Ajax tegen Go Ahead zonder internationals Bergwijn en Berghuis
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles zonder Steven Berghuis en Steven Bergwijn. De twee internationals van Oranje zitten in de Johan Cruijff ArenA op de reservebank. Datzelfde geldt voor middenvelder Edson Álvarez en spits Mohammed Kudus. Het viertal was de vorige competitiewedstrijd, die met 2-1 werd verloren van AZ, nog wel basisspeler.
Trainer Alfred Schreuder liet de afgelopen week al weten te willen gaan rouleren. Dinsdag wacht in de Champions League het thuisduel met Napoli.
De Oostenrijkse middenvelder Florian Grillitsch en de Argentijnse buitenspeler Lucas Ocampos hebben voor het eerst een basisplaats bij Ajax. Brian Brobbey vervangt Kudus in de spits en ook middenvelder Davy Klaassen mag dit keer vanaf het begin meedoen.
Ajax zag eerder op zaterdag PSV met 3-0 verliezen van SC Cambuur en kan daardoor bij een resultaat tegen Go Ahead afstand nemen van de Eindhovenaren.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
12 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
37 minuten geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
48 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.
54 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.
59 minuten geledenVELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie opnieuw punten verspeeld. Na de nederlaag in de vorige speelronde tegen Go Ahead Eagles (2-1), ging het elftal van trainer Robin van Persie nu voor eigen publiek onderuit tegen NEC: 2-4.
1 uur geleden