Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wint met tien man bij Sparta: 0-1

Ajax wint met tien man bij Sparta: 0-1

ROTTERDAM (ANP) - Met veel moeite heeft Ajax het nieuwe seizoen in de eredivisie geopend met een overwinning. Een doelpunt van de nieuwe Braziliaanse aanvaller Antony volstond voor een magere zege: 0-1.

Ajax speelde ruim een uur met tien man. Nicolás Tagliafico kreeg in de 28e minuut de rode kaart, nadat hij de bal tijdens een wilde sliding op een arm had gekregen. De Argentijn wilde voorkomen dat Mohamed Rayhi richting het strafschopgebied kon lopen. Scheidsrechter Jochem Kamphuis oordeelde dat Tagliafico de thuisploeg een kans om te scoren had ontnomen. Ajax-verdediger Perr Schuurs stond wel nog in de buurt.

Met nog elf man leek Ajax in het eerste half uur niet op de ploeg die in de voorbereiding ogenschijnlijk met speels gemak tot scoren kwam. De formatie uit Amsterdam had het de afgelopen seizoenen vaak lastig tijdens de openingswedstrijd. De vorige keer dat Ajax het eerste duel in de eredivisie won, dateerde alweer van vier jaar geleden. Ook toen was Sparta de tegenstander (1-3).

Labyad

Ajax startte met Zakaria Labyad in de spits. Noussair Mazraoui kreeg als rechtsback de voorkeur boven Sergiño Dest, die alsnog voor Labyad in het veld kwam nadat Tagliafico rood had gekregen. Antony maakte zijn debuut in de eredivisie en was de gevaarlijkste speler van Ajax. De Braziliaan, overgekomen van São Paulo, opende in de 38e minuut de score. Doelman Benjamin van Leer van Sparta zag te laat dat de bal nog even stuiterde terwijl hij al naar een hoek dook: 0-1.

Ajax bleef vrij eenvoudig overeind met een speler minder. Dusan Tadic liet vlak voor rust na om de score te verdubbelen, alleen voor Van Leer. Bart Vriends was de enige Spartaan die uitzicht kreeg op de gelijkmaker. De verdediger knalde hard over. Ajax werd zelf ook nauwelijks meer gevaarlijk in de tweede helft, zonder de vertrokken Hakim Ziyech en Donny van de Beek. Doelman André Onana maakte zich veelvuldig schuldig aan tijdrekken om de zege veilig te stellen.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

44 minuten geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

47 minuten geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

50 minuten geleden
KNVB en Koeman gaan na WK in gesprek over toekomst

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.

3 uur geleden
Ajax begint met Konadu in de spits tegen Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.

4 uur geleden
Bogarde assistent van bondscoach Ten Cate bij Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.

4 uur geleden
Aanvaller Suárez seizoen langer bij Inter Miami

MILAAN (ANP) - Luis Suárez heeft zijn contract bij Inter Miami verlengd. De 38-jarige oud-aanvaller van onder meer Ajax, FC Groningen, Liverpool, FC Barcelona en Atlético Madrid blijft nog minimaal een seizoen ploeggenoot van zijn vriend Lionel Messi bij de kampioen van de MLS.

4 uur geleden