Akkoord over nieuwe cao voor rijksambtenaren
UTRECHT (ANP) - Er is een akkoord tussen bonden en de overheid over een nieuwe cao voor rijksambtenaren, meldt vakbond CNV Overheid. De ambtenaren krijgen een loonsverhoging van 2 procent, een eenmalige uitkering van 300 euro bruto bij een voltijdbaan (verder naar rato van werkduur) en een structurele thuiswerkvergoeding.
De overeenkomst is er gekomen na "een lang en moeizaam onderhandelingstraject", aldus CNV Overheid. De afspraken hebben betrekking op de periode 1 januari 2021 tot en met 31 maart 2022. De bond legt het akkoord voor aan zijn leden, die tot 31 oktober hun stem erover kunnen uitbrengen.
CNV vindt het goed dat de werkgever meebetaalt aan de inrichting van de thuiswerkplek, maar is minder tevreden met de lonen. "Wij merkten dat de geboden 2 procent op dit moment echt het maximaal haalbare is", aldus onderhandelaar Bart Schnoor. De bond wil dat het kabinet volgend jaar meer geld vrijmaakt voor een loonstijging.
120.000 rijksambtenaren
De loonsverhoging geldt vanaf juli 2021, de eenmalige uitkering krijgen ambtenaren aan het einde van dit jaar. De thuiswerkvergoeding is dit jaar 430 euro netto en volgend jaar 2 euro per werkdag. Ook is er 750 euro per vijf jaar voor de inrichting en de stoffering van de thuiswerkplek. Daarnaast hebben de ambtenaren er onder meer recht op om buiten werktijd onbereikbaar te zijn.
De nieuwe cao geldt voor ongeveer 120.000 rijksambtenaren, aldus een woordvoerder van de bond. Dat is nog afgezien van schoonmakers bij rijkslocaties, die per 1 januari 2022 ook onder deze cao gaan vallen. Hoeveel mensen dat zijn, is nog onduidelijk.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, kan over ruim een week optreden in het stadion GelreDome in Arnhem. De gemeente heeft een evenementenvergunning verleend voor de beide concerten.
3 uur geledenUITHOORN (ANP) - De voorstanders van een asielopvang in het Noord-Hollandse Uithoorn hebben donderdagavond een einde gemaakt aan hun protest bij het gemeentehuis. Ze vertrokken nadat ze waren belaagd door tegenstanders van de opvang. Die gooiden onder meer met flessen en eieren. Ook werden enkele rookbommen afgestoken. De politie hield de beide groepen uit elkaar.
3 uur geledenUITHOORN (ANP) - Voorstanders en tegenstanders van de komst van een asielzoekerscentrum demonstreren donderdagavond in het Noord-Hollandse Uithoorn. Enkele honderden anti-azc-betogers liepen in een mars vanaf de beoogde locatie van de opvang naar een plein bij het gemeentehuis, waar PVV-leider Geert Wilders ze toesprak.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
10 uur geleden