Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akkoord binnen EU over weren Russisch gas uit pijpleidingen

Akkoord binnen EU over weren Russisch gas uit pijpleidingen

BRUSSEL (ANP) - EU-landen en het Europees Parlement zijn het eens geworden over nieuwe regels die het voor lidstaten mogelijk maken om Russisch gas te weren uit hun nationale pijpleidingen. Op die manier wil de Europese Unie zich kunnen verdedigen tegen de inzet van gas als economisch wapen door de Russen.

In hun principeakkoord hebben lidstaten en Europarlementariërs afgesproken dat EU-landen Russische of Belarussische bedrijven mogen weigeren die een gaspijpleiding of lng-terminal willen gebruiken. Dit moet het Russen bijvoorbeeld onmogelijk maken om veel capaciteit te boeken in gasnetwerken en die vervolgens niet te gebruiken, wat de gasprijzen kan opdrijven.

Lidstaten en het Europarlement moeten de afspraken nog formeel goedkeuren, maar dat is meestal een formaliteit. De nieuwe regels maken deel uit van een bredere overeenkomst over gemeenschappelijke regels voor de handel in biogassen en waterstof.

Hoge gasprijzen

Nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen, kneep het land de toevoer van gas aan Europese landen steeds meer af. Dit zorgde voor extreem hoge gasprijzen. Europese leiders veroordeelden dit als chantagemiddel om de Westerse steun voor Oekraïne onder druk te zetten.

Voor het begin van de oorlog in Oekraïne was Europa erg afhankelijk van aardgas uit Rusland. De EU heeft dan ook geen sancties tegen Russisch gas afgekondigd, terwijl het landenblok bijvoorbeeld wel veel aardolie uit Rusland weert. Volgens persbureau Bloomberg zijn de leveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan Europese landen de afgelopen tijd gestegen, terwijl de gastoevoer via pijpleidingen historisch laag is.

Meer uit Financieel

Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

45 minuten geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

53 minuten geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

1 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

2 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

2 uur geleden
Techinvesteerder Prosus grote winnaar op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

2 uur geleden
Klanten webwinkel bol kwamen op pagina andere klant terecht

UTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.

3 uur geleden