Ajax-trainer Ten Hag: uitstel Eredivisieduels ten koste van ritme
DOETINCHEM (ANP) - Als het aan Erik ten Hag ligt wordt er de komende weken in de Eredivisie gewoon doorgevoetbald, ook al moet dat vanwege de coronamaatregelen zonder publiek. De trainer van Ajax vreest dat uitstel ten koste gaat van het ritme, met name voor de clubs die in Europees verband in actie moeten komen.
"Natuurlijk wil je altijd met publiek spelen", zei Ten Hag bij sportzender ESPN. "Maar er komt een cruciale fase aan voor de clubs die Europees spelen. Het is belangrijk dat Nederland daarin goed presteert en dus van belang dat spelers hun ritme behouden. In dat licht bezien is het wellicht beter om door te voetballen."
Door de vrijdag afgekondigde maatregelen om de verspreiding van het coronavirus te beteugelen mag er de komende drie weken geen publiek aanwezig zijn bij sportwedstrijden. De KNVB heeft de clubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie gevraagd of ze door willen voetballen zonder publiek of dat ze de wedstrijden willen uitstellen, in de hoop dat er later wel met fans in de stadions gespeeld kan worden.
Ten Hag vreest ook dat door uitstel er een druk voorjaar volgt, terwijl hij met Ajax dan aan de knock-outfase van de Champions League begint. Ajax heeft zich daarvoor al gekwalificeerd. "We moeten ook nadenken of uitstel van wedstrijden dan niet leidt tot een te zware belasting van spelers."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
4 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
20 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
20 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
22 uur geleden