Ajax-voetballer Dest langs scholen ter motivatie en inspiratie
ALMERE (ANP) - Kinderen inspireren en motiveren om iets van het leven te maken, dat is het doel van Ajax-voetballer Sergiño Dest. De 19-jarige rechtsback maakt daarom een tour langs enkele scholen in Amsterdam en omstreken. "Ik vertel de kinderen dat niet iedereen in mij geloofde. Maar ik geloof wel in mezelf, dat is het belangrijkste", zegt Dest na een bezoekje aan zijn oude basisschool 't Zonnewiel in Almere. "Daar is iets positiefs uit gekomen, daardoor ben ik nu wie ik ben."
De Amerikaanse international, die opgroeide in Almere, kwam samen met z'n commercieel manager Anthony Vos op het idee om een scholentour te organiseren. "Ik dacht: laat ik m'n oude juf van de basisschool eens bellen, juffrouw Linda. Ik heb haar m'n plan uitgelegd. Ik wil kinderen inspireren en motiveren om echt wat uit het leven te halen. Ik ben ook begonnen daar op die school in Almere. En nu speel ik in het eerste van Ajax. Ik heb van m'n talent mijn werk kunnen maken, zo kan het gaan. En dat gun ik iedereen."
Dest sprak de kinderen van 't Zonnewiel op het schoolplein toe. "Dat verhaal kwam uit mijn hart. Ik heb verteld hoe ik zover ben gekomen. Ik heb ook lastige tijden gehad. Soms speelde ik niet en vroeg ik mezelf af: hoe kan dat nou? Ik ging dan thuis extra trainen, zodat ik uiteindelijk wel in de basis kwam. Ik heb ze ook verteld dat ik op school in iedere pauze gelijk het plein op rende om te gaan voetballen. En na school ook. Trainen, trainen, trainen. Welke sport je ook doet: als je veel oefent en je gelooft in jezelf, dan kan je ver komen."
Coronacrisis
Vanwege de coronacrisis waren de (basis)scholen en sportclubs in Nederland wekenlang dicht. "Normaal gaan kinderen naar school en naar hun trainingen, nu kon dat niet. Ze zaten thuis voor de tv of op de PlayStation. Ik wil ze motiveren om actief bezig te blijven", zegt Dest. "Zelf kon ik ook maanden niet voetballen. Natuurlijk baal ik ervan dat er geen wedstrijden zijn, maar in dit soort tijden kan je andere dingen trainen. Ik ben sterker geworden en had de tijd om mentaal tot rust te komen. Ik kon nadenken over allerlei dingen: wat heb ik bereikt? Wat wil ik nog doen? Ik wil het uiterste uit mezelf halen en buiten het voetbal om ook een voorbeeldfunctie vervullen voor de volgende generatie. Het zou mooi zijn als zij ook iets kunnen doen waar ze trots op zijn."
De jonge Ajacied, international van de Verenigde Staten, bezocht ook de Olympiaschool in Amsterdam-Zuid. "Zo lang ik er tijd voor heb, wil ik doorgaan met deze scholentour."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
10 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
23 uur geleden