Ajax-supporters verzamelen zich op Leidseplein voor demonstratie
AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd Ajax-supporters hebben zich op het Leidseplein in Amsterdam verzameld. Daar demonstreren zij sinds 14.30 uur tegen de politiestakingen waardoor de Amsterdamse club zondag voor de tweede keer een duel mist.
Sommige supporters hebben een Ajax-shirt aan, velen hebben een blikje bier in de hand. Ook wappert iemand met een Ajax-vlag. Verder hebben mensen een vlag aan het monument voor Peter R. de Vries gehangen, met daarop de tekst 'AFCA Cant be stopped'. Mensen staan in een kring en zingen liedjes. Er wordt vuurwerk afgestoken, mensen houden rode fakkels omhoog en er worden leuzen geroepen. Sommige aanwezigen hebben hun gezicht deels bedekt.
De betogers blokkeren de trambaan, waardoor drie trams er niet langs kunnen. Volgens een trambestuurder blijven de trams tot na de actie staan en worden andere trams omgeleid. Er is nog geen politie te zien op het plein.
De Amsterdamse ploeg zou zondagmiddag tegen FC Utrecht spelen in de ArenA, maar omdat er geen politie bij is door de actie voor een vroegpensioenregeling, gaat die wedstrijd niet door. De Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie en OM) gelastte de wedstrijd af, omdat de veiligheid van de spelers en supporters en de openbare orde in de stad niet konden worden gegarandeerd.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
13 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
14 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden