Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wint met tien man bij Sparta: 0-1

Ajax wint met tien man bij Sparta: 0-1

ROTTERDAM (ANP) - Met veel moeite heeft Ajax het nieuwe seizoen in de eredivisie geopend met een overwinning. Een doelpunt van de nieuwe Braziliaanse aanvaller Antony volstond voor een magere zege: 0-1.

Ajax speelde ruim een uur met tien man. Nicolás Tagliafico kreeg in de 28e minuut de rode kaart, nadat hij de bal tijdens een wilde sliding op een arm had gekregen. De Argentijn wilde voorkomen dat Mohamed Rayhi richting het strafschopgebied kon lopen. Scheidsrechter Jochem Kamphuis oordeelde dat Tagliafico de thuisploeg een kans om te scoren had ontnomen. Ajax-verdediger Perr Schuurs stond wel nog in de buurt.

Met nog elf man leek Ajax in het eerste half uur niet op de ploeg die in de voorbereiding ogenschijnlijk met speels gemak tot scoren kwam. De formatie uit Amsterdam had het de afgelopen seizoenen vaak lastig tijdens de openingswedstrijd. De vorige keer dat Ajax het eerste duel in de eredivisie won, dateerde alweer van vier jaar geleden. Ook toen was Sparta de tegenstander (1-3).

Labyad

Ajax startte met Zakaria Labyad in de spits. Noussair Mazraoui kreeg als rechtsback de voorkeur boven Sergiño Dest, die alsnog voor Labyad in het veld kwam nadat Tagliafico rood had gekregen. Antony maakte zijn debuut in de eredivisie en was de gevaarlijkste speler van Ajax. De Braziliaan, overgekomen van São Paulo, opende in de 38e minuut de score. Doelman Benjamin van Leer van Sparta zag te laat dat de bal nog even stuiterde terwijl hij al naar een hoek dook: 0-1.

Ajax bleef vrij eenvoudig overeind met een speler minder. Dusan Tadic liet vlak voor rust na om de score te verdubbelen, alleen voor Van Leer. Bart Vriends was de enige Spartaan die uitzicht kreeg op de gelijkmaker. De verdediger knalde hard over. Ajax werd zelf ook nauwelijks meer gevaarlijk in de tweede helft, zonder de vertrokken Hakim Ziyech en Donny van de Beek. Doelman André Onana maakte zich veelvuldig schuldig aan tijdrekken om de zege veilig te stellen.

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

3 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

3 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

6 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

8 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

10 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

11 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

12 uur geleden