Ajax wint met tien man bij Sparta: 0-1
ROTTERDAM (ANP) - Met veel moeite heeft Ajax het nieuwe seizoen in de eredivisie geopend met een overwinning. Een doelpunt van de nieuwe Braziliaanse aanvaller Antony volstond voor een magere zege: 0-1.
Ajax speelde ruim een uur met tien man. Nicolás Tagliafico kreeg in de 28e minuut de rode kaart, nadat hij de bal tijdens een wilde sliding op een arm had gekregen. De Argentijn wilde voorkomen dat Mohamed Rayhi richting het strafschopgebied kon lopen. Scheidsrechter Jochem Kamphuis oordeelde dat Tagliafico de thuisploeg een kans om te scoren had ontnomen. Ajax-verdediger Perr Schuurs stond wel nog in de buurt.
Met nog elf man leek Ajax in het eerste half uur niet op de ploeg die in de voorbereiding ogenschijnlijk met speels gemak tot scoren kwam. De formatie uit Amsterdam had het de afgelopen seizoenen vaak lastig tijdens de openingswedstrijd. De vorige keer dat Ajax het eerste duel in de eredivisie won, dateerde alweer van vier jaar geleden. Ook toen was Sparta de tegenstander (1-3).
Labyad
Ajax startte met Zakaria Labyad in de spits. Noussair Mazraoui kreeg als rechtsback de voorkeur boven Sergiño Dest, die alsnog voor Labyad in het veld kwam nadat Tagliafico rood had gekregen. Antony maakte zijn debuut in de eredivisie en was de gevaarlijkste speler van Ajax. De Braziliaan, overgekomen van São Paulo, opende in de 38e minuut de score. Doelman Benjamin van Leer van Sparta zag te laat dat de bal nog even stuiterde terwijl hij al naar een hoek dook: 0-1.
Ajax bleef vrij eenvoudig overeind met een speler minder. Dusan Tadic liet vlak voor rust na om de score te verdubbelen, alleen voor Van Leer. Bart Vriends was de enige Spartaan die uitzicht kreeg op de gelijkmaker. De verdediger knalde hard over. Ajax werd zelf ook nauwelijks meer gevaarlijk in de tweede helft, zonder de vertrokken Hakim Ziyech en Donny van de Beek. Doelman André Onana maakte zich veelvuldig schuldig aan tijdrekken om de zege veilig te stellen.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
10 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
13 uur geleden