Alcaraz wil leren van verrassende uitschakeling bij de US Open
NEW YORK (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz leed in de halve finale van de US Open een verrassende nederlaag tegen Daniil Medvedev. De Spanjaard ging in vier sets onderuit tegen de Rus, die na een partij van dik 3 uur met 7-6 (3) 6-1 3-6 6-3 te sterk was. De 20-jarige winnaar van Wimbledon noemde het verlies een goede les waar hij niet te lang bij stil wilde staan.
"Dit soort wedstrijden kunnen altijd gebeuren. Ik had gedacht dat ik al zover was dat het mij zou lukken om tijdens zo'n wedstrijd oplossingen te vinden, zodat het beter zou gaan. Maar blijkbaar ben ik nog niet volwassen genoeg om zulke wedstrijden aan te kunnen. Dus ik moet hier vooral van leren." Hij probeerde zijn verlies vooral in perspectief te plaatsen. "Ik denk niet dat ik heel lang over dit verlies ga nadenken. Ik denk dat ik er vooral van zal groeien."
Alcaraz lijkt zichzelf op de baan altijd goed onder controle te hebben, maar in het duel met Medvedev was de frustratie zichtbaar. Hij had het vooral lastig in de tweede set, waarin hij slechts één game wist te maken. Hij herstelde zich daarna wel door de derde set te pakken, maar slaagde er niet in de wedstrijd nog te verlengen.
Djokovic
Medvedev mag nu op herhaling tegen Novak Djokovic, die hij in 2021 in New York met drie keer 6-4 versloeg. "Hij zal wel tien keer beter spelen dan de vorige keer", keek Medvedev vooruit. "Ik zal de beste versie van mezelf moeten zijn. Het is een hele opgave om hem te verslaan. Hij heeft 23 grandslamtitels en ik heb er maar één. "
De Rus won de laatste ontmoeting tussen de twee in Dubai. Maar in de vier wedstrijden na de finale van de US Open was Djokovic te sterk. "Djokovic is altijd beter dan zijn vorige wedstrijd. Maar ik ga mij voorbereiden zoals ik altijd doe. Ik wil blijven vechten tot het einde. Dat moet je ook doen als je in een finale van een grandslamtoernooi staat."
Vertrouwen
Zijn indrukwekkende zege op Alcaraz gaf hem wel veel vertrouwen. Al wilde hij waken voor overmoedigheid. "Na zo'n wedstrijd als dit, weet je dat je het nog een keer kunt doen. Dat wil je ook. Maar aan de andere kant moet je zo'n wedstrijd ook vergeten en je richten op de volgende."
Djokovic kan in New York zijn 24e grandslamtitel pakken. Hij evenaart dan het record van Margaret Court.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
3 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
4 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
11 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden