Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wint en geeft nauwelijks een kans weg tegen sc Heerenveen

Ajax wint en geeft nauwelijks een kans weg tegen sc Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met een nipte zege op sc Heerenveen (1-0) aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie begonnen. Kristian Hlynsson voorkwam met een doelpunt vlak voor rust dat de nieuwe trainer Francesco Farioli veel kritiek kreeg op zijn beslissing veel spelers rust te gunnen.

Ajax liet vorig seizoen opvallend veel punten liggen na Europese duels. Farioli dacht dat veel van zijn voetballers ook nu nog niet klaar waren voor twee duels binnen vier dagen. Vergeleken met de uitwedstrijd van donderdag tegen Panathinaikos (0-1) stonden er zes andere spelers aan de aftrap bij de nummer 5 van afgelopen seizoen van de Eredivisie.

De 18-jarige Dies Janse, Anton Gaaei, Sivert Mannsverk, Branco van den Boomen, Hlynsson en Mika Godts kregen de voorkeur boven Devyne Rensch, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim, Kenneth Taylor en Carlos Forbs. Zij konden onvoldoende aantonen waarom, want Ajax stelde voor rust teleur zonder de nog niet helemaal fitte Brian Brobbey en Bertrand Traoré en de nog geblesseerde en geschorste Steven Bergwijn.

Zelden gevaarlijk

Bas Nijhuis is geen arbiter die voor elk wissewasje fluit. Toch trok hij gedecideerd een rode kaart uit zijn borstzak toen Pawel Bochniewicz de doorgebroken Mika Godts tackelde. Maar de videoscheidsrechter adviseerde Nijhuis om het moment nog eens rustig te bekijken. Vervolgens oordeelde de scheidsrechter dat Bochniewicz de Belgische aanvaller van Ajax geen scoringspositie had ontnomen. En dus veranderde hij de rode kaart in een gele.

Met elf tegen elf op het veld werd Ajax aanvankelijk zelden gevaarlijk. De fans van de thuisploeg veerden alleen af en toe op als de vleugelaanvallers Steven Berghuis en Godts in balbezit kwamen. Want dan gebeurde er soms wat. Godts stond in de slotfase van de eerste helft ook aan de basis van de openingstreffer. De Belg zag Hlynsson helemaal vrijstaan en ook koelbloedig afronden (1-0). Even later raakte Van den Boomen nog de paal.

Ajax was na rust een stuk sterker dan de Friese ploeg van trainer Robin van Persie, maar Godts en Gaaei misten grote kansen op een tweede treffer. Met de ingevallen Taylor, Forbs, Henderson, Traoré en Brobbey op het veld kwam de thuisploeg niet meer in de problemen en bleef het net als donderdag tegen Panathinaikos zonder tegentreffer. Ajax gunde de tegenstander, in tegenstelling tot veel duels in het vorige seizoen, nauwelijks een mogelijkheid op een doelpunt.

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

9 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

11 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

11 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

12 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

13 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

13 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

15 uur geleden