Ajax wil zich in Dortmund plaatsen voor achtste finale CL
DORTMUND (ANP) - Ajax kan zich al in de vierde groepswedstrijd plaatsen voor de achtste finales van de Champions League. Na drie overwinningen op rij volstaat winst bij Borussia Dortmund voor een plaats bij de beste zestien ploegen van de koningsklasse. Een gelijkspel is voldoende als Sporting Portugal niet wint van Besiktas.
Ajax bezorgde Dortmund twee weken geleden in de Johan Cruijff ArenA de grootse nederlaag ooit in de Champions League (4-0). Trainer Marco Rose van de nummer 2 van de Bundesliga kan geen beroep doen op de Noorse superspits Erling Haaland. Donyell Malen is wel weer hersteld van een maaginfectie. "We gaan er alles aan doen om Ajax minder aan de bal te laten komen", zei hij. "Als dat lukt, dan hebben we zeker een goede kans op succes."
Bij Ajax is Noussair Mazraoui hersteld van een griep. De club uit Amsterdam won nog nooit de eerste vier duels in het hoofdtoernooi van de Champions League. Ajax besluit de groepsfase met een uitwedstrijd tegen Besiktas (24 november) en een thuisduel met Sporting Portugal (7 december).
De wedstrijd tussen Dortmund en Ajax begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
9 minuten geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
8 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
14 uur geleden