Albert Verbraak: ‘Als hij mij ziet, dan weet hij dat we iets leuks gaan doen’
Albert Verbraak is nu zo’n vijf jaar vrijwilliger bij S&L Zorg. Ongeveer een uur tot anderhalf uur per week gaat hij een rondje lopen met één van de bewoners: Jeroen. “Maar ik zit hier namens alle vrijwilligers”, stelt Verbraak meteen. “We doen dit namelijk met z’n allen.”
Albert, waarom ben je vrijwilliger?
Ik werk al jaren in het bedrijfsleven. Toen ik ongeveer veertig jaar was, kwam er een ommekeer in mijn leven. Toen heb ik een lange tijd getwijfeld om in de zorg te gaan. Dat heb ik uiteindelijk toch niet gedaan, maar het is wel in mijn hoofd blijven spoken. Zo’n vijf jaar geleden zag ik opeens een advertentie staan van S&L Zorg, ze zochten vrijwilligers.
En toen besloot je je aan te melden?
Ja, eigenlijk wel. Ik ben jarenlang trainer geweest bij RKVV Roosendaal toen mijn zoons op voetbal zaten. Maar, zij werden ouder en uiteindelijk hoefde ik dus niet meer elke zaterdag langs het veld te staan. Daardoor had ik tijd over en toen heb ik contact gelegd met S&L Zorg.
Hoe gaat dat dan in zijn werk?
Je hebt contact met de vrijwilligerscoördinator Sabine. Zij gaat met je in gesprek en samen bekijk je dan wat je leuk vindt om te doen en hoe vaak je dat wil doen. Dat kan al vanaf een uurtje per week, maar je kan ook meerdere dagen helpen als vrijwilliger. Ik werd al snel gekoppeld aan Jeroen. Hij wandelt graag, maar hij is eigenlijk te snel voor de reguliere wandelgroep van S&L Zorg. Ze zochten daarom een vrijwilliger die alleen met hem gaat wandelen. Dat is voor hem een stuk leuker.
Weet je nog hoe de eerste keer ging?
Ja, zeker. Het was natuurlijk best spannend. Je weet eigenlijk niet wat je kan verwachten, hoe zou hij reageren? De eerste keer zijn we dan ook gaan lopen met een medewerker van de woning. Later zijn we wel alleen gaan wandelen, maar nog wel in de buurt en zo hebben we het steeds verder uitgebouwd. Er moet natuurlijk wel een klik zijn, maar die hoeft er niet na een eerste keer te zijn.
Maar, de klik was er wel, want je loopt al bijna vijf jaar met Jeroen?
Ja, dat doen we één keer in de week. Ik heb nog gewoon een fulltime baan, maar meestal op zaterdagochtend gaan we één tot anderhalf uur lopen door Visdonk. Vaak lopen we hetzelfde rondje. Kan ik een keer niet op zaterdag, dan probeer ik vaak op een andere dag wel langs te komen. Inmiddels hebben we wel echt een band opgebouwd. De eerste keer durfde Jeroen mij bijvoorbeeld niet echt aan te kijken. Dat is nu wel anders. Als hij mij ziet, associeert hij mij meteen met lopen. Dat is wel erg leuk.
Wat levert het jou op?
Er zit 168 uur in een week. Ik ben blij dat ik ongeveer 1,5 uur van die week aan iemand anders kan geven. Dat geeft mij heel veel voldoening. Ik kan iemand helpen en je ziet echt aan hem dat hij het leuk vindt. Ik kan vrijwilligerswerk dan ook iedereen aanraden. Het levert jezelf namelijk ook echt iets op. Het is bijvoorbeeld ook goed voor je relativeringsvermogen. Ze laten je beseffen hoe belangrijk de kleine dingen in het leven zijn. Jeroen kan bijvoorbeeld enorm genieten van het gezang van vogeltjes. Dan blijft ‘ie staan in het bos en dan schommelt hij een beetje op en neer. Onderweg pluk ik vaak zijn lievelingsbloemen en dan komt ‘ie thuis met een hand vol bloemetjes. Daar kan hij, maar ik ook, echt van genieten.
Jij loopt met een bewoner als vrijwilligerswerk, kan je ook iets anders doen?
Ja, er zijn heel veel mogelijkheden. Ze zoeken nu bijvoorbeeld ook iemand die handig is met fietsen om samen met bewoners fietsen te maken. Je kan ook een uurtje gaan zwemmen of skeeleren, maar je kan ook meerdere middagen helpen op de dagbesteding. Vergeet niet dat dit voor de bewoners extraatjes zijn. De zorg levert hier heel goed werk, maar ze kunnen helaas niet alles alleen.
Wat moet je kunnen?
Je moet het vooral heel leuk vinden om te doen. Het is vrijwillig, maar het is niet vrijblijvend. De bewoners hebben er niets aan als afspreekt iedere week te komen en vervolgens de ene week wel komt en dan de andere week weer niet. Ze houden van duidelijkheid.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Voetbalvereniging Wij Houden Stand (WHS) in Sint-Annaland viert haar 95-jarig bestaan met een feestelijk jubileumweekend op 14, 15 en 16 mei. Op het programma staan onder meer een internationaal jeugdtoernooi, walking football en een feestavond.
1 uur geledenTHOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.
17 uur geledenSTAVENISSE - Wie kent hem niet als de drijvende kracht achter Omroep Tholen. Maar Laban Hage (70) uit Stavenisse is veel meer dan alleen radiomaker. Hij heeft ook een groot voetbalhart en zette zich jarenlang op verschillende manieren in voor het verenigingsleven. Voor al zijn verdiensten werd hij tijdens de jaarlijkse lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
22 uur geledenTHOLEN - Afgelopen zaterdag trok de jaarlijkse Truckersrit opnieuw veel bekijks op Tholen. Onder een stralende zon reed een stoet van ongeveer negentig trucks over het eiland, terwijl langs de route enthousiast werd gezwaaid door jong en oud. Zowel in de cabines als langs de kant van de weg waren vooral veel blije gezichten te zien.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Nadat enkele jaren geleden zowel de jaarlijkse rommelmarkt als de braderie wegvielen, dachten de creatievelingen van Hervormde Kerk Oud-Vossemeer maar één ding: dit kan zo niet langer. Het dorp herleefde zaterdagmiddag onder een stralende zon dan ook oude tijden tijdens de eerste editie van de Roosevelt Fair.
2 dagen geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Richard en Anouska Wouts, Wouts Groenprojecten Hoogerheide.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Fase die de spotlight mocht vangen.
4 dagen geleden