Ajax verklaart positieve testen door fout in laboratorium
AMSTERDAM (ANP) - Ajax verklaart de vele positieve coronatesten van afgelopen maandag door een fout bij het laboratorium dat door de Europese voetbalbond UEFA is ingeschakeld. "Dat lijkt ons zeer waarschijnlijk", zei trainer Erik ten Hag in de aanloop naar het uitduel van zondag bij FC Utrecht.
Ajax reisde maandag aanvankelijk slechts met 17 spelers richting Denemarken voor het uitduel met Midtjylland in de Champions League. Zo'n vier uur voor de wedstrijd kregen Dusan Tadic, André Onana, Ryan Gravenberch, Zakaria Labyad, Davy Klaassen en Maarten Stekelenburg alsnog toestemming om te spelen. Klaassen en Stekelenburg arriveerden pas ruim twee uur voor de aftrap in Denemarken.
Ten Hag weet niet of Antony in de aanloop naar het thuisduel met Liverpool ook ten onrechte positief is getest op corona. De Braziliaan miste het verloren thuisduel met de kampioen van Engeland (0-1) maar bleek later in de week wel weer inzetbaar tegen VVV-Venlo.
Ten Hag gaat er van uit dat hij zondag tegen FC Utrecht alleen Mohammed Kudus moet missen. De middenvelder heeft onlangs een operatie aan een meniscus ondergaan. "Maar we zijn vrijdagochtend allemaal weer getest", zei de trainer van Ajax. "Die resultaten zijn nog niet binnen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
4 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
17 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
17 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
18 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
18 uur geleden