Ajax weet pas kort voor het duel met Midtjylland wie mogen spelen
HERNING (ANP) - Ajax vervolgt de groepsfase van de Champions League met een uitwedstrijd tegen FC Midtjylland, aanvang 21.00 uur Trainer Erik ten Hag krijgt pas kort voor het derde duel in de poule duidelijkheid over welke spelers hij mag opstellen tegen de Deense kampioen.
Ajax arriveerde maandag zonder Dusan Tadic, Davy Klaassen, Ryan Gravenberch, doelman André Onana en de reservekeepers Maarten Stekelenburg en Dominik Kotarski in Denemarken. Een aantal van hen zijn zo goed als zeker al eerder besmet geweest met het coronavirus. Ze testen daarom nog vaak positief omdat er een restwaarde van het virus in hun bloed zit .
In Nederland en veel andere Europese landen krijgen ze dan dispensatie om te spelen. Denemarken hanteert strengere regels en laat pas mensen toe als ze een negatieve coronatest kunnen overleggen.
Trainer Erik ten Hag heeft goede hoop dat Ajax alsnog toestemming krijgt om enkele spelers naar Denemarken te laten komen. Dusan Tadic, André Onana en Ryan Gravenberch zijn volgens onbevestigde berichten maandagavond alsnog richting hun ploeggenoten in Herning gereisd omdat ze bij een hertest al negatief bleken. Zij zijn pas inzetbaar als ze ook toestemming krijgen om voor hun ploeg uit te komen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
2 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geleden