Ajax tweede hofleverancier van profvoetballers in Europa
NEUCHÂTEL (ANP) - Na de Servische club Partizan Belgrado heeft Ajax de meeste zelf opgeleide spelers rondlopen in Europa. Van alle voetballers uit de 31 sterkste Europese competities zijn er 77 afkomstig uit de jeugdopleiding van de Amsterdammers. Partizan is koploper met 85 zelf opgeleide spelers. Dat blijkt uit onderzoek van CIES Football Observatory.
Het onderzoeksinstituut definieert een opleidingsclub als volgt: spelers moeten tenminste drie seizoenen tussen hun 15e en 21e jaar bij een bepaalde club hebben gespeeld. Het is de eerste keer dat de onderzoekers van CIES op deze manier hun berekeningen maken. Frenkie de Jong wordt daarom ook gezien als opleidingsproduct van Ajax, hoewel de huidige middenvelder van FC Barcelona het grootste deel van zijn jeugd bij Willem II speelde.
Dinamo Zagreb (71 spelers) staat als nummer drie op de lijst. Ook PSV en Feyenoord scoren hoog, zij staan respectievelijk op de negentiende en twintigste plaats.
Als alleen gekeken wordt naar alle voetballers die actief zijn in Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk, de vijf grootste competities in Europa, dan is de jeugdopleiding van Real Madrid hofleverancier met 43 spelers. FC Barcelona volgt met 32 spelers, de Franse club Olympique Lyon heeft 31 zelf opgeleide voetballers rondlopen op de Europese velden. Ajax staat op die ranglijst vijftiende met 20 spelers.
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het neutraliseren van Lionel Messi in de finale van het wereldkampioenschap voetbal wordt zondag voor Spanje een "enorme uitdaging". Dat zei middenvelder Mikel Merino vrijdag tijdens een persconferentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Amsterdammers. Ajax betaalt de Saudische club Al-Hilal een transfersom van net onder de 20 miljoen euro, meldt Ajax.
2 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - Frankrijk neemt de wedstrijd om de derde plaats op het wereldkampioenschap tegen Engeland serieus. Dat zei Didier Deschamps, die zaterdag in Miami voor het laatst op de bank zit als bondscoach van de Fransen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Verdediger Mees Hilgers keert volgens trainer John van den Brom niet meer terug bij FC Twente. Dat zei hij vrijdag in gesprek met ESPN.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft middenvelder Dominik Szoboszlai langer vastgelegd. De 25-jarige Hongaarse international tekende een nieuw meerjarig contract bij de nummer 5 van Engeland van vorig seizoen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De beslissing van de Hoge Raad op vrijdag waardoor Vitesse de licentie behoudt om betaald voetbal te kunnen spelen, is een "fantastische uitspraak", zegt Ahmed Marcouch, burgemeester van Arnhem. Marcouch noemt het "een mooie beloning voor de supporters en voor de ondernemers die hun nek hebben uitgestoken."
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is blij met de juridische zege die de club heeft behaald in de slepende kwestie over de proflicentie van de club. De Hoge Raad verwierp vrijdag in cassatie het beroep van de KNVB en oordeelde daarmee dat het gerechtshof in september 2025 een juiste beslissing nam om de licentie van Vitesse niet in te trekken.
10 uur geleden