Ajax tegen Go Ahead zonder internationals Bergwijn en Berghuis
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles zonder Steven Berghuis en Steven Bergwijn. De twee internationals van Oranje zitten in de Johan Cruijff ArenA op de reservebank. Datzelfde geldt voor middenvelder Edson Álvarez en spits Mohammed Kudus. Het viertal was de vorige competitiewedstrijd, die met 2-1 werd verloren van AZ, nog wel basisspeler.
Trainer Alfred Schreuder liet de afgelopen week al weten te willen gaan rouleren. Dinsdag wacht in de Champions League het thuisduel met Napoli.
De Oostenrijkse middenvelder Florian Grillitsch en de Argentijnse buitenspeler Lucas Ocampos hebben voor het eerst een basisplaats bij Ajax. Brian Brobbey vervangt Kudus in de spits en ook middenvelder Davy Klaassen mag dit keer vanaf het begin meedoen.
Ajax zag eerder op zaterdag PSV met 3-0 verliezen van SC Cambuur en kan daardoor bij een resultaat tegen Go Ahead afstand nemen van de Eindhovenaren.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
3 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
4 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
16 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
16 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
16 uur geleden