Ajax tegen FC Utrecht in tweede ronde bekertoernooi
AMSTERDAM (ANP) - De loting voor de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker heeft een duel opgeleverd tussen Ajax en FC Utrecht. De twee clubs uit de eredivisie treffen elkaar op 15, 16 of 17 december in Amsterdam. Begin deze maand won Ajax in de eredivisie met 3-0 bij FC Utrecht.
Vorig seizoen kwamen FC Utrecht en Ajax elkaar tegen in de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker, toen in De Galgenwaard. Utrecht versloeg de Amsterdamse ploeg met 2-0, maar de finale tegen Feyenoord ging niet door als gevolg van de coronacrisis.
Voor PSV rolde een uitwedstrijd tegen De Graafschap uit de balletjes bij de loting. De 'Superboeren' doen bovenin de Keuken Kampioen Divisie mee. Feyenoord werd vrijgeloot, net als AZ, Fortuna Sittard, Heracles Almelo, ADO Den Haag, sc Heerenveen, FC Volendam, MVV en NEC. Die clubs zijn al zeker van een plek in de achtste finales.
Geen amateurclubs
De KNVB moest deze week vanwege de aanhoudende coronamaatregelen alle amateurclubs uit het hoofdtoernooi van de KNVB-beker halen. De amateurs mogen voorlopig niet in groepsverband trainen. De 26 amateurclubs die het hoofdtoernooi hadden gehaald en zouden uitkomen in de eerste ronde, worden financieel gecompenseerd door de bond.
Naast Ajax - FC Utrecht zijn er nog twee duels in de tweede ronde tussen eredivisieclubs: FC Emmen - FC Groningen en Willem II - Vitesse. De andere wedstrijden zijn Almere City FC - VVV-Venlo, Excelsior - PEC Zwolle, SC Cambuur - Go Ahead Eagles en De Graafschap - PSV. De KNVB maakt op korte termijn het speelschema bekend.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De in Rotterdam geboren international Sidny Lopes Cabral van Kaapverdië heeft het mooiste doelpunt van het WK gemaakt, zo heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De 23-jarige Kaapverdiër maakte in de zestiende finale tegen Argentinië in de 103e minuut in de verlenging de 2-2.
11 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.
16 uur geledenROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.
18 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.
20 uur geledenMARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.
1 dag geleden