Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Albon moet zich komende GP's bewijzen bij Red Bull

Albon moet zich komende GP's bewijzen bij Red Bull

PORTIMÃO (ANP) - Alexander Albon moet de komende twee grands prix laten zien dat hij zijn plaats voor volgend jaar verdient bij het Formule 1-team van Red Bull. Dat zei teambaas Christian Horner zaterdag voorafgaand aan de kwalificatie voor de Grote Prijs van Portugal. Het team wil een sterke rijder naast Max Verstappen om nog meer dreiging uit te oefenen op Mercedes.

Horner probeert zo de druk op te voeren op de in Londen geboren Thai voor de wedstrijd van dit weekeinde, en de GP van Emilia-Romagna op het circuit van Imola. "Hij is een geliefd lid van het team, maar we moeten twee wagens hebben die elkaar amper ontlopen om het gevecht aan te gaan met Mercedes", zei Horner, die volgend jaar ook een gooi wil doen naar de constructeurstitel. "Dat is wat we moeten doen, dat is het doel."

Albon presteert niet constant in zijn eerste volledige jaar bij Red Bull. "We willen dat hij laat zien zijn plaats in het team waard te zijn en dat het niet nodig is dat we naar een alternatief zoeken. Iedereen in het team hoopt dat hij dat doet." Van de door Red Bull dit seizoen behaalde 211 punten leverde Albon er slechts 64. "Er zijn interessante rijders op de markt", voerde Horner de druk nog wat op.

Meer uit Sport

Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

7 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in tweede vrije training Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.

8 uur geleden
Verstappen start seizoen met derde tijd in eerste vrije training

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.

13 uur geleden
Schaatser De Boo blijft Stolz na eerste dag WK sprint ruim voor

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.

20 uur geleden
Kok leidt na eerste dag op WK sprint voor Schulting en Fledderus

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.

21 uur geleden
Handbalsters winnen in Zwitserland derde duel in EK-kwalificatie

KRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.

22 uur geleden
De Boo opent WK sprint met zege en baanrecord op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.

22 uur geleden