Albert Heijn belooft meer vaste banen in distributiecentra
UTRECHT (ANP) - Albert Heijn heeft met de vakbonden afgesproken meer medewerkers van zijn distributiecentra een vast contract te geven. Het gaat weliswaar om slechts dertig banen, maar vakbonden CNV en FNV noemen de afspraken die ze overeenkwamen bij cao-onderhandelingen een stap in de juiste richting. De afgelopen tien jaar heeft Albert Heijn volgens de bonden geen nieuwe vaste banen gecreëerd.
De ongeveer 5000 werknemers van de vijf distributiecentra van Albert Heijn krijgen er tot half april 2023 ook in twee stappen loon bij, in totaal 5,75 procent. Ook werden er afspraken gemaakt over eerder stoppen met werken en een verlengde baangarantie.
CNV laat weten niet ontevreden te zijn met het bereikte resultaat. Die bond legt de afspraken neutraal voor aan de leden, laat onderhandelaar Soraya Faez weten. FNV is iets opgewekter. Bondsbestuurder Özcan Colak stelt tevreden te zijn met het resultaat. Ook bij FNV mogen de leden nog stemmen over de nieuwe cao-afspraken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.
40 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
10 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
11 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
13 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
14 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
16 uur geleden