Ajax zonder zieke Mikautadze naar Brighton
AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Hedwiges Maduro van Ajax is met 22 spelers afgereisd naar het Engelse Brighton voor de confrontatie van komende donderdag met Brighton & Hove Albion in de Europa League. De Georgische aanvaller Georges Mikautadze is ziek en achtergebleven in Amsterdam. Doelman Jay Gorter en verdediger Devyne Rensch zijn geblesseerd en niet inzetbaar. Silvano Vos was het vorige Europese duel nog geschorst, maar hij is er voor het uitduel met Brighton weer bij.
Gorter viel zondag geblesseerd uit in de wedstrijd tegen FC Utrecht. Hij werd vervangen door Diant Ramaj. De Duitser zit om die reden in de selectie.
Maduro zit voor het eerst als hoofdverantwoordelijke op de bank bij Ajax tegen Brighton. Hij is naar voren geschoven om tijdelijk Maurice Steijn te vervangen. De coach moest maandag, vier maanden na zijn aanstelling, opstappen. Het was de dag na de nederlaag bij FC Utrecht. Ajax zakte daardoor naar de zeventiende plaats van de Eredivisie.
Ajax opende de poulefase van de Europa League met een 3-3-gelijkspel tegen Olympique Marseille. Ook het tweede groepsduel bleef zonder winnaar, het werd 1-1 tegen AEK Athene. De Amsterdamse club staat derde met 2 punten.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP/AFP) - De Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni maakt zich geen zorgen om vermoeidheid van zijn ploeg in de halve finale op het WK voetbal. Dat zei de 48-jarige trainer in aanloop naar de halve eindstrijd tegen Engeland in het Atlanta Stadium.
32 minuten geledenATLANTA (ANP) - Declan Rice is fit genoeg om woensdag vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië. Dat heeft de Engelse bondscoach Thomas Tuchel op een persconferentie gezegd.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - Aanvoerder Rodri van het Spaanse voetbalelftal probeerde zijn ploeggenoten na de knappe zege op Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap bij de les te houden. De regerend Europees kampioen kreeg van alle kanten complimenten voor de overtuigende zege (2-0) op de voor velen titelfavoriet.
7 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - De voetbalbond van Haïti heeft afscheid genomen van bondscoach Sébastien Migne. Dat besluit is genomen na de drie nederlagen in de groepsfase van het WK, tegen Schotland (1-0), Brazilië (3-0) en Marokko (4-2). Haïti eindigde daarmee als laatste in groep C en was als een van de eerste landen uitgeschakeld op het WK.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Franse voetbalelftal kwam dinsdag in de met 2-0 verloren halve finale tegen Spanje op het wereldkampioenschap geen moment in zijn eigen spel. Dat was de conclusie van aanvoerder Kylian Mbappé, die met acht doelpunten voorlopig gedeeld topscorer is op het WK, samen met de Argentijn Lionel Messi.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - Didier Deschamps vond de uitschakeling van Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Spanje terecht. "Het is duidelijk dat dit Spaanse team erg sterk is en dat hebben ze vanavond bewezen", sprak de bondscoach na de nederlaag van 2-0 op een persconferentie.
7 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente heeft dinsdag in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Frankrijk genoten van zijn elftal. "Deze spelers verdienen het gewoon, want ze brengen passie op het veld, spelen met saamhorigheid en beschikken over enorm veel talent. Ze hebben met gemak de ogenschijnlijk moeilijke situatie overwonnen", zei hij na de zege van 2-0 in het Dallas Stadium in Arlington.
9 uur geleden