Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil voor supporters ook van Feyenoord winnen

Ajax wil voor supporters ook van Feyenoord winnen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat geen spelers sparen tijdens de uitwedstrijd van zondag tegen Feyenoord. "We weten hoe belangrijk deze wedstrijd voor onze fans is", zei trainer Erik ten Hag. "Ik kies voor een elftal waarmee we de meeste kans hebben om te winnen. We gaan ons tactisch en mentaal goed voorbereiden."

Ajax veroverde zondag de landstitel en speelt alleen voor de eer in De Kuip. Feyenoord strijdt om de vierde plaats van de ranglijst, die recht geeft op een ticket voor de nieuwe Conference League. Feyenoord moet aan de play-offs deelnemen als het als vijfde eindigt. Het elftal van trainer Dick Advocaat heeft een achterstand van 5 punten op Vitesse, de huidige nummer 4 van de ranglijst.

Ajax mist de geschorste Nicolás Tagliafico en geblesseerde Daley Blind in De Kuip. Achter de naam van Brian Brobbey staat een vraagteken. De kampioen verloor slechts 3 van de laatste 35 duels met Feyenoord. De laatste competitiewedstrijd in Rotterdam ging wel verloren (6-2).

Feyenoord mist de geschorste Steven Berghuis en Jens Toornstra. "Ik denk dat die spelers het meeste hebben bijgedragen aan de resultaten van Feyenoord", zei Ten Hag. "Maar we moeten naar ons zelf kijken. We hebben na de landstitel niet uitbundig feest kunnen vieren. Iedereen is weer fit. We willen laten zien dat we de nummer 1 van Nederland zijn."

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

7 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

8 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

8 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

8 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

9 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

10 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

12 uur geleden