Al zestig doden geborgen uit Zuid-Afrikaanse goudmijn in onbruik
STILFONTEIN (ANP/AFP) - Uit een in onbruik geraakte Zuid-Afrikaanse goudmijn zijn in twee dagen tijd al zestig lichamen geborgen van overleden mensen die er illegaal probeerden goud te winnen. Na een maandenlange impasse heeft de Zuid-Afrikaanse politie begin deze week 118 illegale mijnwerkers uit de stilgelegde goudmijn circa 135 kilometer ten zuidwesten van Johannesburg naar boven gehaald en meteen gearresteerd.
De Zuid-Afrikaanse autoriteiten blokkeerden volgens mensenrechtenorganisaties sinds oktober alle leveringen van voedsel en drinken aan de mijnwerkers, zodat ze gedwongen werden om naar buiten te komen. Velen weigerden dat, omdat ze dan zouden worden opgepakt voor illegale mijnbouw. Ongeveer 1500 mensen kwamen de afgelopen maanden vrijwillig naar buiten. De aanpak van de regering zorgde voor kritiek van mensenrechtenorganisaties, omdat mijnwerkers verhongerden.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
7 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
7 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
8 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
8 uur geleden