Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Alcaraz wil leren van verrassende uitschakeling bij de US Open

Alcaraz wil leren van verrassende uitschakeling bij de US Open

NEW YORK (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz leed in de halve finale van de US Open een verrassende nederlaag tegen Daniil Medvedev. De Spanjaard ging in vier sets onderuit tegen de Rus, die na een partij van dik 3 uur met 7-6 (3) 6-1 3-6 6-3 te sterk was. De 20-jarige winnaar van Wimbledon noemde het verlies een goede les waar hij niet te lang bij stil wilde staan.

"Dit soort wedstrijden kunnen altijd gebeuren. Ik had gedacht dat ik al zover was dat het mij zou lukken om tijdens zo'n wedstrijd oplossingen te vinden, zodat het beter zou gaan. Maar blijkbaar ben ik nog niet volwassen genoeg om zulke wedstrijden aan te kunnen. Dus ik moet hier vooral van leren." Hij probeerde zijn verlies vooral in perspectief te plaatsen. "Ik denk niet dat ik heel lang over dit verlies ga nadenken. Ik denk dat ik er vooral van zal groeien."

Alcaraz lijkt zichzelf op de baan altijd goed onder controle te hebben, maar in het duel met Medvedev was de frustratie zichtbaar. Hij had het vooral lastig in de tweede set, waarin hij slechts één game wist te maken. Hij herstelde zich daarna wel door de derde set te pakken, maar slaagde er niet in de wedstrijd nog te verlengen.

Djokovic

Medvedev mag nu op herhaling tegen Novak Djokovic, die hij in 2021 in New York met drie keer 6-4 versloeg. "Hij zal wel tien keer beter spelen dan de vorige keer", keek Medvedev vooruit. "Ik zal de beste versie van mezelf moeten zijn. Het is een hele opgave om hem te verslaan. Hij heeft 23 grandslamtitels en ik heb er maar één. "

De Rus won de laatste ontmoeting tussen de twee in Dubai. Maar in de vier wedstrijden na de finale van de US Open was Djokovic te sterk. "Djokovic is altijd beter dan zijn vorige wedstrijd. Maar ik ga mij voorbereiden zoals ik altijd doe. Ik wil blijven vechten tot het einde. Dat moet je ook doen als je in een finale van een grandslamtoernooi staat."

Vertrouwen

Zijn indrukwekkende zege op Alcaraz gaf hem wel veel vertrouwen. Al wilde hij waken voor overmoedigheid. "Na zo'n wedstrijd als dit, weet je dat je het nog een keer kunt doen. Dat wil je ook. Maar aan de andere kant moet je zo'n wedstrijd ook vergeten en je richten op de volgende."

Djokovic kan in New York zijn 24e grandslamtitel pakken. Hij evenaart dan het record van Margaret Court.

Meer uit Sport

Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

3 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

8 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

12 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

14 uur geleden
Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

20 uur geleden
F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

1 dag geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

1 dag geleden