Ajax start met Klaiber in kwartfinale tegen AS Roma
ROME (ANP) - Sean Klaiber begint om 21.00 uur met Ajax aan de uitwedstrijd tegen AS Roma in de kwartfinale van de Europa League. De rechtsback vervangt de geschorste Devyne Rensch en krijgt de voorkeur boven Perr Schuurs, die op de bank begint. De keuze voor Klaiber houdt in dat Jurriën Timber in het centrum van de defensie kan blijven spelen.
Ajax moet een achterstand van 1-2 goedmaken om voor de derde keer in vijf seizoenen een halve finale van een Europees bekertoernooi te kunnen bereiken. Trainer Erik ten Hag kiest voor dezelfde aanvallers als een week geleden in de verloren thuiswedstrijd tegen AS Roma. Dusan Tadic vormt een voorhoede met de Braziliaanse buitenspelers Antony en David Neres.
Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Ajax. Hij miste vorige week de thuiswedstrijd tegen zijn oude Italiaanse club vanwege een knieblessure. Bij AS Roma heeft Rick Karsdorp een basisplaats. De oud-Feyenoorder miste vorige week het duel in Amsterdam vanwege een schorsing.
Opstellingen.
AS Roma: Pau Lopez; Mancini, Cristante en Ibanez; Karsdorp, Veretout, Diawara en Calafiori; Pellegrini, Dzeko en Mkhitaryan.
Ajax: Stekelenburg; Klaiber, Jurriën Timber, Martínez en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
14 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
9 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
13 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geleden