Al dertien jaar lang is fotoclub F.O.th.O actief op het eiland
THOLEN - F.O.th.O, fotoclub op Tholen werd 13 jaar geleden opgericht met als doel om amateurfotografen bij elkaar te brengen. Inmiddels telt de club 20 leden en houden zij foto-excursies, lezingen en workshops. De club komt tweewekelijks bij elkaar om de foto’s te bespreken die de leden hebben gemaakt.
Jan Duine (71) uit Oud-Vossemeer sloot zich aan bij de club toen hij met pensioen ging in 2011. De liefde voor fotografie ontdekte hij meer dan 50 jaar geleden. “Als je fotografeert kun je makkelijker je herinneringen oproepen vind ik, je hebt dan beeld bij je herinnering”, legt Jan uit.
Als hij op pad gaat heeft hij dan ook altijd zijn camera bij zich. “Ik kom altijd wel iets verrassends tegen om op de foto te zetten. Vorig jaar alleen al maakte ik ruim 8000 foto’s. Ik vind het ook leuk om een fotoalbum te maken.”
Er komt veel kijken bij het maken van goede foto’s. De fotoclub werkt dan ook met ‘de regel van negen’ waarbij de foto in verschillende vlakken wordt verdeeld. Die vlakken zijn de sterkste punten van de foto, want een onderwerp in een foto staat zelden in het midden.
De club exposeert ook met foto’s. Zo is in onder andere Ten-Anker en Maartenshof het werk van de hobbyfotografen te bewonderen. Leden kiezen zelf hun foto uit, waardoor de diversiteit groot is. Sommige leden maken liever portretfoto’s terwijl anderen liever landschappen vastleggen. “Als je wilt exposeren pak je natuurlijk je beste foto, dat staat buiten kijf. Al moet het natuurlijk wel passen bij het onderwerp”, legt Jan uit.
Op pad
Alle leden van F.O.Th.O hebben een passie voor fotograferen, maar buiten dat is het ook een sociale club. “We gaan regelmatig op pad met elkaar. Zo zijn we laatst bij de Vlindertuin geweest. We maken dan foto’s en die bespreken we tijdens een clubavond. We werken ook enkel met opbouwende kritiek. Men kan natuurlijk ook zelf op pad gaan en een plaatje schieten van wat hij of zij interessant vindt. Deze foto’s bespreken we dan ook. Het is aan de leden zelf om een keuze te maken welke foto’s zij meenemen naar de clubavonden. Er gaat ook wel eens wat fout en dan lachen we wat af met elkaar. Een foto is voor ons geslaagd als hij scherp is en de compositie en de kleuren juist zijn. Het moet gewoon allemaal kloppen”, vertelt Jan enthousiast.
Wedstrijd
Aan het eind van ieder jaar houdt de club een onderlinge fotowedstrijd. Er worden dan twee onderwerpen gekozen waarna een externe jury de foto’s beoordeeld. “Een goede foto maken is zo makkelijk nog niet. De belichting moet juist zijn, de regel van negen geldt en het plaatje moet kloppend zijn.”
Lid worden
Wat Jan wel verbaasd is dat ondanks dat de fotoclub 13 jaar bestaat veel mensen op het eiland niet weten dat er een fotoclub op Tholen is. Daar moet dan ook verandering inkomen vindt hij. Iedere hobbyfotograaf is dan ook van harte welkom op hun clubavonden in de Vossenkuil. Mocht je zelf op de foto gezet willen worden door één van de leden: ook dat kan. Kijk voor meer informatie op www.fotho.nl
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
1 uur geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
5 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - De politie heeft zaterdagochtend via een Burgernetmelding opgeroepen om uit te kijken naar een 7-jarige jongen die wordt vermist in de omgeving van de Plataanstraat. Hij heeft mogelijk een rood/blauwe skelter van het merk Mammoet bij zich. Wie de jongen gezien denkt te hebben, wordt verzocht contact op te nemen met 112.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND/SINT-MAARTENSDIJK - De School met de Bijbel in Sint-Annaland en De Rieburch in Sint-Maartensdijk hebben een voucher ontvangen om hun schoolplein te vergroenen. Met deze steun kunnen de scholen hun plein omtoveren tot een natuurrijke omgeving.
2 dagen geleden