Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz wil leren van verrassende uitschakeling bij de US Open

Alcaraz wil leren van verrassende uitschakeling bij de US Open

NEW YORK (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz leed in de halve finale van de US Open een verrassende nederlaag tegen Daniil Medvedev. De Spanjaard ging in vier sets onderuit tegen de Rus, die na een partij van dik 3 uur met 7-6 (3) 6-1 3-6 6-3 te sterk was. De 20-jarige winnaar van Wimbledon noemde het verlies een goede les waar hij niet te lang bij stil wilde staan.

"Dit soort wedstrijden kunnen altijd gebeuren. Ik had gedacht dat ik al zover was dat het mij zou lukken om tijdens zo'n wedstrijd oplossingen te vinden, zodat het beter zou gaan. Maar blijkbaar ben ik nog niet volwassen genoeg om zulke wedstrijden aan te kunnen. Dus ik moet hier vooral van leren." Hij probeerde zijn verlies vooral in perspectief te plaatsen. "Ik denk niet dat ik heel lang over dit verlies ga nadenken. Ik denk dat ik er vooral van zal groeien."

Alcaraz lijkt zichzelf op de baan altijd goed onder controle te hebben, maar in het duel met Medvedev was de frustratie zichtbaar. Hij had het vooral lastig in de tweede set, waarin hij slechts één game wist te maken. Hij herstelde zich daarna wel door de derde set te pakken, maar slaagde er niet in de wedstrijd nog te verlengen.

Djokovic

Medvedev mag nu op herhaling tegen Novak Djokovic, die hij in 2021 in New York met drie keer 6-4 versloeg. "Hij zal wel tien keer beter spelen dan de vorige keer", keek Medvedev vooruit. "Ik zal de beste versie van mezelf moeten zijn. Het is een hele opgave om hem te verslaan. Hij heeft 23 grandslamtitels en ik heb er maar één. "

De Rus won de laatste ontmoeting tussen de twee in Dubai. Maar in de vier wedstrijden na de finale van de US Open was Djokovic te sterk. "Djokovic is altijd beter dan zijn vorige wedstrijd. Maar ik ga mij voorbereiden zoals ik altijd doe. Ik wil blijven vechten tot het einde. Dat moet je ook doen als je in een finale van een grandslamtoernooi staat."

Vertrouwen

Zijn indrukwekkende zege op Alcaraz gaf hem wel veel vertrouwen. Al wilde hij waken voor overmoedigheid. "Na zo'n wedstrijd als dit, weet je dat je het nog een keer kunt doen. Dat wil je ook. Maar aan de andere kant moet je zo'n wedstrijd ook vergeten en je richten op de volgende."

Djokovic kan in New York zijn 24e grandslamtitel pakken. Hij evenaart dan het record van Margaret Court.

Meer uit Sport

Skiër Odermatt wint eerste super-G in olympisch seizoen

COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.

49 minuten geleden
Eerste Russen en Belarussen hebben toestemming voor Winterspelen

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.

1 uur geleden
Verstappen prijst McLaren om afzien van teamorders

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.

3 uur geleden
Verstappen: zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."

4 uur geleden
Piastri gelooft na mindere periode nog in wereldtitel Formule 1

LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

6 uur geleden
Norris ziet Verstappen altijd als 'grote bedreiging'

LUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

7 uur geleden
Russen mogen onder eigen vlag weer meedoen aan judowedstrijden

ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.

9 uur geleden