Akkoord bereikt over medicijnen gijzelaars en hulp voor Gaza
DOHA (ANP) - Israël en Hamas hebben een akkoord bereikt over humanitaire hulp aan Gaza en verstrekking van medicijnen aan de gijzelaars die Hamas sinds de aanval van 7 oktober op Israël in Gaza gevangen houdt. Dat maakten de Qatarese autoriteiten bekend via staatspersbureau QNA.
Qatar en Frankrijk hebben bij de deal bemiddeld. De medicijnen zijn door Frankrijk gekocht en naar Qatar gestuurd. Qatarese vliegtuigen brengen de medicijnen en de hulp naar Egypte. Van daaruit worden ze naar de grensplaats Rafah in Gaza gebracht, waar het Internationale Rode Kruis ze in ontvangst zal nemen en voor verdere verspreiding zal zorgen. De leveringen aan de Gazastrook zullen drie maanden doorgaan.
Volgens een diplomaat die anoniem wil blijven is het akkoord het gevolg van een bezoek van familieleden van gijzelaars aan Qatar en gesprekken met de premier. Volgens de functionaris staat dit akkoord los van bredere pogingen om opnieuw een staakt-het-vuren te bereiken. De vorige wapenstilstand was eind november 2023 en duurde een week.
Meer dan 24.000 Palestijnen in de Gazastrook zijn gedood door Israëlische aanvallen na het grote offensief van Hamas op 7 oktober. Bij de aanval van Hamas werden meer dan 1100 mensen in Israël gedood. Volgens Israël houdt Hamas nog 132 gijzelaars vast, van wie er mogelijk 27 zijn gedood.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
40 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
8 uur geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
10 uur geleden