Ajax-trainer Ten Hag erg tevreden met magere zege
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag was opvallend tevreden na de magere uitzege van Ajax op Sparta Rotterdam (0-1). "We hebben het echt fantastisch gedaan", zei hij direct na afloop bij FOX Sports.
Ajax speelde ruim een uur met tien man na een rode kaart voor Nicolás Tagliafico. De Argentijn kreeg tijdens een sliding een bal op zijn arm en onderbrak volgens scheidsrechter Jochem Kamphuis een veelbelovende aanval van Sparta. "Ik heb daar geen mening over", hield Ten Hag zich op de vlakte. "Dat is iets voor de scheidsrechter en VAR."
Ajax creëerde nauwelijks kansen met tien man, maar won wel door een treffer van de Braziliaanse aanwinst Antony. "Hij is snel, technisch en creatief. We zijn heel blij met hem", zei de trainer van Ajax.
"Maar we hebben het met het hele team perfect ingevuld, inclusief de wissels", vond Ten Hag. "We hebben bijna niets weggegeven met een man minder. Ik heb nauwelijks een schot richting onze goal gezien. We hebben geknokt als een team en het tactisch goed ingevuld. Ik heb mijn spelers een groot compliment gegeven."
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
7 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
32 minuten geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
2 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
3 uur geleden