Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al dertien jaar lang is fotoclub F.O.th.O actief op het eiland

Al dertien jaar lang is fotoclub F.O.th.O actief op het eiland

THOLEN - F.O.th.O, fotoclub op Tholen werd 13 jaar geleden opgericht met als doel om amateurfotografen bij elkaar te brengen. Inmiddels telt de club 20 leden en houden zij foto-excursies, lezingen en workshops. De club komt tweewekelijks bij elkaar om de foto’s te bespreken die de leden hebben gemaakt.

Jan Duine (71) uit Oud-Vossemeer sloot zich aan bij de club toen hij met pensioen ging in 2011. De liefde voor fotografie ontdekte hij meer dan 50 jaar geleden. “Als je fotografeert kun je makkelijker je herinneringen oproepen vind ik, je hebt dan beeld bij je herinnering”, legt Jan uit.

Als hij op pad gaat heeft hij dan ook altijd zijn camera bij zich. “Ik kom altijd wel iets verrassends tegen om op de foto te zetten. Vorig jaar alleen al maakte ik ruim 8000 foto’s. Ik vind het ook leuk om een fotoalbum te maken.”

Er komt veel kijken bij het maken van goede foto’s. De fotoclub werkt dan ook met ‘de regel van negen’ waarbij de foto in verschillende vlakken wordt verdeeld. Die vlakken zijn de sterkste punten van de foto, want een onderwerp in een foto staat zelden in het midden.

De club exposeert ook met foto’s. Zo is in onder andere Ten-Anker en Maartenshof het werk van de hobbyfotografen te bewonderen. Leden kiezen zelf hun foto uit, waardoor de diversiteit groot is. Sommige leden maken liever portretfoto’s terwijl anderen liever landschappen vastleggen. “Als je wilt exposeren pak je natuurlijk je beste foto, dat staat buiten kijf. Al moet het natuurlijk wel passen bij het onderwerp”, legt Jan uit.

Op pad
Alle leden van F.O.Th.O hebben een passie voor fotograferen, maar buiten dat is het ook een sociale club. “We gaan regelmatig op pad met elkaar. Zo zijn we laatst bij de Vlindertuin geweest. We maken dan foto’s en die bespreken we tijdens een clubavond. We werken ook enkel met opbouwende kritiek. Men kan natuurlijk ook zelf op pad gaan en een plaatje schieten van wat hij of zij interessant vindt. Deze foto’s bespreken we dan ook. Het is aan de leden zelf om een keuze te maken welke foto’s zij meenemen naar de clubavonden. Er gaat ook wel eens wat fout en dan lachen we wat af met elkaar. Een foto is voor ons geslaagd als hij scherp is en de compositie en de kleuren juist zijn. Het moet gewoon allemaal kloppen”, vertelt Jan enthousiast.

Wedstrijd
Aan het eind van ieder jaar houdt de club een onderlinge fotowedstrijd. Er worden dan twee onderwerpen gekozen waarna een externe jury de foto’s beoordeeld. “Een goede foto maken is zo makkelijk nog niet. De belichting moet juist zijn, de regel van negen geldt en het plaatje moet kloppend zijn.”

Lid worden
Wat Jan wel verbaasd is dat ondanks dat de fotoclub 13 jaar bestaat veel mensen op het eiland niet weten dat er een fotoclub op Tholen is. Daar moet dan ook verandering inkomen vindt hij. Iedere hobbyfotograaf is dan ook van harte welkom op hun clubavonden in de Vossenkuil. Mocht je zelf op de foto gezet willen worden door één van de leden: ook dat kan. Kijk voor meer informatie op www.fotho.nl

Meer uit Tholen

Foodtruckfestival Kiwanis haalt ruim 3.800 euro op voor goed doel [FOTOALBUM]

THOLEN - Het foodtruckfestival van Kiwanis Tholen op de Markt heeft afgelopen zaterdag 3.849 euro opgeleverd. De opbrengst gaat rechtstreeks naar het project Tholen Op Vakantie (TOV). De organisatie spreekt van een geslaagde dag.

17 uur geleden
Brandweer rukt uit voor bermbrand langs de Eendrachtsweg in Tholen

THOLEN - De brandweer is maandagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Eendrachtsweg in Tholen. Het vuur was snel onder controle en na ongeveer een kwartier volledig geblust.

21 uur geleden
Sijbers wordt in november herbeëdigd voor tweede termijn als burgemeester

THOLEN - Marleen Sijbers wordt officieel herbenoemd als burgemeester van de gemeente Tholen. De gemeenteraad droeg haar in februari al voor voor een nieuwe termijn, maar de procedure is nu bijna afgerond. Haar tweede ambtstermijn begint op 15 november 2026.

22 uur geleden
Het gaat er komen: Aanleg glasvezel in dorpen en buitengebied Tholen definitief

THOLEN - Goed nieuws voor iedereen die zich de afgelopen periode heeft ingeschreven voor een glasvezelaansluiting. Het minimum aanmeldpercentage van 40 procent is bereikt, waardoor de aanleg van het netwerk definitief kan doorgaan.

1 dag geleden
Hoe lang houdt de hitte in Zeeland nog aan? ‘Het wordt deze week uitzonderlijk heet’

ZEELAND - Al ruim een week zuchten Zeeuwen onder zomerse temperaturen en voorlopig lijkt daar nog geen einde aan te komen. Sterker nog: volgens Weeronline wordt het later deze week op meerdere plaatsen uitzonderlijk heet, met temperaturen die kunnen oplopen tot 35 graden of zelfs meer.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Pim van de Klundert: ‘Ik word er blij van als mijn klant blij is’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

THOLEN/WOENSDRECHT -  Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Pim van de Klundert van Sirocco Personal Bikes.

2 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het Praetuusje in Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

2 dagen geleden