Ajax zonder geblesseerde Berghuis en Sutalo tegen AZ
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis en Josip Sutalo missen de thuiswedstrijd van Ajax tegen AZ. Beide spelers zijn niet fit, laat de club uit Amsterdam weten. Ze worden vervangen door Amourricho van Axel Dongen en Jakov Medic.
Op het middenveld krijgt Silvano Vos de voorkeur boven Benjamin Tahirovic. Steven Bergwijn is de meest aanvallende middenvelder van de thuisploeg.
Ajax moet winnen van AZ om een negatief clubrecord te vermijden. De recordkampioen van Nederland heeft 5 punten uit de eerste vijf competitieduels behaald. In het seizoen 1964/1965 had Ajax 7 punten na zes wedstrijden in de Eredivisie, omgerekend naar een systeem met 3 punten voor een zege.
Bazoer
Ajax tegen AZ is een duel tussen de nummer 16 en 2 van de Eredivisie. De thuisploeg won slechts twee van de laatste negen competitieduels met de club uit Alkmaar. De Griekse spits Vangelis Pavlidis van AZ wil ook in zijn achtste competitieduel van dit seizoen scoren. Hij evenaart dan een record van Pétur Pétursson, die in 1979 tijdens de eerste acht duels van Feyenoord in de Eredivisie doel trof.
Bij AZ keert de van een blessure herstelde Riechedly Bazoer terug in de defensie. Wouter Goes en Bruno Martins Indi beginnen op de bank.
Opstellingen
Ajax: Gorter; Rensch, Medic, Ávila en Hato; Vos, Bergwijn en Taylor; Forbs, Brobbey en Van Axel Dongen.
AZ: Ryan; Sugawara, Bazoer , Penetra en Møller Wolfe; Clasie, Dani de Wit en Mijnans; Lahdo, Pavlidis en Van Brederode.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
6 uur geleden