
Al Jazeera wint prijzen voor verslaggeving Gazaoorlog
NEW YORK (ANP) - Al Jazeera is door de Amerikaanse vakorganisatie Radio Television Digital News Association (RTDNA) met vier Edward R. Murrow Awards onderscheiden voor de onlineberichtgeving over de Gazaoorlog. Dat meldt de Qatarese nieuwsorganisatie. Drie prijzen zijn bestemd voor de Engelstalige website van Al Jazeera, de vierde award ging naar het nieuws- en videoplatform AJ+. Daarmee richt Al Jazeera zich op een wat jonger publiek, onder meer via sociale media.
De categorie Breaking News Coverage ging naar het liveblog over de oorlog in de Gazastrook. De videodocumentaire One Day in Gaza | Close Up, waarin tien inwoners van de bezette kuststrook de kijker meenemen in hoe zij de oorlog meemaken, won de prijscategorieën Excellence in Video en Hard News. Vlogster Bisan Owda die op Instagram ruim 4,7 miljoen volgers heeft en sinds oktober vorig jaar video's maakt voor AJ+, won met News Series de vierde van de in totaal veertien onderscheidingen voor grote digitale media- en nieuwsorganisaties.
Managing director Soraya Salam van Al Jazeera English zegt trots te zijn op "hoe hard onze teams hebben gewerkt om tot nauwkeurige verslaggeving te komen over de Gaza-oorlog". Dit was volgens haar niet mogelijk zonder "de moed van verslaggevers ter plaatse en de nu al meer dan 160 collega-journalisten die door het Israëlische leger zijn gedood terwijl ze gewoon hun werk deden". Hoofdredacteur Moeed Ahmad van AJ+ ziet de awards als erkenning voor hun "toewijding aan de journalistiek, ondanks de voortdurende bedreigingen en pogingen om onze journalisten het zwijgen op te leggen".
De fysieke uitreiking van de awards vindt op 14 oktober plaats in New York. RTDNA werd in 1946 opgericht en legt zich sindsdien toe op het beschermen en promoten van in eerste instantie de geschreven journalistiek en later ook de digitale journalistiek.
Meer uit Buitenland
ANACONDA (ANP) - In de Amerikaanse staat Montana is een klopjacht bezig op een man die ervan wordt verdacht vier mensen in een bar te hebben gedood in de stad Anaconda.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In een hoger beroep heeft een rechter op Curaçao deze week geoordeeld dat er geen rechtsgrond is om mensen op te sluiten enkel om het feit dat zij illegaal op Curaçao zijn aangekomen. Op 27 december 2023 werd een boot onderschept met Venezolanen die illegaal Curaçao waren binnengekomen. Dit was voor de minister van Justitie aanleiding om hun detentie te bevelen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De VN-organisatie voor hulp aan Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) zegt dat voedseldroppings boven de Gazastrook ondoelmatig en duur zijn. Als er de politieke wil is om die vluchten uit te voeren, zou er ook de wil moeten zijn om hulp over land mogelijk te maken, aldus UNRWA.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich positief uitgelaten over de gesprekken met Oekraïne. Volgens hem hadden mensen die teleurgesteld zijn over het verloop van de onderhandelingen te hoge verwachtingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reageerde dat Poetin, als hij echt een einde wil maken aan de oorlog, persoonlijk met hem om tafel zou moeten.
14 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Het Bosnische hof van beroep heeft de veroordeling van de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik in stand gehouden. Hij moet één jaar de gevangenis in en mag zes jaar lang geen politieke functies bekleden, omdat hij zich niet zou hebben gehouden aan het Bosnische vredesakkoord uit 1995.
15 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft in de Gazastrook een bezoek gebracht aan een hulpcentrum van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) in Rafah, meldden Israëlische media als eerste. Witkoff ging met de Amerikaanse ambassadeur in Israël, Mike Huckabee, langs bij hulpcentra in de Gazastrook en sprak met Gazanen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De burgemeester van New York, Eric Adams, heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege overstromingen en de New Yorkers gevraagd "te blijven waar je bent en niet de weg op te gaan". Adams vraagt ook mensen die onder het straatniveau wonen of werken naar hoger gelegen plekken te gaan. De stad New York en omstreken kampen met traag overtrekkende hevige regenval en tal van wegen en tunnels zijn ondergelopen.
16 uur geleden