Ajax wint dankzij Haller opnieuw in Champions League
ISTANBUL (ANP) - Ajax heeft ook de vijfde wedstrijd van dit seizoen in de groepsfase van de Champions League gewonnen. De formatie van trainer Erik ten Hag was in Istanbul te sterk voor Besiktas (1-2), niet in het minst dankzij twee doelpunten van Sébastien Haller. De Amsterdammers waren al zeker van de achtste finales en mogen zich nu ook officieel groepswinnaar noemen.
Na 22 minuten kwam Besiktas op voorsprong, door een benutte strafschop van de Algerijn Rachid Ghezzal. Het buitenkansje was, mede op advies van de VAR, toegekend na hands van Noussair Mazraoui.
Haller maakte vlak na rust gelijk. De topschutter, invaller deze keer, deed dat na voorbereidend werk van de Argentijnen Lisandro Martínez en Nicolás Tagliafico.
Negende doelpunt
De Fransman maakte ook de 1-2, zijn negende alweer dit seizoen in het toernooi. Nu schoot hij raak na een door Martínez verlengde vrije trap van Dusan Tadic.
Bij Ajax stond André Onana voor de eerste keer in het doel na een langdurige schorsing wegens doping. Vergeleken met de laatste wedstrijden had coach Erik ten Hag maar liefst zes andere spelers in het basiselftal gezet.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
15 minuten geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
18 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
21 uur geleden