Al ruim 50.000 aanmeldingen voor aangifte tegen De Jonge
DEN HAAG (ANP) - Het initiatief om aangifte te doen tegen demissionair coronaminister Hugo de Jonge heeft tot en met zondag 52.000 aanmeldingen opgehaald.
Volgens de initiatiefnemers deed De Jonge eind november in de Eerste Kamer bedreigende uitspraken richting ongevaccineerden. De Jonge zei toen "vrij goed, vrij precies per postcode, te weten waar die wonen", toen hem werd gevraagd waar de groep zit die tegen vaccineren is.
Initiatiefnemer Mordechaï Krispijn, bekend als actievoerder tegen de coronamaatregelen, stelt dat hij in overleg is met juristen om te kijken hoe kansrijk de aangifte is en hoe die het beste ingediend kan worden. Dat gaat volgens hem op zijn vroegst begin januari gebeuren. Krispijn begon op 5 december de actie.
"Doel van de actie is om juridisch te toetsen of een minister dergelijke taal mag spreken, die voor een grote groep mensen als bedreigend en beledigend wordt ervaren", aldus Krispijn in een verklaring. De aangifte zou ook gericht worden op belediging, omdat de minister in de Eerste Kamer sprak over "wappies". Dat wordt volgens de initiatiefnemers door veel mensen als beledigend en discriminerend ervaren.
Meer uit Binnenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij aanvallen op Tel Aviv zijn vier mensen lichtgewond geraakt, meldt de Israëlische hulpdienst Magen David Adom. De burgemeester van de stad spreekt van een "voltreffer" op een gebouw. In aanloop naar de ontploffingen werd gewaarschuwd voor Iraanse raketten.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "Het blijft voor mij heel surrealistisch en verwarrend, omdat feitelijk mijn hele leven nog nooit iemand mij heeft beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Nog nooit." Dit zei Ali B dinsdag bij aanvang van het hoger beroep in zijn zedenzaak bij het gerechtshof in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ La Fuente is dit jaar een van de Ambassadeurs van de Vrijheid. Op 5 mei treedt hij samen met onder meer Karsu, Rolf Sanchez en de Jostiband op tijdens verschillende bevrijdingsfestivals in Nederland, meldt het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de strafzaak tegen Ali B is onder grote belangstelling van de media van start gegaan in het gerechtshof van Amsterdam. Volgens een woordvoerder hadden tientallen journalisten, inclusief tekenaars en fotografen, zich aangemeld voor de eerste zittingsdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B is dinsdagochtend aanwezig bij het hoger beroep van de strafzaak tegen hem. De artiest arriveerde rond 09.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.
1 uur geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.
15 uur geleden