Ajax wint oefenduel met Unterhaching na 2-0-achterstand
HERZOGENAURACH (ANP) - Ajax heeft in Duitsland een vriendschappelijke wedstrijd tegen SpVgg Unterhaching gewonnen. De ploeg van trainer Maurice Steijn draaide tegen de club uit de 3. Liga, het derde niveau van Duitsland, een 0-2-achterstand om in een 5-3-overwinning.
Unterhaching opende al in de 3e minuut de score en verdubbelde acht minuten voor rust de voorsprong. Brian Brobbey deed twee minuten later vanaf de strafschopstip wat terug, 1-2.
Steijn gaf na rust elf andere spelers een kans en de wisselingen betaalden zich in de tweede helft uit. Kristian Hlynsson maakte op aangeven van Branco van den Boomen de gelijkmaker, waarna Mika Godts voor de 3-2 tekende. Benjamin Tahirovic en Steven Bergwijn zorgden voor een ruime marge, voordat Unterhaching in de slotfase de 5-3 maakte.
Ajax verloor drie dagen geleden een oefenduel met Anderlecht met 3-0. Eerder bleven de Amsterdammers steken op 2-2 tegen FC Den Bosch, waarna werd gewonnen van Sjachtar Donetsk (3-0). Er volgen nog oefenduels met FC Augsburg en Borussia Dortmund. De Amsterdammers openen het seizoen in de Eredivisie op 12 augustus met een thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet na het vertrek van John Heitinga op zoek naar de achtste trainer in nog geen 3,5 jaar. Erik ten Hag nam in de zomer van 2022 afscheid met de landstitel en vertrok naar Manchester United. Vervolgens diende geen coach zijn contract meer uit bij de club uit Amsterdam.
22 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Paul Simonis blijft positief ondanks de toenemende druk op zijn positie als trainer van VfL Wolfsburg. De Bundesliga-club won na zijn komst van Go Ahead Eagles afgelopen zomer maar twee van de negen competitieduels en werd ook al uitgeschakeld in het bekertoernooi.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax ontslaat John Heitinga en heeft hem per direct op non-actief gezet totdat het contract definitief is ontbonden. De club gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na een slechte start van het seizoen. Ook het contract van assistent-trainer Marcel Keizer wordt ontbonden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdediger Eric García van FC Barcelona heeft zijn neus gebroken in de uitwedstrijd tegen Club Brugge (3-3) in de Champions League. De Spanjaard krijgt volgens zijn club een gezichtsmasker aangemeten waarmee hij zich kan voorbereiden op het competitieduel van zondag met Celta de Vigo.
1 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Middenvelder Aurélien Tchouaméni ontbreekt in de selectie van bondscoach Didier Deschamps voor de WK-kwalificatiewedstrijden van Frankrijk tegen Oekraïne en Azerbeidzjan. De voetballer van Real Madrid heeft in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Ook Ousmane Dembélé en Désiré Doué van Paris Saint-Germain zijn niet beschikbaar.
2 uur geledenBRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
16 uur geleden