Albert Heijn en bonden weer om de tafel, stakingen opgeschort
DEN HAAG (ANP) - Albert Heijn en CNV en FNV gaan binnenkort weer met elkaar om de tafel over een nieuwe cao voor distributiemedewerkers. De nieuwe gespreksronde, die volgens de bonden op initiatief van het supermarktconcern plaatsvindt, is voor CNV en FNV voldoende reden de stakingen tijdelijk op te schorten.
Volgens CNV-bestuurder Roel van Riezen schrijft Albert Heijn in de uitnodiging bereid te zijn 10 procent loonsverhoging te betalen én alle voorgestelde verslechteringen van tafel te halen. "Dat is voor ons voldoende reden de mensen op te roepen donderdagochtend weer aan het werk te gaan."
De handreiking voor een nieuw gesprek kwam woensdagavond. "Dankzij de druk van alle stakers was Albert Heijn uiteindelijk bereid onze eisen om weer aan tafel te komen in te willigen", zegt Van Riezen. "Ik verwacht dat we er wat de overige punten betreft straks snel uit zijn."
Uitzendkrachten
De supermarktketen liet dinsdag al weten bereid te zijn tien procent extra loon te betalen, maar dat was voor CNV en FNV niet voldoende. Ze wilden ook de verslechteringen voor nieuwe medewerkers schrappen en dat is nu gebeurd, aldus de bonden. Dat betekent volgens FNV dat nieuwe medewerkers bijvoorbeeld recht hebben op 100 procent toeslag voor werken op zondag en gebruik kunnen maken van de regeling om vervroegd uit dienst te treden.
Ook zijn er verbeteringen voor de uitzendkrachten, wier roosters straks twee weken van tevoren worden vastgesteld. Shefania Sewbaks, bestuurder FNV Handel: "De medewerkers van Albert Heijn hebben laten zien hoe belangrijk en onmisbaar ze zijn. Het is voor ons enorm belangrijk dat zij gewaardeerd worden voor hun harde werk. Of ze nu in vaste dienst zijn of er als uitzendkracht werken."
Albert Heijn
Albert Heijn bevestigt een verbeterd bod op tafel te hebben gelegd en dat dat de inzet vormt voor nieuw overleg met FNV en CNV. Het bedrijf is blij dat de vakbonden hun acties tijdelijk hebben opgeschort. "We gaan nu samen met alle collega’s aan de slag om onze winkels weer goed te bevoorraden zodat al onze klanten weer hun boodschappen bij ons kunnen doen zoals ze dat gewend zijn", aldus de supermarktketen.
De partijen gaan maandag waarschijnlijk weer met elkaar in gesprek. De impact van de stakingen bij de distributiecentra, die vorige week zondag begonnen, werden steeds zichtbaarder in de supermarkten van Albert Heijn. De groente- en fruitschappen en de broodrekken waren vaak veel leger dan normaal. Ook kwam het voor dat mensen langer houdbare producten misliepen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten waren in de eerste helft van 2026 minder druk dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit tellingen van onderzoeksbureau RMC. Het weer speelt volgens de onderzoekers daarin een grote rol.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de AOW'ers heeft het gevoel dat de koopkracht het afgelopen jaar is verslechterd, meldt seniorenplatform AOW.nu. Van de 10.339 ondervraagde AOW-gerechtigden ervaart volgens het platform 85 procent dat ze ondanks stijgingen van de AOW minder te besteden hebben dan voorheen door de stijgende kosten van het dagelijks leven.
21 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI, de maker van ChatGPT, heeft bekendgemaakt dat zijn geavanceerde modellen voor kunstmatige intelligentie tijdens veiligheidstests op hol sloegen. De AI-systemen hadden op eigen initiatief ingebroken in een populair platform voor programmeurs. Het bedrijf uit San Francisco spreekt van een "ongekend cyberincident".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door het aanhoudende geweld in het Midden-Oosten. Ook wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse techbedrijven Alphabet, de eigenaar van Google, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Sterke resultaten van deze techbedrijven zouden de zorgen over de hoge investeringen in AI en de hoge koerswaarderingen in de sector kunnen wegnemen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - KPN heeft in het afgelopen kwartaal meer nieuwe mobiele klanten aan zich gebonden. De telecomprovider kreeg er zowel op de consumentenmarkt als de zakelijke markt meer klanten bij. Ook steeg het aantal consumenten met een breedbandaansluiting.
2 uur geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad groeit weer na een periode van omzetdaling. In Noord-Amerika ging de omzet afgelopen maanden duidelijk omhoog en ook in diverse Europese markten was sprake van groei. Dat geeft topman Sander van 't Noordende vertrouwen voor de rest van het jaar.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.
3 uur geleden