Albert Heijn belooft meer vaste banen in distributiecentra
UTRECHT (ANP) - Albert Heijn heeft met de vakbonden afgesproken meer medewerkers van zijn distributiecentra een vast contract te geven. Het gaat weliswaar om slechts dertig banen, maar vakbonden CNV en FNV noemen de afspraken die ze overeenkwamen bij cao-onderhandelingen een stap in de juiste richting. De afgelopen tien jaar heeft Albert Heijn volgens de bonden geen nieuwe vaste banen gecreëerd.
De ongeveer 5000 werknemers van de vijf distributiecentra van Albert Heijn krijgen er tot half april 2023 ook in twee stappen loon bij, in totaal 5,75 procent. Ook werden er afspraken gemaakt over eerder stoppen met werken en een verlengde baangarantie.
CNV laat weten niet ontevreden te zijn met het bereikte resultaat. Die bond legt de afspraken neutraal voor aan de leden, laat onderhandelaar Soraya Faez weten. FNV is iets opgewekter. Bondsbestuurder Özcan Colak stelt tevreden te zijn met het resultaat. Ook bij FNV mogen de leden nog stemmen over de nieuwe cao-afspraken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
4 uur geleden