Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax verslaat sc Heerenveen met 1-0

Ajax verslaat sc Heerenveen met 1-0

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is het nieuwe seizoen van de Eredivisie begonnen met een nipte zege. De club was voor eigen publiek te sterk voor sc Heerenveen (1-0). Kristian Hlynsson maakte vlak voor rust het enige doelpunt.

Ajax was vooral na rust veel beter dan de Friese ploeg van trainer Robin van Persie. Maar het duel bleef spannend omdat de thuisploeg het krachtsverschil niet met een tweede treffer wist uit te drukken. Vergeleken met de uitwedstrijd van donderdag met Panathinaikos stonden er zes andere spelers aan de aftrap bij Ajax.

Debutant Dies Janse, Anton Gaaei, Sivert Mannsverk, Branco van den Boomen en Hlynsson kregen de voorkeur boven Devyne Rensch, Jorrel Hato, Jordan Henderson, Kian Fitz-Jim, Kenneth Taylor en Carlos Forbs. Trainer Francesco Farioli vond ook Brian Brobbey en Bertrand Traoré nog niet klaar voor een basisplaats. Steven Bergwijn is geblesseerd en moest ook nog een schorsing uitzitten.

Taylor, Forbs Henderson, Traoré en Brobbey vielen in de tweede helft in bij de thuisploeg, die in tegenstelling tot veel duels in het vorige seizoen nauwelijks een kans weggaf.

Meer uit Voetbal

Klopp roept Füllkrug en Mohya op voor duels met Servië en Oranje

FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.

29 minuten geleden
Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."

59 minuten geleden
Topscorer Kane verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.

3 uur geleden
Keeper Owono mist interlands na noodlottige botsing met De Miguel

MALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.

3 uur geleden
Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

10 uur geleden
PSV-coach Bosz zag geen geschikte optie om Forbs af te stoppen

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.

10 uur geleden
Timber wint in Champions League met Arsenal, Veerman met Dortmund

PRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.

13 uur geleden