Ajax verliest in Champions League kansloos (1-6) van Napoli
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de groepsfase van de Champions League een bijzonder pijnlijke nederlaag geleden. De Amsterdammers waren voor eigen publiek kansloos tegen Napoli (1-6). Het was de grootste Europese nederlaag in een thuiswedstrijd ooit voor Ajax.
Mohammed Kudus bracht Ajax in de 9e minuut nog wel op voorsprong, maar Napoli leidde halverwege al met 3-1 door treffers van Giacomo Raspadori, Giovanni Di Lorenzo en Piotr Zielinski.
Na rust maakte Raspadori al snel de vierde treffer voor Napoli, waarna ook Khvicha Kvaratskhelia en Giovanni Simeone nog scoorden. Tussendoor kreeg Ajax-aanvoerder Dusan Tadic rood.
Napoli is na drie speelronden koploper in groep A met 9 punten, gevolgd door Liverpool (6), Ajax (3) en Rangers FC (0).
Volgende week woensdag treffen Napoli en Ajax elkaar weer, dan in Italië.
Meer uit Voetbal
PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.
52 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
15 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
16 uur geleden