Ajax wint met tien man bij Sparta: 0-1
ROTTERDAM (ANP) - Met veel moeite heeft Ajax het nieuwe seizoen in de eredivisie geopend met een overwinning. Een doelpunt van de nieuwe Braziliaanse aanvaller Antony volstond voor een magere zege: 0-1.
Ajax speelde ruim een uur met tien man. Nicolás Tagliafico kreeg in de 28e minuut de rode kaart, nadat hij de bal tijdens een wilde sliding op een arm had gekregen. De Argentijn wilde voorkomen dat Mohamed Rayhi richting het strafschopgebied kon lopen. Scheidsrechter Jochem Kamphuis oordeelde dat Tagliafico de thuisploeg een kans om te scoren had ontnomen. Ajax-verdediger Perr Schuurs stond wel nog in de buurt.
Met nog elf man leek Ajax in het eerste half uur niet op de ploeg die in de voorbereiding ogenschijnlijk met speels gemak tot scoren kwam. De formatie uit Amsterdam had het de afgelopen seizoenen vaak lastig tijdens de openingswedstrijd. De vorige keer dat Ajax het eerste duel in de eredivisie won, dateerde alweer van vier jaar geleden. Ook toen was Sparta de tegenstander (1-3).
Labyad
Ajax startte met Zakaria Labyad in de spits. Noussair Mazraoui kreeg als rechtsback de voorkeur boven Sergiño Dest, die alsnog voor Labyad in het veld kwam nadat Tagliafico rood had gekregen. Antony maakte zijn debuut in de eredivisie en was de gevaarlijkste speler van Ajax. De Braziliaan, overgekomen van São Paulo, opende in de 38e minuut de score. Doelman Benjamin van Leer van Sparta zag te laat dat de bal nog even stuiterde terwijl hij al naar een hoek dook: 0-1.
Ajax bleef vrij eenvoudig overeind met een speler minder. Dusan Tadic liet vlak voor rust na om de score te verdubbelen, alleen voor Van Leer. Bart Vriends was de enige Spartaan die uitzicht kreeg op de gelijkmaker. De verdediger knalde hard over. Ajax werd zelf ook nauwelijks meer gevaarlijk in de tweede helft, zonder de vertrokken Hakim Ziyech en Donny van de Beek. Doelman André Onana maakte zich veelvuldig schuldig aan tijdrekken om de zege veilig te stellen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
42 minuten geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
15 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
18 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
1 dag geleden