Ajax wil zich in Dortmund plaatsen voor achtste finale CL
DORTMUND (ANP) - Ajax kan zich al in de vierde groepswedstrijd plaatsen voor de achtste finales van de Champions League. Na drie overwinningen op rij volstaat winst bij Borussia Dortmund voor een plaats bij de beste zestien ploegen van de koningsklasse. Een gelijkspel is voldoende als Sporting Portugal niet wint van Besiktas.
Ajax bezorgde Dortmund twee weken geleden in de Johan Cruijff ArenA de grootse nederlaag ooit in de Champions League (4-0). Trainer Marco Rose van de nummer 2 van de Bundesliga kan geen beroep doen op de Noorse superspits Erling Haaland. Donyell Malen is wel weer hersteld van een maaginfectie. "We gaan er alles aan doen om Ajax minder aan de bal te laten komen", zei hij. "Als dat lukt, dan hebben we zeker een goede kans op succes."
Bij Ajax is Noussair Mazraoui hersteld van een griep. De club uit Amsterdam won nog nooit de eerste vier duels in het hoofdtoernooi van de Champions League. Ajax besluit de groepsfase met een uitwedstrijd tegen Besiktas (24 november) en een thuisduel met Sporting Portugal (7 december).
De wedstrijd tussen Dortmund en Ajax begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
5 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
16 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
21 uur geleden