Ajax-supporters verzamelen zich op Leidseplein voor demonstratie
AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd Ajax-supporters hebben zich op het Leidseplein in Amsterdam verzameld. Daar demonstreren zij sinds 14.30 uur tegen de politiestakingen waardoor de Amsterdamse club zondag voor de tweede keer een duel mist.
Sommige supporters hebben een Ajax-shirt aan, velen hebben een blikje bier in de hand. Ook wappert iemand met een Ajax-vlag. Verder hebben mensen een vlag aan het monument voor Peter R. de Vries gehangen, met daarop de tekst 'AFCA Cant be stopped'. Mensen staan in een kring en zingen liedjes. Er wordt vuurwerk afgestoken, mensen houden rode fakkels omhoog en er worden leuzen geroepen. Sommige aanwezigen hebben hun gezicht deels bedekt.
De betogers blokkeren de trambaan, waardoor drie trams er niet langs kunnen. Volgens een trambestuurder blijven de trams tot na de actie staan en worden andere trams omgeleid. Er is nog geen politie te zien op het plein.
De Amsterdamse ploeg zou zondagmiddag tegen FC Utrecht spelen in de ArenA, maar omdat er geen politie bij is door de actie voor een vroegpensioenregeling, gaat die wedstrijd niet door. De Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie en OM) gelastte de wedstrijd af, omdat de veiligheid van de spelers en supporters en de openbare orde in de stad niet konden worden gegarandeerd.
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
13 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden