Ajax wil zich in Dortmund plaatsen voor achtste finale CL
DORTMUND (ANP) - Ajax kan zich al in de vierde groepswedstrijd plaatsen voor de achtste finales van de Champions League. Na drie overwinningen op rij volstaat winst bij Borussia Dortmund voor een plaats bij de beste zestien ploegen van de koningsklasse. Een gelijkspel is voldoende als Sporting Portugal niet wint van Besiktas.
Ajax bezorgde Dortmund twee weken geleden in de Johan Cruijff ArenA de grootse nederlaag ooit in de Champions League (4-0). Trainer Marco Rose van de nummer 2 van de Bundesliga kan geen beroep doen op de Noorse superspits Erling Haaland. Donyell Malen is wel weer hersteld van een maaginfectie. "We gaan er alles aan doen om Ajax minder aan de bal te laten komen", zei hij. "Als dat lukt, dan hebben we zeker een goede kans op succes."
Bij Ajax is Noussair Mazraoui hersteld van een griep. De club uit Amsterdam won nog nooit de eerste vier duels in het hoofdtoernooi van de Champions League. Ajax besluit de groepsfase met een uitwedstrijd tegen Besiktas (24 november) en een thuisduel met Sporting Portugal (7 december).
De wedstrijd tussen Dortmund en Ajax begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
57 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Luis Suárez heeft zijn contract bij Inter Miami verlengd. De 38-jarige oud-aanvaller van onder meer Ajax, FC Groningen, Liverpool, FC Barcelona en Atlético Madrid blijft nog minimaal een seizoen ploeggenoot van zijn vriend Lionel Messi bij de kampioen van de MLS.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II speelt op 9 januari de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag zonder de luidruchtigste supporters. De club uit Tilburg heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd en laat KingSide en Vak E leeg.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez kan voorlopig niet voor AC Milan uitkomen. De spits moet zich aan een enkel laten opereren. Dat vertelde zijn trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie voor de halve finales van de Italiaanse Supercup.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft dinsdag het definitieve verzoek tot goedkeuring voor de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders ingediend bij de licentiecommissie. Dat meldt de club uit de eerste divisie woensdag op de website.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.
4 uur geleden