Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Akkoord over Tata Steel onvoldoende voor herstel vertrouwen'

'Akkoord over Tata Steel onvoldoende voor herstel vertrouwen'

IJMUIDEN (ANP) - Dat er onlangs een akkoord is gesloten tussen vakbonden FNV, CNV en De Unie en Tata Steel over regelingen omtrent de ophanden zijnde reorganisatie, betekent niet dat het vertrouwen tussen personeel en de leiding van het bedrijf is hersteld. Dat meldt vakbondsbestuurder Roel Berghuis van FNV in een opiniestuk op Joop.

Hij verwijt de leiding van het bedrijf dat in de voorbije jaren is bestuurd op basis van aandeelhouderswaarde. "Dat heeft tot al deze ellende geleid", zo stelt Berghuis. De vakbondsbestuurder benadrukt dat Tata in zwaar weer zit, onder meer door problemen op de staalmarkt. De coronacrisis heeft de situatie niet beter gemaakt.

Verder hekelt Berghuis de positie van Tata Steel in het Verenigd Koninkrijk waar volgens hem, tot frustratie van het personeel, de voorbije jaren miljarden naar toe zijn gevloeid. Iets wat overigens door Tata Steel Europe wordt tegengesproken.

Plan voor de toekomst

Berghuis benadrukt dat er de komende maanden gewerkt moet worden aan een "robuust strategisch plan" voor de toekomst. Hij pleit onder meer voor investeringen, volgens kenners zeker 3 miljard euro, en meer oog voor de inzet van de kennis en kunde van het personeel. Verder wijst hij op de stappen die gezet moeten worden met het terugbrengen van de CO2-uitstoot. "Dat bepaalt de toekomst van IJmuiden", aldus de FNV'er, die ook een lans breekt voor eventueel overheidsingrijpen.

De komende weken blijft FNV naar eigen zeggen in gesprek met de directie over het behoud van van "het geïntegreerde zelfstandig staalbedrijf" dat Tata Steel IJmuiden nu is. Dat gesprek gaat volgens Berghuis onder meer over de bedrijfsstructuur, meer zeggenschap en minder bureaucratie en baasjescultuur.

Een woordvoerster van Tata Steel Europe zegt het stuk voor kennisgeving aan te nemen.

Meer uit Financieel

AH: in ieder geval tot en met dinsdag geen bezorging boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.

2 uur geleden
AEX eindigt beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag op een slotrecord geëindigd. De hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 1142,88 punten en verbeterde daarmee het vorige slotrecord van woensdag, toen de graadmeter nog op 1137,09 punten sloot. Het algehele sentiment op de beurs was vlak voor het weekend positief na een turbulente week, waarbij aandelen gerelateerd aan AI en in de technologiesector eerst werden verkocht, maar later weer deels in trek waren.

2 uur geleden
ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over

DEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.

3 uur geleden
Tesla wint op Wall Street na onthulling vliegende sportwagen

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.

4 uur geleden
Transavia zoekt jaarlijks 200 miljoen euro aan besparingen

HOOFDDORP (ANP) - Transavia wil jaarlijks 200 miljoen euro besparen met het grootschalig bezuinigingsprogramma dat vorige week bekend werd. Dat heeft de voorzitter van vakbond NVLT deze week tegen het ANP gezegd en is bevestigd door de luchtvaartmaatschappij zelf. De vakbond onderhandelt momenteel met Transavia over de invulling van de bezuinigingen.

6 uur geleden
Steeds meer huishoudens merken hoge energieprijzen, zegt ACM

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens gaan de gestegen energieprijzen merken in hun portemonnee. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Energiemonitor. Ook huishoudens van wie het vaste contract is afgelopen merken de hoge energieprijzen, naast de ongeveer 3,7 miljoen huishoudens met een variabel of dynamisch contract.

7 uur geleden
Cloudsector eist uitleg over voor VS in beslag genomen server

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.

7 uur geleden