Ajax tegen Napoli weer in vaste Champions League-opstelling
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Alfred Schreuder van Ajax keert dinsdag tegen Napoli terug naar zijn vaste Champions League-opstelling. De Amsterdammers beginnen met dezelfde elf basisspelers als in de vorige twee groepswedstrijden, tegen Rangers FC (4-0 winst) en Liverpool (2-1 verlies).
Oranje-internationals Steven Bergwijn en Steven Berghuis startten zaterdag in de Eredivisie tegen Go Ahead Eagles (1-1) op de reservebank, net als middenvelder Edson Álvarez en spits Mohammed Kudus. Dat viertal start tegen Napoli, wat ten koste gaat van middenvelders Florian Grillitsch en Davy Klaassen en aanvallers Lucas Ocampos en Brian Brobbey.
Bij Napoli heeft trainer Luciano Spalletti oud-PSV'er Hirving Lozano een basisplaats gegeven. De Mexicaan begint in de Johan Cruijff ArenA als rechtsbuiten. Afgelopen weekeinde was Lozano, in de door Napoli met 3-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Torino, nog invaller.
Koploper
Napoli is na twee speelronden koploper in groep A van de Champions League met 6 punten. Liverpool en Ajax hebben 3 punten en Rangers FC is puntloos. In de Italiaanse Serie A staat Napoli ook bovenaan.
Opstellingen: Ajax: Pasveer; Rensch, Timber, Bassey en Blind; Álvarez, Berghuis en Taylor; Tadic, Kudus en Bergwijn.
Napoli: Meret; Di Lorenzo, Kim Min-jae, Rrahmani en Olivera; Zambo Anguissa, Lobotka en Zielinski; Lozano, Raspadori en Kvaratskhelia.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
24 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
16 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
16 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
16 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
17 uur geleden