Akkoord over nieuwe cao voor rijksambtenaren
UTRECHT (ANP) - Er is een akkoord tussen bonden en de overheid over een nieuwe cao voor rijksambtenaren, meldt vakbond CNV Overheid. De ambtenaren krijgen een loonsverhoging van 2 procent, een eenmalige uitkering van 300 euro bruto bij een voltijdbaan (verder naar rato van werkduur) en een structurele thuiswerkvergoeding.
De overeenkomst is er gekomen na "een lang en moeizaam onderhandelingstraject", aldus CNV Overheid. De afspraken hebben betrekking op de periode 1 januari 2021 tot en met 31 maart 2022. De bond legt het akkoord voor aan zijn leden, die tot 31 oktober hun stem erover kunnen uitbrengen.
CNV vindt het goed dat de werkgever meebetaalt aan de inrichting van de thuiswerkplek, maar is minder tevreden met de lonen. "Wij merkten dat de geboden 2 procent op dit moment echt het maximaal haalbare is", aldus onderhandelaar Bart Schnoor. De bond wil dat het kabinet volgend jaar meer geld vrijmaakt voor een loonstijging.
120.000 rijksambtenaren
De loonsverhoging geldt vanaf juli 2021, de eenmalige uitkering krijgen ambtenaren aan het einde van dit jaar. De thuiswerkvergoeding is dit jaar 430 euro netto en volgend jaar 2 euro per werkdag. Ook is er 750 euro per vijf jaar voor de inrichting en de stoffering van de thuiswerkplek. Daarnaast hebben de ambtenaren er onder meer recht op om buiten werktijd onbereikbaar te zijn.
De nieuwe cao geldt voor ongeveer 120.000 rijksambtenaren, aldus een woordvoerder van de bond. Dat is nog afgezien van schoonmakers bij rijkslocaties, die per 1 januari 2022 ook onder deze cao gaan vallen. Hoeveel mensen dat zijn, is nog onduidelijk.
Meer uit Binnenland
PANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.
3 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
20 uur geleden