Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Willem II en komt steviger aan kop van Eredivisie

Ajax verslaat Willem II en komt steviger aan kop van Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is steviger aan kop van de Eredivisie gekomen. De landskampioen werkte ook in de thuiswedstrijd tegen Willem II (5-0) aan het doelsaldo. Na 23 minuten en drie treffers was de eenzijdige ontmoeting al zo goed als beslist.

Ajax heeft nu 4 punten meer dan Feyenoord en PSV volgt op 5 punten. De nummers 2 en 3 van de ranglijst komen aanstaande weekeinde nog wel in actie. Ajax ontving Willem II donderdag al met het oog op de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Sporting Portugal in de Champions League. De leiding van de club uit Amsterdam dacht voor aanvang van het seizoen dat die ontmoeting weleens beslissend kon zijn voor een plaats in de achtste finales van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams.

Bij Ajax is het dit seizoen voor het eerste fluitsignaal vaak even afwachten hoeveel zin de spelers in weer een wedstrijdje in de Eredivisie hebben. Al in de openingsfase van het duel met Willem II bleek dat de thuisploeg voldoende gemotiveerd was. Trainer Fred Grim van de bezoekers uit Tilburg krijgt vaak complimenten voor de aanvallende manier waarop hij zijn team laat voetballen. Maar tegen Ajax stond Willem het grootste deel van de wedstrijd met tien veldspelers in de buurt van de eigen doelman.

Buitenspel

Willem II was niet met heel veel vertrouwen naar Amsterdam gekomen, na vier competitienederlagen op rij. De laatste zege in de Eredivisie dateert alweer van 25 september, toen PSV in Tilburg was. Ajax had slechts 23 minuten nodig om de ontmoeting te beslissen. Antony opende de score en tekende na de 2-0 van Lisandro Martínez ook voor de 3-0. Sébastien Haller, net als Antony weer voldoende fit, scoorde ook nog voor rust. Maar zijn treffer werd na interventie van de videoscheidsrechter afgekeurd. Haller kreeg de bal van een speler van Willem II maar stond volgens de arbitrage toch buitenspel omdat hij bij toeval werd aangespeeld.

Ajax speelde na rust een stuk minder scherp dan in de eerste helft. Davy Klaassen en de ingevallen Danilo lieten de score nog wel verder oplopen. Als je alleen naar het doelsaldo kijkt, dan zou je niet denken dat Ajax al negen verliespunten in de Eredivisie heeft. Ajax heeft in 15 competitiewedstrijden 48 keer gescoord en slechts twee tegentreffers geïncasseerd.

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

5 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

6 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

7 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

8 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

8 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

9 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

10 uur geleden