Ajax Vrouwen trekt recordinternational Spitse aan
AMSTERDAM (ANP) - Ajax Vrouwen heeft recordinternational Sherida Spitse aangetrokken. De 30-jarige middenveldster komt per 1 januari over van de Noorse club Vålerenga. Spitse heeft een contract getekend voor anderhalf jaar, dus tot de zomer van 2022.
"De reden om voor Ajax te kiezen, was omdat ik niet meer 100 procent gelukkig was in het buitenland. Vervolgens kwam deze optie voorbij. Ik ben zelf altijd fan van Ajax geweest. Om dan nu zelf het shirt te gaan dragen, is hartstikke mooi", aldus Spitse.
Spitse speelde al 180 interlands voor Oranje, waarvan 159 als basisspeelster. Ze maakte 41 doelpunten voor de nationale ploeg. Spitse werd met de Nederlandse voetbalsters in 2017 Europees kampioen en vorig jaar tweede op het WK.
Terugkeer
Spitse is al de vierde international van naam die dit jaar besluit om terug te keren op de Nederlandse velden. Afgelopen zomer strikte de vrouwenploeg van Ajax verdedigster Stefanie van der Gragt, die overkwam van FC Barcelona. PSV stuntte met de komst van keepster Sari van Veenendaal en verdediger Mandy van den Berg. Zij kwamen over van respectievelijk Atlético Madrid en Valencia.
"Langzamerhand begint het team steeds meer vorm te krijgen", aldus manager Daphne Koster van Ajax Vrouwen. "De komst van Van der Gragt afgelopen zomer gaf al een enorme boost. Als je het hebt over echte karakters in je elftal, dan hoort Sherida wel in dat rijtje thuis. Ik ken bijna geen speelster die zo’n goede trap heeft. Het rendement van Sherida is zó hoog. Dan mag je van geluk spreken als je zo’n speelster straks in je team hebt."
Ajax gaat na zeven speelronden aan kop in de eredivisie voor vrouwen. De Amsterdamse voetbalsters hebben nog geen puntenverlies geleden. PSV, dat aan kop ging toen het vorige seizoen door het coronavirus werd beëindigd, volgt op zes punten.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
30 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
9 uur geleden