Ajax zonder zieke Mikautadze naar Brighton
AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Hedwiges Maduro van Ajax is met 22 spelers afgereisd naar het Engelse Brighton voor de confrontatie van komende donderdag met Brighton & Hove Albion in de Europa League. De Georgische aanvaller Georges Mikautadze is ziek en achtergebleven in Amsterdam. Doelman Jay Gorter en verdediger Devyne Rensch zijn geblesseerd en niet inzetbaar. Silvano Vos was het vorige Europese duel nog geschorst, maar hij is er voor het uitduel met Brighton weer bij.
Gorter viel zondag geblesseerd uit in de wedstrijd tegen FC Utrecht. Hij werd vervangen door Diant Ramaj. De Duitser zit om die reden in de selectie.
Maduro zit voor het eerst als hoofdverantwoordelijke op de bank bij Ajax tegen Brighton. Hij is naar voren geschoven om tijdelijk Maurice Steijn te vervangen. De coach moest maandag, vier maanden na zijn aanstelling, opstappen. Het was de dag na de nederlaag bij FC Utrecht. Ajax zakte daardoor naar de zeventiende plaats van de Eredivisie.
Ajax opende de poulefase van de Europa League met een 3-3-gelijkspel tegen Olympique Marseille. Ook het tweede groepsduel bleef zonder winnaar, het werd 1-1 tegen AEK Athene. De Amsterdamse club staat derde met 2 punten.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
10 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
19 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden