Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax wil nationaal seizoen perfect maken in lege ArenA

Ajax wil nationaal seizoen perfect maken in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zondag het nationale seizoen perfect maken in een lege Johan Cruijff ArenA. Twee weken na de winst van de KNVB-beker volstaat een gelijkspel tegen FC Emmen voor de 35e landstitel in de clubhistorie.

Ajax nam afgelopen zondag al een voorschot op het kampioenschap, na een zege op AZ (2-0). Met een voorsprong van 12 punten op PSV en een beter doelsaldo van maar liefst 33 treffers kan de ploeg de landstitel alleen nog maar in theorie ontgaan.

Trainer Erik ten Hag gunde zijn selectie afgelopen week enkele vrije dagen. De trainer maakte vrijdag bekend dat hij zijn contract met een jaar heeft verlengd, tot medio 2023. Ten Hag maakte zo een einde aan aanhoudende speculaties over een mogelijk vertrek naar Tottenham Hotspur of een club in de Bundesliga.

Fitte selectie

Ten Hag ziet voldoende perspectief om Ajax volgend seizoen verder te verbeteren. De 51-jarige coach wil de topclubs uit Europa uitdagen in de Champions League. Hij hoopt dat dat zijn selectie grotendeels intact blijft en kijkt samen met directeur voetbalzaken Marc Overmars naar mogelijke versterkingen.

Ten Hag lijkt in het mogelijke kampioensduel met FC Emmen te kunnen beschikken over een bijna fitte selectie. De geblesseerde Daley Blind en André Onana (dopingschorsing) ontbreken nog. Blind kan zondag zijn zesde titel met Ajax vieren, een kampioenschap meer dan zijn vader Danny maar nog twee minder dan recordhouders Johan Cruijff en Sjaak Swart.

Toeschouwers

Ajax was na de winterstop oppermachtig in Nederland. Na de komst van spits Sébastien Haller viel het elftal in een plooi. Lisandro Martínez en Edson Álvarez verlieten de reservebank en Davy Klaassen kreeg een meer offensieve rol op het middenveld. Ajax begon de tweede seizoenshelft met een voorsprong van slechts 1 punt op PSV.

Ajax had graag gezien dat er een beperkt aantal toeschouwers welkom waren geweest bij het duel met FC Emmen, net als afgelopen zondag toen 7500 fans hun favoriete club met een zege op AZ officieus kampioen zagen worden. Maar het demissionaire kabinet besloot donderdag dat er voorlopig geen fans welkom zijn bij duels in de Eredivisie.

Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam wil graag voorkomen dat supporters zich rond het duel verzamelen bij de Johan Cruijff ArenA of elders in de stad. De terrassen op het Leidseplein blijven op verzoek van de gemeente zondag dicht.

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

2 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

4 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

4 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

5 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

6 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

7 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

10 uur geleden