Ajax zet met 35e landstitel kroon op geslaagd seizoen
AMSTERDAM (ANP) - In een lege Johan Cruijff ArenA, maar met duizenden supporters rondom het stadion, heeft Ajax de 35e landstitel veiliggesteld. De formatie uit Amsterdam bracht ook het thuisduel met FC Emmen tot een goed einde (4-0).
Jurriën Timber opende de score in de 10e minuut, met zijn eerste treffer in het betaalde voetbal. Sébastien Haller, Devyne Rensch en Davy Klaassen braken na rust het verzet van FC Emmen, dat in de vorige acht duels 18 punten had verzameld.
De titel van Ajax kwam allang niet meer als een verrassing. De club uit de hoofdstad was dit seizoen in eigen land oppermachtig, met het behalen van de landstitel en de KNVB-beker. De recordkampioen liep na de winterstop weg van de concurrentie, toen alle topduels op het programma stonden. Na de komst van recordaankoop Sébastien Haller, voor 22 miljoen euro overgekomen van West Ham United, viel het elftal in een plooi. De onverzettelijke Lisandro Martínez en Edson Álvarez werden basisspelers en schonken hun ploeg passie en kracht. Davy Klaassen kreeg aan aanvallende rol op het middenveld. Hij maakte 11 competitietreffers en vierde vijfmaal de belangrijke 1-0.
Veerkracht
Ajax toonde veerkracht, ook in de twee competitieduels met PSV toen het terugkwam van een achterstand. De arrestatie van Quincy Promes, de dopingstraf voor André Onana, de blessure van Daley Blind en het vergeten vinkje voor de naam van Haller op het inschrijvingsformulier voor de Europa League. Niets kon de club uit Amsterdam echt uit evenwicht brengen. Jeugdspelers als Ryan Gravenberch, Jurriën Timber en Devyne Rensch braken door en lieten zien dat het met de opleiding van Ajax nog goed functioneert.
Trainer Erik ten Hag ziet toekomst bij Ajax en verlengde vrijdag zijn contract tot medio 2023. De coach hoopt dat zijn selectie komende zomer eindelijk eens niet uit elkaar valt. Ajax moet verkopen. Maar als de kernspelers blijven en de talenten zich verder ontwikkelen, dan moet het met een paar gerichte aankopen de topclubs uit Europa beter partij kunnen bieden. Want internationaal gezien had het dit seizoen beter gekund, met uitschakeling in de groepsfase van de Champions League en in de kwartfinale van de Europa League.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
18 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
21 uur geleden