Ajax-supporters verzamelen zich op Leidseplein voor demonstratie
AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd Ajax-supporters hebben zich op het Leidseplein in Amsterdam verzameld. Daar demonstreren zij sinds 14.30 uur tegen de politiestakingen waardoor de Amsterdamse club zondag voor de tweede keer een duel mist.
Sommige supporters hebben een Ajax-shirt aan, velen hebben een blikje bier in de hand. Ook wappert iemand met een Ajax-vlag. Verder hebben mensen een vlag aan het monument voor Peter R. de Vries gehangen, met daarop de tekst 'AFCA Cant be stopped'. Mensen staan in een kring en zingen liedjes. Er wordt vuurwerk afgestoken, mensen houden rode fakkels omhoog en er worden leuzen geroepen. Sommige aanwezigen hebben hun gezicht deels bedekt.
De betogers blokkeren de trambaan, waardoor drie trams er niet langs kunnen. Volgens een trambestuurder blijven de trams tot na de actie staan en worden andere trams omgeleid. Er is nog geen politie te zien op het plein.
De Amsterdamse ploeg zou zondagmiddag tegen FC Utrecht spelen in de ArenA, maar omdat er geen politie bij is door de actie voor een vroegpensioenregeling, gaat die wedstrijd niet door. De Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie en OM) gelastte de wedstrijd af, omdat de veiligheid van de spelers en supporters en de openbare orde in de stad niet konden worden gegarandeerd.
Meer uit Voetbal
LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
1 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
4 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
6 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
22 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
23 uur geleden