Al zestig doden geborgen uit Zuid-Afrikaanse goudmijn in onbruik
STILFONTEIN (ANP/AFP) - Uit een in onbruik geraakte Zuid-Afrikaanse goudmijn zijn in twee dagen tijd al zestig lichamen geborgen van overleden mensen die er illegaal probeerden goud te winnen. Na een maandenlange impasse heeft de Zuid-Afrikaanse politie begin deze week 118 illegale mijnwerkers uit de stilgelegde goudmijn circa 135 kilometer ten zuidwesten van Johannesburg naar boven gehaald en meteen gearresteerd.
De Zuid-Afrikaanse autoriteiten blokkeerden volgens mensenrechtenorganisaties sinds oktober alle leveringen van voedsel en drinken aan de mijnwerkers, zodat ze gedwongen werden om naar buiten te komen. Velen weigerden dat, omdat ze dan zouden worden opgepakt voor illegale mijnbouw. Ongeveer 1500 mensen kwamen de afgelopen maanden vrijwillig naar buiten. De aanpak van de regering zorgde voor kritiek van mensenrechtenorganisaties, omdat mijnwerkers verhongerden.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Een Nepalese bergbeklimmer van wie aangenomen werd dat hij was overleden op Mount Everest, is na zes dagen toch weer opgedoken. Dawa Sherpa was in zijn eentje vrijwel helemaal teruggekropen naar het basiskamp. Op bevriezingsverschijnselen na lijkt hij het redelijk goed te maken.
15 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht gaat door met de operaties in het zuiden van Libanon en zal bij nieuwe aanvallen van Hezbollah ook weer optreden in de hoofdstad Beiroet, zegt minister van Defensie Israel Katz. Zijn verklaring komt enige uren nadat bekend werd dat in Washington afspraken waren gemaakt over een staakt-het-vuren. Het leger zegt eveneens dat de gevechten voortduren.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De nieuwe deal over een bestand tussen Israël en Libanon leidt tot kritiek binnen de Israëlische regering. De uiterst rechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir noemt de overeenkomst volgens Israëlische media een "grote fout".
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De meeste EU-lidstaten zijn klaar voor de inwerkingtreding van het asiel- en migratiepact, zei de Cypriotische minister Nicholas Ioannides (Migratie) donderdag in Luxemburg. "Maar we verwachten niet dat er geen problemen zullen zijn", zei hij voor het begin van de vergadering met migratieministers in Luxemburg.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
16 uur geleden