Ajax verslaat Willem II en komt steviger aan kop van Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is steviger aan kop van de Eredivisie gekomen. De landskampioen werkte ook in de thuiswedstrijd tegen Willem II (5-0) aan het doelsaldo. Na 23 minuten en drie treffers was de eenzijdige ontmoeting al zo goed als beslist.
Ajax heeft nu 4 punten meer dan Feyenoord en PSV volgt op 5 punten. De nummers 2 en 3 van de ranglijst komen aanstaande weekeinde nog wel in actie. Ajax ontving Willem II donderdag al met het oog op de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Sporting Portugal in de Champions League. De leiding van de club uit Amsterdam dacht voor aanvang van het seizoen dat die ontmoeting weleens beslissend kon zijn voor een plaats in de achtste finales van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams.
Bij Ajax is het dit seizoen voor het eerste fluitsignaal vaak even afwachten hoeveel zin de spelers in weer een wedstrijdje in de Eredivisie hebben. Al in de openingsfase van het duel met Willem II bleek dat de thuisploeg voldoende gemotiveerd was. Trainer Fred Grim van de bezoekers uit Tilburg krijgt vaak complimenten voor de aanvallende manier waarop hij zijn team laat voetballen. Maar tegen Ajax stond Willem het grootste deel van de wedstrijd met tien veldspelers in de buurt van de eigen doelman.
Buitenspel
Willem II was niet met heel veel vertrouwen naar Amsterdam gekomen, na vier competitienederlagen op rij. De laatste zege in de Eredivisie dateert alweer van 25 september, toen PSV in Tilburg was. Ajax had slechts 23 minuten nodig om de ontmoeting te beslissen. Antony opende de score en tekende na de 2-0 van Lisandro Martínez ook voor de 3-0. Sébastien Haller, net als Antony weer voldoende fit, scoorde ook nog voor rust. Maar zijn treffer werd na interventie van de videoscheidsrechter afgekeurd. Haller kreeg de bal van een speler van Willem II maar stond volgens de arbitrage toch buitenspel omdat hij bij toeval werd aangespeeld.
Ajax speelde na rust een stuk minder scherp dan in de eerste helft. Davy Klaassen en de ingevallen Danilo lieten de score nog wel verder oplopen. Als je alleen naar het doelsaldo kijkt, dan zou je niet denken dat Ajax al negen verliespunten in de Eredivisie heeft. Ajax heeft in 15 competitiewedstrijden 48 keer gescoord en slechts twee tegentreffers geïncasseerd.
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
43 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
13 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
20 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
1 dag geleden