Al zestig doden geborgen uit Zuid-Afrikaanse goudmijn in onbruik
STILFONTEIN (ANP/AFP) - Uit een in onbruik geraakte Zuid-Afrikaanse goudmijn zijn in twee dagen tijd al zestig lichamen geborgen van overleden mensen die er illegaal probeerden goud te winnen. Na een maandenlange impasse heeft de Zuid-Afrikaanse politie begin deze week 118 illegale mijnwerkers uit de stilgelegde goudmijn circa 135 kilometer ten zuidwesten van Johannesburg naar boven gehaald en meteen gearresteerd.
De Zuid-Afrikaanse autoriteiten blokkeerden volgens mensenrechtenorganisaties sinds oktober alle leveringen van voedsel en drinken aan de mijnwerkers, zodat ze gedwongen werden om naar buiten te komen. Velen weigerden dat, omdat ze dan zouden worden opgepakt voor illegale mijnbouw. Ongeveer 1500 mensen kwamen de afgelopen maanden vrijwillig naar buiten. De aanpak van de regering zorgde voor kritiek van mensenrechtenorganisaties, omdat mijnwerkers verhongerden.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat de aanvallen die zijn land en de Verenigde Staten op Iran uitvoeren, "de voorwaarden kunnen scheppen voor het moedige Iraanse volk om het lot in eigen hand te nemen".
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse bevolking opgeroepen om in opstand te komen tegen het regime, als de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op hun land voorbij zijn. "Neem de regering over als wij klaar zijn, het zal aan jullie zijn", zei Trump in een video op Truth Social. "Dit is waarschijnlijk jullie enige kans."
34 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Iran heeft raketten afgevuurd in de richting van Israël, meldt het Israëlische leger op X. In het noorden van Israël gaat het luchtalarm af en worden mensen opgeroepen om naar schuilkelders te gaan. Volgens het Israëlische leger is de luchtafweer geactiveerd om de raketten te onderscheppen.
35 minuten geledenTEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian is ongedeerd en in veiligheid, volgens Iraanse media. Die melden meerdere raketinslagen bij Iraanse regeringsstellingen in de hoofdstad, inclusief ministeries en het presidentieel paleis.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er mogelijk ook Amerikaanse doden en gewonden zullen vallen bij de aanvallen op Iran. "Dat gebeurt vaak in oorlog", zei Trump in een video op Truth Social, die dus rekening houdt met Iraanse vergeldingsaanvallen.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Iran zijn gericht op militaire doelen, aldus een functionaris tegenover nieuwszender CNN. In Teheran worden ook raketinslagen gemeld bij het presidentieel paleis en het machtscentrum van de leider van het land, Ali Khamenei. Die is niet meer in de hoofdstad volgens plaatselijke media. President Masoud Pezeshkian zou de aanval hebben overleefd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een video op Truth Social bevestigd dat zijn land bezig is met een luchtaanval op Iran. Hij zegt dat Iran bezig was met het ontwikkelen van kernwapens en dat de Verenigde Staten dat niet konden toestaan. Ook verklaart hij dat Irans raketprogramma "met de grond gelijk" zal worden gemaakt.
1 uur geleden