Al dertien jaar lang is fotoclub F.O.th.O actief op het eiland
THOLEN - F.O.th.O, fotoclub op Tholen werd 13 jaar geleden opgericht met als doel om amateurfotografen bij elkaar te brengen. Inmiddels telt de club 20 leden en houden zij foto-excursies, lezingen en workshops. De club komt tweewekelijks bij elkaar om de foto’s te bespreken die de leden hebben gemaakt.
Jan Duine (71) uit Oud-Vossemeer sloot zich aan bij de club toen hij met pensioen ging in 2011. De liefde voor fotografie ontdekte hij meer dan 50 jaar geleden. “Als je fotografeert kun je makkelijker je herinneringen oproepen vind ik, je hebt dan beeld bij je herinnering”, legt Jan uit.
Als hij op pad gaat heeft hij dan ook altijd zijn camera bij zich. “Ik kom altijd wel iets verrassends tegen om op de foto te zetten. Vorig jaar alleen al maakte ik ruim 8000 foto’s. Ik vind het ook leuk om een fotoalbum te maken.”
Er komt veel kijken bij het maken van goede foto’s. De fotoclub werkt dan ook met ‘de regel van negen’ waarbij de foto in verschillende vlakken wordt verdeeld. Die vlakken zijn de sterkste punten van de foto, want een onderwerp in een foto staat zelden in het midden.
De club exposeert ook met foto’s. Zo is in onder andere Ten-Anker en Maartenshof het werk van de hobbyfotografen te bewonderen. Leden kiezen zelf hun foto uit, waardoor de diversiteit groot is. Sommige leden maken liever portretfoto’s terwijl anderen liever landschappen vastleggen. “Als je wilt exposeren pak je natuurlijk je beste foto, dat staat buiten kijf. Al moet het natuurlijk wel passen bij het onderwerp”, legt Jan uit.
Op pad
Alle leden van F.O.Th.O hebben een passie voor fotograferen, maar buiten dat is het ook een sociale club. “We gaan regelmatig op pad met elkaar. Zo zijn we laatst bij de Vlindertuin geweest. We maken dan foto’s en die bespreken we tijdens een clubavond. We werken ook enkel met opbouwende kritiek. Men kan natuurlijk ook zelf op pad gaan en een plaatje schieten van wat hij of zij interessant vindt. Deze foto’s bespreken we dan ook. Het is aan de leden zelf om een keuze te maken welke foto’s zij meenemen naar de clubavonden. Er gaat ook wel eens wat fout en dan lachen we wat af met elkaar. Een foto is voor ons geslaagd als hij scherp is en de compositie en de kleuren juist zijn. Het moet gewoon allemaal kloppen”, vertelt Jan enthousiast.
Wedstrijd
Aan het eind van ieder jaar houdt de club een onderlinge fotowedstrijd. Er worden dan twee onderwerpen gekozen waarna een externe jury de foto’s beoordeeld. “Een goede foto maken is zo makkelijk nog niet. De belichting moet juist zijn, de regel van negen geldt en het plaatje moet kloppend zijn.”
Lid worden
Wat Jan wel verbaasd is dat ondanks dat de fotoclub 13 jaar bestaat veel mensen op het eiland niet weten dat er een fotoclub op Tholen is. Daar moet dan ook verandering inkomen vindt hij. Iedere hobbyfotograaf is dan ook van harte welkom op hun clubavonden in de Vossenkuil. Mocht je zelf op de foto gezet willen worden door één van de leden: ook dat kan. Kijk voor meer informatie op www.fotho.nl
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Hoe bereikbaar wordt het nieuwe Bravis ziekenhuis en waar kunnen bezoekers straks parkeren? Dat waren zaterdag veelgestelde vragen tijdens een informatiemarkt over de nieuwbouw. Volgens Bravis kwamen enkele honderden belangstellenden naar de polikliniek in Roosendaal. In Bergen op Zoom en omstreken klinkt intussen ook teleurstelling over het verdwijnen van het ziekenhuis uit de stad.
1 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - In de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk wordt vrijdag 2 oktober voor de derde keer een samenzangavond gehouden. Tijdens de avond wordt geld ingezameld voor een goed doel.
17 uur geledenOUD-VOSSEMEER - De vier woningen die momenteel leegstaan in de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vossemeer worden door de gemeente gehuurd en klaargemaakt voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Dat blijkt uit de beantwoording van schriftelijke vragen van Liesje Heuseveldt-van der Zande (FvD) over de leegstand en de leefbaarheid in de straat.
21 uur geledenTHOLEN - Een 80-jarige man uit Tholen is maandagmiddag gewond geraakt nadat zijn auto op de Postweg tegen een boom botste en over de kop sloeg. De bestuurder raakte bekneld en moest door de brandweer uit het zwaar beschadigde voertuig worden bevrijd.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Minder managers, minder ondersteunende functies en een goedkopere manier van werken. Woningcorporatie Stadlander grijpt in de eigen organisatie in om de komende tien jaar 2.000 woningen te bouwen en 2.700 huizen te verduurzamen. De nieuwe formatie telt 155 voltijdsbanen. "We mogen de rekening niet alleen bij de huurder neerleggen", zegt bestuurder Paul Huijsdens.
1 dag geledenTHOLEN - Afscheid nemen van een dierbare is één van de meest ingrijpende momenten in een mensenleven. Toch leeft iemand voort in herinneringen, in verhalen die blijven en in liefde die niet verdwijnt. In onze special Overlijden & Herdenken, die verschijnt in de laatste week van oktober, willen we samen stilstaan bij het leven en de betekenis van degenen die ons zijn ontvallen.
1 dag geledenTHOLEN - Op dinsdag 6 oktober om 20.00 uur start in De Wingerd in Tholen de eerste van tien repetitieavonden voor het kerstoratorium 'Een nieuw begin'.
1 dag geleden