Ajax verliest in Champions League kansloos (1-6) van Napoli
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de groepsfase van de Champions League een bijzonder pijnlijke nederlaag geleden. De Amsterdammers waren voor eigen publiek kansloos tegen Napoli (1-6). Het was de grootste Europese nederlaag in een thuiswedstrijd ooit voor Ajax.
Mohammed Kudus bracht Ajax in de 9e minuut nog wel op voorsprong, maar Napoli leidde halverwege al met 3-1 door treffers van Giacomo Raspadori, Giovanni Di Lorenzo en Piotr Zielinski.
Na rust maakte Raspadori al snel de vierde treffer voor Napoli, waarna ook Khvicha Kvaratskhelia en Giovanni Simeone nog scoorden. Tussendoor kreeg Ajax-aanvoerder Dusan Tadic rood.
Napoli is na drie speelronden koploper in groep A met 9 punten, gevolgd door Liverpool (6), Ajax (3) en Rangers FC (0).
Volgende week woensdag treffen Napoli en Ajax elkaar weer, dan in Italië.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer MatÃas Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
7 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
9 uur geleden