Ajax zonder zieke Mikautadze naar Brighton
AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Hedwiges Maduro van Ajax is met 22 spelers afgereisd naar het Engelse Brighton voor de confrontatie van komende donderdag met Brighton & Hove Albion in de Europa League. De Georgische aanvaller Georges Mikautadze is ziek en achtergebleven in Amsterdam. Doelman Jay Gorter en verdediger Devyne Rensch zijn geblesseerd en niet inzetbaar. Silvano Vos was het vorige Europese duel nog geschorst, maar hij is er voor het uitduel met Brighton weer bij.
Gorter viel zondag geblesseerd uit in de wedstrijd tegen FC Utrecht. Hij werd vervangen door Diant Ramaj. De Duitser zit om die reden in de selectie.
Maduro zit voor het eerst als hoofdverantwoordelijke op de bank bij Ajax tegen Brighton. Hij is naar voren geschoven om tijdelijk Maurice Steijn te vervangen. De coach moest maandag, vier maanden na zijn aanstelling, opstappen. Het was de dag na de nederlaag bij FC Utrecht. Ajax zakte daardoor naar de zeventiende plaats van de Eredivisie.
Ajax opende de poulefase van de Europa League met een 3-3-gelijkspel tegen Olympique Marseille. Ook het tweede groepsduel bleef zonder winnaar, het werd 1-1 tegen AEK Athene. De Amsterdamse club staat derde met 2 punten.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
9 uur geleden