Ajax-supporters verzamelen zich op Leidseplein voor demonstratie
AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd Ajax-supporters hebben zich op het Leidseplein in Amsterdam verzameld. Daar demonstreren zij sinds 14.30 uur tegen de politiestakingen waardoor de Amsterdamse club zondag voor de tweede keer een duel mist.
Sommige supporters hebben een Ajax-shirt aan, velen hebben een blikje bier in de hand. Ook wappert iemand met een Ajax-vlag. Verder hebben mensen een vlag aan het monument voor Peter R. de Vries gehangen, met daarop de tekst 'AFCA Cant be stopped'. Mensen staan in een kring en zingen liedjes. Er wordt vuurwerk afgestoken, mensen houden rode fakkels omhoog en er worden leuzen geroepen. Sommige aanwezigen hebben hun gezicht deels bedekt.
De betogers blokkeren de trambaan, waardoor drie trams er niet langs kunnen. Volgens een trambestuurder blijven de trams tot na de actie staan en worden andere trams omgeleid. Er is nog geen politie te zien op het plein.
De Amsterdamse ploeg zou zondagmiddag tegen FC Utrecht spelen in de ArenA, maar omdat er geen politie bij is door de actie voor een vroegpensioenregeling, gaat die wedstrijd niet door. De Amsterdamse driehoek (burgemeester, politie en OM) gelastte de wedstrijd af, omdat de veiligheid van de spelers en supporters en de openbare orde in de stad niet konden worden gegarandeerd.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
16 uur geleden