'Akkoord over Tata Steel onvoldoende voor herstel vertrouwen'
IJMUIDEN (ANP) - Dat er onlangs een akkoord is gesloten tussen vakbonden FNV, CNV en De Unie en Tata Steel over regelingen omtrent de ophanden zijnde reorganisatie, betekent niet dat het vertrouwen tussen personeel en de leiding van het bedrijf is hersteld. Dat meldt vakbondsbestuurder Roel Berghuis van FNV in een opiniestuk op Joop.
Hij verwijt de leiding van het bedrijf dat in de voorbije jaren is bestuurd op basis van aandeelhouderswaarde. "Dat heeft tot al deze ellende geleid", zo stelt Berghuis. De vakbondsbestuurder benadrukt dat Tata in zwaar weer zit, onder meer door problemen op de staalmarkt. De coronacrisis heeft de situatie niet beter gemaakt.
Verder hekelt Berghuis de positie van Tata Steel in het Verenigd Koninkrijk waar volgens hem, tot frustratie van het personeel, de voorbije jaren miljarden naar toe zijn gevloeid. Iets wat overigens door Tata Steel Europe wordt tegengesproken.
Plan voor de toekomst
Berghuis benadrukt dat er de komende maanden gewerkt moet worden aan een "robuust strategisch plan" voor de toekomst. Hij pleit onder meer voor investeringen, volgens kenners zeker 3 miljard euro, en meer oog voor de inzet van de kennis en kunde van het personeel. Verder wijst hij op de stappen die gezet moeten worden met het terugbrengen van de CO2-uitstoot. "Dat bepaalt de toekomst van IJmuiden", aldus de FNV'er, die ook een lans breekt voor eventueel overheidsingrijpen.
De komende weken blijft FNV naar eigen zeggen in gesprek met de directie over het behoud van van "het geïntegreerde zelfstandig staalbedrijf" dat Tata Steel IJmuiden nu is. Dat gesprek gaat volgens Berghuis onder meer over de bedrijfsstructuur, meer zeggenschap en minder bureaucratie en baasjescultuur.
Een woordvoerster van Tata Steel Europe zegt het stuk voor kennisgeving aan te nemen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
20 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
21 uur geleden