Alcaraz wil leren van verrassende uitschakeling bij de US Open
NEW YORK (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz leed in de halve finale van de US Open een verrassende nederlaag tegen Daniil Medvedev. De Spanjaard ging in vier sets onderuit tegen de Rus, die na een partij van dik 3 uur met 7-6 (3) 6-1 3-6 6-3 te sterk was. De 20-jarige winnaar van Wimbledon noemde het verlies een goede les waar hij niet te lang bij stil wilde staan.
"Dit soort wedstrijden kunnen altijd gebeuren. Ik had gedacht dat ik al zover was dat het mij zou lukken om tijdens zo'n wedstrijd oplossingen te vinden, zodat het beter zou gaan. Maar blijkbaar ben ik nog niet volwassen genoeg om zulke wedstrijden aan te kunnen. Dus ik moet hier vooral van leren." Hij probeerde zijn verlies vooral in perspectief te plaatsen. "Ik denk niet dat ik heel lang over dit verlies ga nadenken. Ik denk dat ik er vooral van zal groeien."
Alcaraz lijkt zichzelf op de baan altijd goed onder controle te hebben, maar in het duel met Medvedev was de frustratie zichtbaar. Hij had het vooral lastig in de tweede set, waarin hij slechts één game wist te maken. Hij herstelde zich daarna wel door de derde set te pakken, maar slaagde er niet in de wedstrijd nog te verlengen.
Djokovic
Medvedev mag nu op herhaling tegen Novak Djokovic, die hij in 2021 in New York met drie keer 6-4 versloeg. "Hij zal wel tien keer beter spelen dan de vorige keer", keek Medvedev vooruit. "Ik zal de beste versie van mezelf moeten zijn. Het is een hele opgave om hem te verslaan. Hij heeft 23 grandslamtitels en ik heb er maar één. "
De Rus won de laatste ontmoeting tussen de twee in Dubai. Maar in de vier wedstrijden na de finale van de US Open was Djokovic te sterk. "Djokovic is altijd beter dan zijn vorige wedstrijd. Maar ik ga mij voorbereiden zoals ik altijd doe. Ik wil blijven vechten tot het einde. Dat moet je ook doen als je in een finale van een grandslamtoernooi staat."
Vertrouwen
Zijn indrukwekkende zege op Alcaraz gaf hem wel veel vertrouwen. Al wilde hij waken voor overmoedigheid. "Na zo'n wedstrijd als dit, weet je dat je het nog een keer kunt doen. Dat wil je ook. Maar aan de andere kant moet je zo'n wedstrijd ook vergeten en je richten op de volgende."
Djokovic kan in New York zijn 24e grandslamtitel pakken. Hij evenaart dan het record van Margaret Court.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
10 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
13 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
14 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
15 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
19 uur geleden