Ajax-trainer Ten Hag erg tevreden met magere zege
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag was opvallend tevreden na de magere uitzege van Ajax op Sparta Rotterdam (0-1). "We hebben het echt fantastisch gedaan", zei hij direct na afloop bij FOX Sports.
Ajax speelde ruim een uur met tien man na een rode kaart voor Nicolás Tagliafico. De Argentijn kreeg tijdens een sliding een bal op zijn arm en onderbrak volgens scheidsrechter Jochem Kamphuis een veelbelovende aanval van Sparta. "Ik heb daar geen mening over", hield Ten Hag zich op de vlakte. "Dat is iets voor de scheidsrechter en VAR."
Ajax creëerde nauwelijks kansen met tien man, maar won wel door een treffer van de Braziliaanse aanwinst Antony. "Hij is snel, technisch en creatief. We zijn heel blij met hem", zei de trainer van Ajax.
"Maar we hebben het met het hele team perfect ingevuld, inclusief de wissels", vond Ten Hag. "We hebben bijna niets weggegeven met een man minder. Ik heb nauwelijks een schot richting onze goal gezien. We hebben geknokt als een team en het tactisch goed ingevuld. Ik heb mijn spelers een groot compliment gegeven."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
15 uur geleden