Ajax-trainer Steijn verwacht snel een gesprek met Van Gaal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn verwacht dat hij snel in gesprek gaat met Louis van Gaal, die afgelopen week heeft laten weten dat hij Ajax als adviseur wil helpen. "Ik denk dat we formeel nu onder hem vallen", zei hij na de nederlaag tegen AZ (1-2). "Hij zal problemen zien die ik ook zie. Maar misschien ziet hij ook andere dingen. Hij is zo gepokt en gemazeld. Misschien geeft hij mij andere inzichten."
Steijn beseft dat zijn positie zwaar onder druk staat, na de slechtste competitiestart ooit van Ajax. "Ik heb geen signalen dat ik ontslagen word", zei hij. "En ik gooi de handdoek zelf ook niet in de ring. Ik wil tot de laatste snik doorgaan. Ik wil deze ploeg uit de malaise trekken. Daar ga ik echt alles aan doen."
Steijn snapt waarom zijn spelers na het duel met AZ werden uitgefloten. "Ze hadden mij ook mogen uitfluiten. We hebben weer onvoldoende gebracht. Dan mogen onze fans laten weten dat ze teleurgesteld zijn. Dit is een heel droevige dag. Ajax is nog nooit zo slecht aan de Eredivisie begonnen. Dat is voor iedereen balen, met de supporters voorop."
Dezelfde fouten
De coach ziet zijn spelers steeds weer dezelfde fouten maken. Ajax blijft veel ruimte weggeven. Na balverlies ligt regelmatig het hele speelveld open. "Onze linies waren weer niet goed op elkaar afgestemd", zei Steijn. "Maar ik denk echt dat ik de boel aan de praat krijg. Ik heb ook geen spijt dat ik hier zit. Ajax is zo'n mooie club. Met zoveel geweldige mensen die nu allemaal teleurgesteld zijn. Dat is niet leuk om te zien."
"Het is ook niet zo dat mijn spelers niet willen", zei Steijn. "Bergwijn trekt in blessuretijd nog zo'n sprint dat hij als rechtsback komt te voetballen. Dat doe je niet als je niet graag wil. We moeten gewoon blijven trainen op de dingen die niet goed gaan. Nee, ik denk niet dat er iemand aan onze technische staf moet worden toegevoegd. Dat lijkt me niet nodig."
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geleden