Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax teleurgesteld dat duel tegen FC Emmen zonder publiek moet

Ajax teleurgesteld dat duel tegen FC Emmen zonder publiek moet

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is zeer teleurgesteld dat er zondag in de 'kampioenswedstrijd' tegen FC Emmen geen supporters welkom zijn in de Johan Cruijff ArenA. Het demissionaire kabinet besloot donderdag dat er voorlopig geen toeschouwers welkom zijn bij wedstrijden in de Eredivisie.

Ajax kan zondag tegen FC Emmen de titel grijpen als minimaal 1 punt wordt gepakt tegen FC Emmen. Bij het duel met AZ afgelopen zondag mochten in het kader van de overheidsproef 'testen voor toegang' 7500 supporters aanwezig zijn. De proef verliep volgens de KNVB naar tevredenheid, waardoor de voetbalbond een beroep had gedaan op de overheid om ook voor de resterende Eredivisiewedstrijden dit seizoen beperkt publiek toe te laten.

Ook Ajax noemt het regeringsbesluit een fikse tegenvaller. "Wij vinden het onbegrijpelijk", reageert algemeen directeur Edwin van der Sar. "Er zaten vorige week bij Ajax-AZ bijna 7500 supporters in de ArenA, iedereen was getest. En het is allemaal naar wens verlopen. Het enthousiasme was enorm en goed voelbaar in het stadion. Zondag komt Emmen hier op bezoek. Het smaakte naar meer, maar het wordt veel minder. Sterker nog, dit voelt alsof we terug bij af zijn."

Van der Sar sluit zich aan bij de woorden van de KNVB, ECV en KKD, die constateerden dat de pilot een losse flodder was. "Dit is niet uit te leggen aan fans", vervolgt hij. "We willen dit seizoen mooi afsluiten en daar horen supporters bij. Helaas wordt ons geduld opnieuw op de proef gesteld."

Meer uit Voetbal

Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

1 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

1 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

4 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

4 uur geleden
FC Barcelona blijft na winst tegen Rayo Vallecano op titelkoers

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.

4 uur geleden
Brobbey schiet Sunderland naar winst op Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.

4 uur geleden
Til keert na maand terug in basiselftal PSV, Veerman op de bank

VELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.

4 uur geleden