Ajax wint met tien man bij Sparta: 0-1
ROTTERDAM (ANP) - Met veel moeite heeft Ajax het nieuwe seizoen in de eredivisie geopend met een overwinning. Een doelpunt van de nieuwe Braziliaanse aanvaller Antony volstond voor een magere zege: 0-1.
Ajax speelde ruim een uur met tien man. Nicolás Tagliafico kreeg in de 28e minuut de rode kaart, nadat hij de bal tijdens een wilde sliding op een arm had gekregen. De Argentijn wilde voorkomen dat Mohamed Rayhi richting het strafschopgebied kon lopen. Scheidsrechter Jochem Kamphuis oordeelde dat Tagliafico de thuisploeg een kans om te scoren had ontnomen. Ajax-verdediger Perr Schuurs stond wel nog in de buurt.
Met nog elf man leek Ajax in het eerste half uur niet op de ploeg die in de voorbereiding ogenschijnlijk met speels gemak tot scoren kwam. De formatie uit Amsterdam had het de afgelopen seizoenen vaak lastig tijdens de openingswedstrijd. De vorige keer dat Ajax het eerste duel in de eredivisie won, dateerde alweer van vier jaar geleden. Ook toen was Sparta de tegenstander (1-3).
Labyad
Ajax startte met Zakaria Labyad in de spits. Noussair Mazraoui kreeg als rechtsback de voorkeur boven Sergiño Dest, die alsnog voor Labyad in het veld kwam nadat Tagliafico rood had gekregen. Antony maakte zijn debuut in de eredivisie en was de gevaarlijkste speler van Ajax. De Braziliaan, overgekomen van São Paulo, opende in de 38e minuut de score. Doelman Benjamin van Leer van Sparta zag te laat dat de bal nog even stuiterde terwijl hij al naar een hoek dook: 0-1.
Ajax bleef vrij eenvoudig overeind met een speler minder. Dusan Tadic liet vlak voor rust na om de score te verdubbelen, alleen voor Van Leer. Bart Vriends was de enige Spartaan die uitzicht kreeg op de gelijkmaker. De verdediger knalde hard over. Ajax werd zelf ook nauwelijks meer gevaarlijk in de tweede helft, zonder de vertrokken Hakim Ziyech en Donny van de Beek. Doelman André Onana maakte zich veelvuldig schuldig aan tijdrekken om de zege veilig te stellen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.
21 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
17 uur geleden