Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel voorziet 'normalere situatie' rond verkoopprijzen

AkzoNobel voorziet 'normalere situatie' rond verkoopprijzen

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel verwacht dat de prijzen voor zijn verf de komende tijd minder hard zullen stijgen. De prijsontwikkelingen zullen daarbij weer "normaler" zijn, na de stevige prijsverhogingen dit jaar. Dat zeiden topman Greg Poux-Guillaume en financieel directeur Maarten de Vries van het verfconcern in een gezamenlijk interview met het ANP. In het derde kwartaal bleef het bedrijf profiteren van hogere prijzen voor zijn verfproducten als Sikkens en Flexa, en lagere grondstofkosten.

In het afgelopen kwartaal schroefde AkzoNobel de prijzen met gemiddeld 3 procent op. Ondanks de lagere grondstofkosten verwachten de topbestuurders niet dat de prijzen spoedig omlaag gaan, maar meer de afnemende inflatie zullen volgen. Ook maken ze zich niet al te druk over de olieprijzen, die sterk zijn gestegen als gevolg van het conflict in Israël. "De belangrijkste factor voor ons blijft de kwestie van vraag en aanbod en die wordt vooral bepaald door de macro-economische omstandigheden", aldus de topbestuurders.

In Nederland heeft AkzoNobel geen last van de problemen op de woningmarkt. "We richten ons niet op nieuwbouw, maar vooral op de markt voor renovatie en die markt is gestabiliseerd", legde De Vries uit. Ook van de vastgoedcrisis in China merkt het bedrijf weinig. "In China zijn onze activiteiten op het gebied van nieuwbouw zeer beperkt. Ook daar richten we ons meer op retailklanten en renovaties. We zien ook daar langzaam weer verbetering."

Chinese tak

AkzoNobel kocht eerder dit jaar de Chinese tak van zijn Amerikaanse branchegenoot Sherwin-Williams. Het gaat daarbij om zogenoemde decoratieve verf, wat verf is voor woningen en gebouwen zoals houtverf en muurverf. Het bedrijf krijgt daarmee onder meer het in China bekende merk Huarun in handen.

Vorig jaar nam het concern ook Kansai Paint Africa over. AkzoNobel hoopte die overname nog dit jaar te kunnen afronden, maar dat gebeurt waarschijnlijk pas in het eerste kwartaal van 2024. Volgens de topmannen wordt er voortdurend gekeken naar de optimalisatie van de portefeuille, maar zijn er op dit moment geen plannen voor nieuwe overnames of het afstoten van activiteiten.

Meer uit Financieel

Nederlander Elderson herbenoemd in topfunctie bankentoezicht ECB

FRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.

26 minuten geleden
Meldpunt voor identiteitsfraude krijgt 245 meldingen na Odido-lek

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.

27 minuten geleden
Kansspelautoriteit dreigt met boete voor gokplatform Polymarket

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) roept het Amerikaanse platform Polymarket op direct de "illegale activiteiten" te staken. Als dit niet gebeurt, krijgt het bedrijf achter de website een dwangsom van 420.000 euro per week opgelegd. Op Polymarket kunnen gebruikers wedden op onder meer wie naar huis gaat met de Oscar voor beste film, het aantal X-posts van Elon Musk in een week, wie de gemeenteraadsverkiezingen van Amsterdam wint en of Jezus Christus terugkeert voor 2027.

1 uur geleden
Europese Commissie start officieel onderzoek naar webwinkel Shein

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.

2 uur geleden
Adani Group investeert 100 miljard dollar in AI-datacenters

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.

3 uur geleden
Odido onderzoekt of het gegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.

3 uur geleden
Onderzoek: ruim 120.000 banen weg in Duitse industrie in 2025

BERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.

4 uur geleden