AkzoNobel voorziet 'normalere situatie' rond verkoopprijzen
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel verwacht dat de prijzen voor zijn verf de komende tijd minder hard zullen stijgen. De prijsontwikkelingen zullen daarbij weer "normaler" zijn, na de stevige prijsverhogingen dit jaar. Dat zeiden topman Greg Poux-Guillaume en financieel directeur Maarten de Vries van het verfconcern in een gezamenlijk interview met het ANP. In het derde kwartaal bleef het bedrijf profiteren van hogere prijzen voor zijn verfproducten als Sikkens en Flexa, en lagere grondstofkosten.
In het afgelopen kwartaal schroefde AkzoNobel de prijzen met gemiddeld 3 procent op. Ondanks de lagere grondstofkosten verwachten de topbestuurders niet dat de prijzen spoedig omlaag gaan, maar meer de afnemende inflatie zullen volgen. Ook maken ze zich niet al te druk over de olieprijzen, die sterk zijn gestegen als gevolg van het conflict in Israël. "De belangrijkste factor voor ons blijft de kwestie van vraag en aanbod en die wordt vooral bepaald door de macro-economische omstandigheden", aldus de topbestuurders.
In Nederland heeft AkzoNobel geen last van de problemen op de woningmarkt. "We richten ons niet op nieuwbouw, maar vooral op de markt voor renovatie en die markt is gestabiliseerd", legde De Vries uit. Ook van de vastgoedcrisis in China merkt het bedrijf weinig. "In China zijn onze activiteiten op het gebied van nieuwbouw zeer beperkt. Ook daar richten we ons meer op retailklanten en renovaties. We zien ook daar langzaam weer verbetering."
Chinese tak
AkzoNobel kocht eerder dit jaar de Chinese tak van zijn Amerikaanse branchegenoot Sherwin-Williams. Het gaat daarbij om zogenoemde decoratieve verf, wat verf is voor woningen en gebouwen zoals houtverf en muurverf. Het bedrijf krijgt daarmee onder meer het in China bekende merk Huarun in handen.
Vorig jaar nam het concern ook Kansai Paint Africa over. AkzoNobel hoopte die overname nog dit jaar te kunnen afronden, maar dat gebeurt waarschijnlijk pas in het eerste kwartaal van 2024. Volgens de topmannen wordt er voortdurend gekeken naar de optimalisatie van de portefeuille, maar zijn er op dit moment geen plannen voor nieuwe overnames of het afstoten van activiteiten.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
3 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
9 uur geleden