Ajax tegen Napoli weer in vaste Champions League-opstelling
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Alfred Schreuder van Ajax keert dinsdag tegen Napoli terug naar zijn vaste Champions League-opstelling. De Amsterdammers beginnen met dezelfde elf basisspelers als in de vorige twee groepswedstrijden, tegen Rangers FC (4-0 winst) en Liverpool (2-1 verlies).
Oranje-internationals Steven Bergwijn en Steven Berghuis startten zaterdag in de Eredivisie tegen Go Ahead Eagles (1-1) op de reservebank, net als middenvelder Edson Álvarez en spits Mohammed Kudus. Dat viertal start tegen Napoli, wat ten koste gaat van middenvelders Florian Grillitsch en Davy Klaassen en aanvallers Lucas Ocampos en Brian Brobbey.
Bij Napoli heeft trainer Luciano Spalletti oud-PSV'er Hirving Lozano een basisplaats gegeven. De Mexicaan begint in de Johan Cruijff ArenA als rechtsbuiten. Afgelopen weekeinde was Lozano, in de door Napoli met 3-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Torino, nog invaller.
Koploper
Napoli is na twee speelronden koploper in groep A van de Champions League met 6 punten. Liverpool en Ajax hebben 3 punten en Rangers FC is puntloos. In de Italiaanse Serie A staat Napoli ook bovenaan.
Opstellingen: Ajax: Pasveer; Rensch, Timber, Bassey en Blind; Álvarez, Berghuis en Taylor; Tadic, Kudus en Bergwijn.
Napoli: Meret; Di Lorenzo, Kim Min-jae, Rrahmani en Olivera; Zambo Anguissa, Lobotka en Zielinski; Lozano, Raspadori en Kvaratskhelia.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
6 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
9 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
10 uur geleden