Ajax teleurgesteld dat duel tegen FC Emmen zonder publiek moet
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is zeer teleurgesteld dat er zondag in de 'kampioenswedstrijd' tegen FC Emmen geen supporters welkom zijn in de Johan Cruijff ArenA. Het demissionaire kabinet besloot donderdag dat er voorlopig geen toeschouwers welkom zijn bij wedstrijden in de Eredivisie.
Ajax kan zondag tegen FC Emmen de titel grijpen als minimaal 1 punt wordt gepakt tegen FC Emmen. Bij het duel met AZ afgelopen zondag mochten in het kader van de overheidsproef 'testen voor toegang' 7500 supporters aanwezig zijn. De proef verliep volgens de KNVB naar tevredenheid, waardoor de voetbalbond een beroep had gedaan op de overheid om ook voor de resterende Eredivisiewedstrijden dit seizoen beperkt publiek toe te laten.
Ook Ajax noemt het regeringsbesluit een fikse tegenvaller. "Wij vinden het onbegrijpelijk", reageert algemeen directeur Edwin van der Sar. "Er zaten vorige week bij Ajax-AZ bijna 7500 supporters in de ArenA, iedereen was getest. En het is allemaal naar wens verlopen. Het enthousiasme was enorm en goed voelbaar in het stadion. Zondag komt Emmen hier op bezoek. Het smaakte naar meer, maar het wordt veel minder. Sterker nog, dit voelt alsof we terug bij af zijn."
Van der Sar sluit zich aan bij de woorden van de KNVB, ECV en KKD, die constateerden dat de pilot een losse flodder was. "Dit is niet uit te leggen aan fans", vervolgt hij. "We willen dit seizoen mooi afsluiten en daar horen supporters bij. Helaas wordt ons geduld opnieuw op de proef gesteld."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
51 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
13 uur geleden