Al dertien jaar lang is fotoclub F.O.th.O actief op het eiland
THOLEN - F.O.th.O, fotoclub op Tholen werd 13 jaar geleden opgericht met als doel om amateurfotografen bij elkaar te brengen. Inmiddels telt de club 20 leden en houden zij foto-excursies, lezingen en workshops. De club komt tweewekelijks bij elkaar om de foto’s te bespreken die de leden hebben gemaakt.
Jan Duine (71) uit Oud-Vossemeer sloot zich aan bij de club toen hij met pensioen ging in 2011. De liefde voor fotografie ontdekte hij meer dan 50 jaar geleden. “Als je fotografeert kun je makkelijker je herinneringen oproepen vind ik, je hebt dan beeld bij je herinnering”, legt Jan uit.
Als hij op pad gaat heeft hij dan ook altijd zijn camera bij zich. “Ik kom altijd wel iets verrassends tegen om op de foto te zetten. Vorig jaar alleen al maakte ik ruim 8000 foto’s. Ik vind het ook leuk om een fotoalbum te maken.”
Er komt veel kijken bij het maken van goede foto’s. De fotoclub werkt dan ook met ‘de regel van negen’ waarbij de foto in verschillende vlakken wordt verdeeld. Die vlakken zijn de sterkste punten van de foto, want een onderwerp in een foto staat zelden in het midden.
De club exposeert ook met foto’s. Zo is in onder andere Ten-Anker en Maartenshof het werk van de hobbyfotografen te bewonderen. Leden kiezen zelf hun foto uit, waardoor de diversiteit groot is. Sommige leden maken liever portretfoto’s terwijl anderen liever landschappen vastleggen. “Als je wilt exposeren pak je natuurlijk je beste foto, dat staat buiten kijf. Al moet het natuurlijk wel passen bij het onderwerp”, legt Jan uit.
Op pad
Alle leden van F.O.Th.O hebben een passie voor fotograferen, maar buiten dat is het ook een sociale club. “We gaan regelmatig op pad met elkaar. Zo zijn we laatst bij de Vlindertuin geweest. We maken dan foto’s en die bespreken we tijdens een clubavond. We werken ook enkel met opbouwende kritiek. Men kan natuurlijk ook zelf op pad gaan en een plaatje schieten van wat hij of zij interessant vindt. Deze foto’s bespreken we dan ook. Het is aan de leden zelf om een keuze te maken welke foto’s zij meenemen naar de clubavonden. Er gaat ook wel eens wat fout en dan lachen we wat af met elkaar. Een foto is voor ons geslaagd als hij scherp is en de compositie en de kleuren juist zijn. Het moet gewoon allemaal kloppen”, vertelt Jan enthousiast.
Wedstrijd
Aan het eind van ieder jaar houdt de club een onderlinge fotowedstrijd. Er worden dan twee onderwerpen gekozen waarna een externe jury de foto’s beoordeeld. “Een goede foto maken is zo makkelijk nog niet. De belichting moet juist zijn, de regel van negen geldt en het plaatje moet kloppend zijn.”
Lid worden
Wat Jan wel verbaasd is dat ondanks dat de fotoclub 13 jaar bestaat veel mensen op het eiland niet weten dat er een fotoclub op Tholen is. Daar moet dan ook verandering inkomen vindt hij. Iedere hobbyfotograaf is dan ook van harte welkom op hun clubavonden in de Vossenkuil. Mocht je zelf op de foto gezet willen worden door één van de leden: ook dat kan. Kijk voor meer informatie op www.fotho.nl
Meer uit Tholen
THOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.
1 uur geledenTHOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
6 uur geledenTHOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.
1 dag geledenTHOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.
1 dag geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.
2 dagen geleden