AkzoNobel voorziet 'normalere situatie' rond verkoopprijzen
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel verwacht dat de prijzen voor zijn verf de komende tijd minder hard zullen stijgen. De prijsontwikkelingen zullen daarbij weer "normaler" zijn, na de stevige prijsverhogingen dit jaar. Dat zeiden topman Greg Poux-Guillaume en financieel directeur Maarten de Vries van het verfconcern in een gezamenlijk interview met het ANP. In het derde kwartaal bleef het bedrijf profiteren van hogere prijzen voor zijn verfproducten als Sikkens en Flexa, en lagere grondstofkosten.
In het afgelopen kwartaal schroefde AkzoNobel de prijzen met gemiddeld 3 procent op. Ondanks de lagere grondstofkosten verwachten de topbestuurders niet dat de prijzen spoedig omlaag gaan, maar meer de afnemende inflatie zullen volgen. Ook maken ze zich niet al te druk over de olieprijzen, die sterk zijn gestegen als gevolg van het conflict in Israël. "De belangrijkste factor voor ons blijft de kwestie van vraag en aanbod en die wordt vooral bepaald door de macro-economische omstandigheden", aldus de topbestuurders.
In Nederland heeft AkzoNobel geen last van de problemen op de woningmarkt. "We richten ons niet op nieuwbouw, maar vooral op de markt voor renovatie en die markt is gestabiliseerd", legde De Vries uit. Ook van de vastgoedcrisis in China merkt het bedrijf weinig. "In China zijn onze activiteiten op het gebied van nieuwbouw zeer beperkt. Ook daar richten we ons meer op retailklanten en renovaties. We zien ook daar langzaam weer verbetering."
Chinese tak
AkzoNobel kocht eerder dit jaar de Chinese tak van zijn Amerikaanse branchegenoot Sherwin-Williams. Het gaat daarbij om zogenoemde decoratieve verf, wat verf is voor woningen en gebouwen zoals houtverf en muurverf. Het bedrijf krijgt daarmee onder meer het in China bekende merk Huarun in handen.
Vorig jaar nam het concern ook Kansai Paint Africa over. AkzoNobel hoopte die overname nog dit jaar te kunnen afronden, maar dat gebeurt waarschijnlijk pas in het eerste kwartaal van 2024. Volgens de topmannen wordt er voortdurend gekeken naar de optimalisatie van de portefeuille, maar zijn er op dit moment geen plannen voor nieuwe overnames of het afstoten van activiteiten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
17 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
19 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
1 dag geleden