AkzoNobel voorziet 'normalere situatie' rond verkoopprijzen
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel verwacht dat de prijzen voor zijn verf de komende tijd minder hard zullen stijgen. De prijsontwikkelingen zullen daarbij weer "normaler" zijn, na de stevige prijsverhogingen dit jaar. Dat zeiden topman Greg Poux-Guillaume en financieel directeur Maarten de Vries van het verfconcern in een gezamenlijk interview met het ANP. In het derde kwartaal bleef het bedrijf profiteren van hogere prijzen voor zijn verfproducten als Sikkens en Flexa, en lagere grondstofkosten.
In het afgelopen kwartaal schroefde AkzoNobel de prijzen met gemiddeld 3 procent op. Ondanks de lagere grondstofkosten verwachten de topbestuurders niet dat de prijzen spoedig omlaag gaan, maar meer de afnemende inflatie zullen volgen. Ook maken ze zich niet al te druk over de olieprijzen, die sterk zijn gestegen als gevolg van het conflict in Israël. "De belangrijkste factor voor ons blijft de kwestie van vraag en aanbod en die wordt vooral bepaald door de macro-economische omstandigheden", aldus de topbestuurders.
In Nederland heeft AkzoNobel geen last van de problemen op de woningmarkt. "We richten ons niet op nieuwbouw, maar vooral op de markt voor renovatie en die markt is gestabiliseerd", legde De Vries uit. Ook van de vastgoedcrisis in China merkt het bedrijf weinig. "In China zijn onze activiteiten op het gebied van nieuwbouw zeer beperkt. Ook daar richten we ons meer op retailklanten en renovaties. We zien ook daar langzaam weer verbetering."
Chinese tak
AkzoNobel kocht eerder dit jaar de Chinese tak van zijn Amerikaanse branchegenoot Sherwin-Williams. Het gaat daarbij om zogenoemde decoratieve verf, wat verf is voor woningen en gebouwen zoals houtverf en muurverf. Het bedrijf krijgt daarmee onder meer het in China bekende merk Huarun in handen.
Vorig jaar nam het concern ook Kansai Paint Africa over. AkzoNobel hoopte die overname nog dit jaar te kunnen afronden, maar dat gebeurt waarschijnlijk pas in het eerste kwartaal van 2024. Volgens de topmannen wordt er voortdurend gekeken naar de optimalisatie van de portefeuille, maar zijn er op dit moment geen plannen voor nieuwe overnames of het afstoten van activiteiten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
4 uur geledenNICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
5 uur geleden