaarlijkse Zeeuwse Zonnige Zomeravonden bij de sterrenwacht in Middelburg beginnen woensdag. Dit zijn thema-avonden over de relatie tussen de zon en de aarde.
20 uur geledenAgridienst wordt TOPS: klaar voor de toekomst met een nieuwe naam
20 uur geledenMIDDELBURG - Zeeuwse bestuurders overhandigen woensdag het kabinet in Den Haag het Toekomstperspectief Zeeland 2050.
22 uur geledenARNEMUIDEN - Een motorrijder is afgelopen nacht gewond geraakt nadat hij op de Muidenweg bij Arnemuiden ten val was gekomen. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht.
22 uur geleden