Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat Willem II en komt steviger aan kop van Eredivisie

Ajax verslaat Willem II en komt steviger aan kop van Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is steviger aan kop van de Eredivisie gekomen. De landskampioen werkte ook in de thuiswedstrijd tegen Willem II (5-0) aan het doelsaldo. Na 23 minuten en drie treffers was de eenzijdige ontmoeting al zo goed als beslist.

Ajax heeft nu 4 punten meer dan Feyenoord en PSV volgt op 5 punten. De nummers 2 en 3 van de ranglijst komen aanstaande weekeinde nog wel in actie. Ajax ontving Willem II donderdag al met het oog op de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Sporting Portugal in de Champions League. De leiding van de club uit Amsterdam dacht voor aanvang van het seizoen dat die ontmoeting weleens beslissend kon zijn voor een plaats in de achtste finales van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams.

Bij Ajax is het dit seizoen voor het eerste fluitsignaal vaak even afwachten hoeveel zin de spelers in weer een wedstrijdje in de Eredivisie hebben. Al in de openingsfase van het duel met Willem II bleek dat de thuisploeg voldoende gemotiveerd was. Trainer Fred Grim van de bezoekers uit Tilburg krijgt vaak complimenten voor de aanvallende manier waarop hij zijn team laat voetballen. Maar tegen Ajax stond Willem het grootste deel van de wedstrijd met tien veldspelers in de buurt van de eigen doelman.

Buitenspel

Willem II was niet met heel veel vertrouwen naar Amsterdam gekomen, na vier competitienederlagen op rij. De laatste zege in de Eredivisie dateert alweer van 25 september, toen PSV in Tilburg was. Ajax had slechts 23 minuten nodig om de ontmoeting te beslissen. Antony opende de score en tekende na de 2-0 van Lisandro Martínez ook voor de 3-0. Sébastien Haller, net als Antony weer voldoende fit, scoorde ook nog voor rust. Maar zijn treffer werd na interventie van de videoscheidsrechter afgekeurd. Haller kreeg de bal van een speler van Willem II maar stond volgens de arbitrage toch buitenspel omdat hij bij toeval werd aangespeeld.

Ajax speelde na rust een stuk minder scherp dan in de eerste helft. Davy Klaassen en de ingevallen Danilo lieten de score nog wel verder oplopen. Als je alleen naar het doelsaldo kijkt, dan zou je niet denken dat Ajax al negen verliespunten in de Eredivisie heeft. Ajax heeft in 15 competitiewedstrijden 48 keer gescoord en slechts twee tegentreffers geïncasseerd.

Meer uit Voetbal

Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

1 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

2 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

3 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

3 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

5 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

7 uur geleden
Franse voetballer Payet (38) beëindigt carrière

MARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.

8 uur geleden