Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel en Randstad onderaan in rode AEX na cijfers

AkzoNobel en Randstad onderaan in rode AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Verffabrikant AkzoNobel en uitzender Randstad waren dinsdag de grote verliezers in de AEX-index op het Damrak na tegenvallende kwartaalberichten. AkzoNobel zag de verkopen afgelopen kwartaal aantrekken dankzij hogere prijzen voor verf. Het bedrijf wist daarmee de hogere kosten voor grondstoffen en transport te compenseren. Wel blijft het bedrijf bezorgd over de wereldwijde economische onzekerheden, waaronder de aanhoudende inflatie. Om de marges te verbeteren gaat AkzoNobel de kosten verlagen. Het aandeel werd 4 procent lager gezet.

Randstad zakte dik 3 procent. Het uitzendconcern zag de omzet en winst in het eerste kwartaal dalen als gevolg van de slechtere economische omstandigheden. Werkgevers zijn door sterk gestegen kosten en hogere rentes niet meer zo hard op zoek naar nieuw personeel als eerder.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,8 procent in het rood op 756,25 punten. De MidKap zakte 1 procent tot 923,55 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,7 procent.

Bankensector

De bankensector stond in de belangstelling na resultaten van UBS en Santander. De Zwitserse bank UBS, die vorige maand zijn concurrent Credit Suisse van de ondergang redde, zag de kwartaalwinst halveren en verloor ruim 2 procent in Zürich. In Madrid zakte Santander 3,8 procent. De Spaanse bank boekte flink minder winst op zijn belangrijke Braziliaanse markt. In Amsterdam verloren de banken ING en ABN AMRO rond de 1,9 procent.

Philips leverde dik 2 procent in. Het zorgtechnologieconcern werd een dag eerder nog bijna 14 procent meer waard dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht. ASML daalde 1,2 procent. De chipmachinemaker werd door investeringsbank Stifel van de kooplijst gehaald. Chipbedrijf ASMI, dat na de slotbel met resultaten komt, verloor 1 procent. Bierbrouwer Heineken, platenlabel UMG en supermarktconcern Ahold Delhaize waren de enige stijgers in de AEX, met winsten tot 0,7 procent.

Prijsverhogingen

Nestlé won 1,2 procent in Zürich. Het voedingsmiddelenconcern, bekend van Nescafé-koffie, Maggi-sauzen en KitKat-chocoladerepen, zag de verkopen afgelopen kwartaal flink toenemen mede dankzij prijsverhogingen van zijn producten. Novartis klom dik 2 procent. De Zwitserse farmaceut verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar na sterke kwartaalcijfers.

De euro was 1,1035 dollar waard, tegen 1,1022 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 78,46 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent goedkoper, op 82,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

35 minuten geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

37 minuten geleden
Hof tikt EU op vingers over deel richtlijn minimumloon

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.

1 uur geleden
OpenAI verliest Duitse rechtszaak over auteursrechten liedjes

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.

1 uur geleden
Nieuwe indoorpretparken van Netflix voorlopig alleen in VS

LOS GATOS (ANP) - Netflix wil meerdere indoorpretparken openen in de Verenigde Staten. Maar een Netflix House in andere landen zit er voorlopig niet in. Dat heeft marketingdirecteur Marian Lee van Netflix gezegd in een interview met het Franse persbureau AFP.

1 uur geleden
Burger King wil aantal restaurants in China meer dan verdubbelen

BEIJING (ANP/AFP) - Burger King wil het aantal restaurants in China komende jaren meer dan verdubbelen, heeft moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) aangekondigd. RBI verkoopt zijn meerderheidsbelang in de Chinese tak aan de Chinese investeerder CPE. Die samenwerking levert 350 miljoen dollar aan nieuwe investeringen op.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen bij stijgers op Damrak na nieuwe doelen

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde dinsdag tot de stijgers op het Damrak met een plus van bijna 2 procent. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Financieel topman Ethan Tandowsky zei verder "aanzienlijke kansen" te zien voor Adyen om een van de grootste spelers in de branche te worden.

4 uur geleden