Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-voetballer Dest langs scholen ter motivatie en inspiratie

Ajax-voetballer Dest langs scholen ter motivatie en inspiratie

ALMERE (ANP) - Kinderen inspireren en motiveren om iets van het leven te maken, dat is het doel van Ajax-voetballer Sergiño Dest. De 19-jarige rechtsback maakt daarom een tour langs enkele scholen in Amsterdam en omstreken. "Ik vertel de kinderen dat niet iedereen in mij geloofde. Maar ik geloof wel in mezelf, dat is het belangrijkste", zegt Dest na een bezoekje aan zijn oude basisschool 't Zonnewiel in Almere. "Daar is iets positiefs uit gekomen, daardoor ben ik nu wie ik ben."

De Amerikaanse international, die opgroeide in Almere, kwam samen met z'n commercieel manager Anthony Vos op het idee om een scholentour te organiseren. "Ik dacht: laat ik m'n oude juf van de basisschool eens bellen, juffrouw Linda. Ik heb haar m'n plan uitgelegd. Ik wil kinderen inspireren en motiveren om echt wat uit het leven te halen. Ik ben ook begonnen daar op die school in Almere. En nu speel ik in het eerste van Ajax. Ik heb van m'n talent mijn werk kunnen maken, zo kan het gaan. En dat gun ik iedereen."

Dest sprak de kinderen van 't Zonnewiel op het schoolplein toe. "Dat verhaal kwam uit mijn hart. Ik heb verteld hoe ik zover ben gekomen. Ik heb ook lastige tijden gehad. Soms speelde ik niet en vroeg ik mezelf af: hoe kan dat nou? Ik ging dan thuis extra trainen, zodat ik uiteindelijk wel in de basis kwam. Ik heb ze ook verteld dat ik op school in iedere pauze gelijk het plein op rende om te gaan voetballen. En na school ook. Trainen, trainen, trainen. Welke sport je ook doet: als je veel oefent en je gelooft in jezelf, dan kan je ver komen."

Coronacrisis

Vanwege de coronacrisis waren de (basis)scholen en sportclubs in Nederland wekenlang dicht. "Normaal gaan kinderen naar school en naar hun trainingen, nu kon dat niet. Ze zaten thuis voor de tv of op de PlayStation. Ik wil ze motiveren om actief bezig te blijven", zegt Dest. "Zelf kon ik ook maanden niet voetballen. Natuurlijk baal ik ervan dat er geen wedstrijden zijn, maar in dit soort tijden kan je andere dingen trainen. Ik ben sterker geworden en had de tijd om mentaal tot rust te komen. Ik kon nadenken over allerlei dingen: wat heb ik bereikt? Wat wil ik nog doen? Ik wil het uiterste uit mezelf halen en buiten het voetbal om ook een voorbeeldfunctie vervullen voor de volgende generatie. Het zou mooi zijn als zij ook iets kunnen doen waar ze trots op zijn."

De jonge Ajacied, international van de Verenigde Staten, bezocht ook de Olympiaschool in Amsterdam-Zuid. "Zo lang ik er tijd voor heb, wil ik doorgaan met deze scholentour."

Meer uit Voetbal

Excelsior boekt ruime en belangrijke zege op FC Utrecht

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.

47 minuten geleden
Trainer Hoefkens van NAC maakt het goed na controle in ziekenhuis

BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.

6 uur geleden
Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

15 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

16 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

17 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

17 uur geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

18 uur geleden