Ajax wint en geeft nauwelijks een kans weg tegen sc Heerenveen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met een nipte zege op sc Heerenveen (1-0) aan het nieuwe seizoen in de Eredivisie begonnen. Kristian Hlynsson voorkwam met een doelpunt vlak voor rust dat de nieuwe trainer Francesco Farioli veel kritiek kreeg op zijn beslissing veel spelers rust te gunnen.
Ajax liet vorig seizoen opvallend veel punten liggen na Europese duels. Farioli dacht dat veel van zijn voetballers ook nu nog niet klaar waren voor twee duels binnen vier dagen. Vergeleken met de uitwedstrijd van donderdag tegen Panathinaikos (0-1) stonden er zes andere spelers aan de aftrap bij de nummer 5 van afgelopen seizoen van de Eredivisie.
De 18-jarige Dies Janse, Anton Gaaei, Sivert Mannsverk, Branco van den Boomen, Hlynsson en Mika Godts kregen de voorkeur boven Devyne Rensch, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim, Kenneth Taylor en Carlos Forbs. Zij konden onvoldoende aantonen waarom, want Ajax stelde voor rust teleur zonder de nog niet helemaal fitte Brian Brobbey en Bertrand Traoré en de nog geblesseerde en geschorste Steven Bergwijn.
Zelden gevaarlijk
Bas Nijhuis is geen arbiter die voor elk wissewasje fluit. Toch trok hij gedecideerd een rode kaart uit zijn borstzak toen Pawel Bochniewicz de doorgebroken Mika Godts tackelde. Maar de videoscheidsrechter adviseerde Nijhuis om het moment nog eens rustig te bekijken. Vervolgens oordeelde de scheidsrechter dat Bochniewicz de Belgische aanvaller van Ajax geen scoringspositie had ontnomen. En dus veranderde hij de rode kaart in een gele.
Met elf tegen elf op het veld werd Ajax aanvankelijk zelden gevaarlijk. De fans van de thuisploeg veerden alleen af en toe op als de vleugelaanvallers Steven Berghuis en Godts in balbezit kwamen. Want dan gebeurde er soms wat. Godts stond in de slotfase van de eerste helft ook aan de basis van de openingstreffer. De Belg zag Hlynsson helemaal vrijstaan en ook koelbloedig afronden (1-0). Even later raakte Van den Boomen nog de paal.
Ajax was na rust een stuk sterker dan de Friese ploeg van trainer Robin van Persie, maar Godts en Gaaei misten grote kansen op een tweede treffer. Met de ingevallen Taylor, Forbs, Henderson, Traoré en Brobbey op het veld kwam de thuisploeg niet meer in de problemen en bleef het net als donderdag tegen Panathinaikos zonder tegentreffer. Ajax gunde de tegenstander, in tegenstelling tot veel duels in het vorige seizoen, nauwelijks een mogelijkheid op een doelpunt.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
16 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
17 uur geleden