Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wint en geeft nauwelijks een kans weg tegen sc Heerenveen

Ajax wint en geeft nauwelijks een kans weg tegen sc Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met een nipte zege op sc Heerenveen (1-0) aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie begonnen. Kristian Hlynsson voorkwam met een doelpunt vlak voor rust dat de nieuwe trainer Francesco Farioli veel kritiek kreeg op zijn beslissing veel spelers rust te gunnen.

Ajax liet vorig seizoen opvallend veel punten liggen na Europese duels. Farioli dacht dat veel van zijn voetballers ook nu nog niet klaar waren voor twee duels binnen vier dagen. Vergeleken met de uitwedstrijd van donderdag tegen Panathinaikos (0-1) stonden er zes andere spelers aan de aftrap bij de nummer 5 van afgelopen seizoen van de Eredivisie.

De 18-jarige Dies Janse, Anton Gaaei, Sivert Mannsverk, Branco van den Boomen, Hlynsson en Mika Godts kregen de voorkeur boven Devyne Rensch, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim, Kenneth Taylor en Carlos Forbs. Zij konden onvoldoende aantonen waarom, want Ajax stelde voor rust teleur zonder de nog niet helemaal fitte Brian Brobbey en Bertrand Traoré en de nog geblesseerde en geschorste Steven Bergwijn.

Zelden gevaarlijk

Bas Nijhuis is geen arbiter die voor elk wissewasje fluit. Toch trok hij gedecideerd een rode kaart uit zijn borstzak toen Pawel Bochniewicz de doorgebroken Mika Godts tackelde. Maar de videoscheidsrechter adviseerde Nijhuis om het moment nog eens rustig te bekijken. Vervolgens oordeelde de scheidsrechter dat Bochniewicz de Belgische aanvaller van Ajax geen scoringspositie had ontnomen. En dus veranderde hij de rode kaart in een gele.

Met elf tegen elf op het veld werd Ajax aanvankelijk zelden gevaarlijk. De fans van de thuisploeg veerden alleen af en toe op als de vleugelaanvallers Steven Berghuis en Godts in balbezit kwamen. Want dan gebeurde er soms wat. Godts stond in de slotfase van de eerste helft ook aan de basis van de openingstreffer. De Belg zag Hlynsson helemaal vrijstaan en ook koelbloedig afronden (1-0). Even later raakte Van den Boomen nog de paal.

Ajax was na rust een stuk sterker dan de Friese ploeg van trainer Robin van Persie, maar Godts en Gaaei misten grote kansen op een tweede treffer. Met de ingevallen Taylor, Forbs, Henderson, Traoré en Brobbey op het veld kwam de thuisploeg niet meer in de problemen en bleef het net als donderdag tegen Panathinaikos zonder tegentreffer. Ajax gunde de tegenstander, in tegenstelling tot veel duels in het vorige seizoen, nauwelijks een mogelijkheid op een doelpunt.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

8 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

8 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

10 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

11 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

11 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

14 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

18 uur geleden