Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al dertien jaar lang is fotoclub F.O.th.O actief op het eiland

Al dertien jaar lang is fotoclub F.O.th.O actief op het eiland

THOLEN - F.O.th.O, fotoclub op Tholen werd 13 jaar geleden opgericht met als doel om amateurfotografen bij elkaar te brengen. Inmiddels telt de club 20 leden en houden zij foto-excursies, lezingen en workshops. De club komt tweewekelijks bij elkaar om de foto’s te bespreken die de leden hebben gemaakt.

Jan Duine (71) uit Oud-Vossemeer sloot zich aan bij de club toen hij met pensioen ging in 2011. De liefde voor fotografie ontdekte hij meer dan 50 jaar geleden. “Als je fotografeert kun je makkelijker je herinneringen oproepen vind ik, je hebt dan beeld bij je herinnering”, legt Jan uit.

Als hij op pad gaat heeft hij dan ook altijd zijn camera bij zich. “Ik kom altijd wel iets verrassends tegen om op de foto te zetten. Vorig jaar alleen al maakte ik ruim 8000 foto’s. Ik vind het ook leuk om een fotoalbum te maken.”

Er komt veel kijken bij het maken van goede foto’s. De fotoclub werkt dan ook met ‘de regel van negen’ waarbij de foto in verschillende vlakken wordt verdeeld. Die vlakken zijn de sterkste punten van de foto, want een onderwerp in een foto staat zelden in het midden.

De club exposeert ook met foto’s. Zo is in onder andere Ten-Anker en Maartenshof het werk van de hobbyfotografen te bewonderen. Leden kiezen zelf hun foto uit, waardoor de diversiteit groot is. Sommige leden maken liever portretfoto’s terwijl anderen liever landschappen vastleggen. “Als je wilt exposeren pak je natuurlijk je beste foto, dat staat buiten kijf. Al moet het natuurlijk wel passen bij het onderwerp”, legt Jan uit.

Op pad
Alle leden van F.O.Th.O hebben een passie voor fotograferen, maar buiten dat is het ook een sociale club. “We gaan regelmatig op pad met elkaar. Zo zijn we laatst bij de Vlindertuin geweest. We maken dan foto’s en die bespreken we tijdens een clubavond. We werken ook enkel met opbouwende kritiek. Men kan natuurlijk ook zelf op pad gaan en een plaatje schieten van wat hij of zij interessant vindt. Deze foto’s bespreken we dan ook. Het is aan de leden zelf om een keuze te maken welke foto’s zij meenemen naar de clubavonden. Er gaat ook wel eens wat fout en dan lachen we wat af met elkaar. Een foto is voor ons geslaagd als hij scherp is en de compositie en de kleuren juist zijn. Het moet gewoon allemaal kloppen”, vertelt Jan enthousiast.

Wedstrijd
Aan het eind van ieder jaar houdt de club een onderlinge fotowedstrijd. Er worden dan twee onderwerpen gekozen waarna een externe jury de foto’s beoordeeld. “Een goede foto maken is zo makkelijk nog niet. De belichting moet juist zijn, de regel van negen geldt en het plaatje moet kloppend zijn.”

Lid worden
Wat Jan wel verbaasd is dat ondanks dat de fotoclub 13 jaar bestaat veel mensen op het eiland niet weten dat er een fotoclub op Tholen is. Daar moet dan ook verandering inkomen vindt hij. Iedere hobbyfotograaf is dan ook van harte welkom op hun clubavonden in de Vossenkuil. Mocht je zelf op de foto gezet willen worden door één van de leden: ook dat kan. Kijk voor meer informatie op www.fotho.nl

Meer uit Tholen

Duo op vlot komt in de problemen op de Oosterschelde

SINT-ANNALAND- Twee personen zijn vrijdagavond op de Oosterschelde in de problemen gekomen. Zij konden met het vlot waarop zij zaten niet meer zelfstandig de oever bereiken. De brandweer van Stavenisse kwam met reddingsboot Scaldis ter plaatse om het duo veilig naar de kant te brengen.

13 uur geleden
Onderhoud sloten start half augustus, Smerdiek dit jaar op de baggerplanning

THOLEN - Waterschap Scheldestromen begint half augustus met het jaarlijkse onderhoud aan sloten en waterlopen in Zeeland. Op Tholen betekent dat niet alleen maaien van sloten, maar ook baggerwerkzaamheden in Sint-Maartensdijk. Vorig jaar werd de westkant van Sint-Annaland gebaggerd. In 2027 zijn het gebied rond Anna Jacobapolder en de oostkant van Sint-Annaland aan de beurt.

14 uur geleden
Auto belandt in akker na eenzijdig ongeval bij Stavenisse

STAVENISSE - Een automobilist is afgelopen nacht van de weg geraakt na een eenzijdig ongeval in de polder bij Stavenisse. De auto kwam tot stilstand in een naastgelegen akker. Het is niet bekend of er iemand gewond is geraakt bij het ongeluk.

1 dag geleden
Vossemeersebrug vanaf september zes weken afgesloten voor onderhoud

OUD-VOSSEMEER/STEENBERGEN - De Vossemeersebrug is vanaf september zes weken afgesloten voor onderhoud. Rijkswaterstaat vervangt in die periode de voegovergangen en brengt nieuw asfalt aan op de brug. Het verkeer moet rekening houden met een omleiding.

1 dag geleden
Zomerkrant met het beste van de Bode en BredaVandaag nu digitaal te lezen

THOLEN - De papieren edities van de Bode en BredaVandaag verschijnen deze zomer twee weken niet, maar lezers hoeven niets te missen. Speciaal voor de vakantieperiode is een extra dikke digitale zomerkrant samengesteld.

2 dagen geleden
FNV kondigt grote staking aan: Openbaar vervoer ligt binnenkort 24 uur plat

FNV heeft een grootschalige staking binnen de OV-sector aangekondigd. Op woensdag 9 september leggen medewerkers in de sector het werk 24 uur neer. "Met deze gezamenlijke staking geven we een krachtig signaal af: stop de afbraak van onze sociale zekerheid", aldus FNV. 

2 dagen geleden
Sint-Maartensdijk maakt zich weer op voor braderie met tientallen kraampjes

SINT-MAARTENSDIJK - De kermis in Sint-Maartensdijk draait al volop, maar zaterdag strijkt ook de jaarlijkse braderie neer in het dorp. Met tientallen kraampjes rondom de Markt is er genoeg te beleven voor bezoekers.

2 dagen geleden