Ajax start met Akpom maar zonder Brobbey in Polen
BIALYSTOK (ANP) - Chuba Akpom begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Jagiellonia Białystok in de play-offs van de Europa League. De spits krijgt de voorkeur boven Brian Brobbey, die zondag aan de aftrap verscheen van het verloren uitduel met NAC Breda (2-1).
Van alle basisspelers voor het uitduel met de kampioen van Polen startten alleen Remko Pasveer, Josip Sutalo, Jorrel Hato en Mika Godts ook tegen NAC. Akpom, Steven Berghuis, Carlos Forbs, Jordan Henderson, Kenneth Taylor, Devyne Rensch en Youri Baas keren terug in de basisformatie van Ajax.
Berghuis is de meest aanvallende middenvelder van Ajax in Polen. Daniele Rugani, de laatste aanwinst van Ajax, zit op de bank als het duel om 20.45 uur begint. De verdediger is afgelopen week op huurbasis overgekomen van Juventus. Ook Steven Bergwijn en Bertrand Traoré zullen hopen op een invalbeurt.
Tweeluik
Ajax en Jagiellonia Białystok treffen elkaar volgende week voor de return in de Johan Cruijff ArenA. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de groepsfase van de Europa League, de verliezer gaat verder in de Conference League.
Opstelling Ajax: Pasveer; Rensch, Sutalo, Baas en Hato; Henderson, Berghuis en Taylor; Forbs, Akpom en Godts
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Stéphanie Frappart treedt toe tot de scheidsrechterscommissie van de Europese voetbalbond UEFA. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. De Française staat hoog aangeschreven binnen de UEFA en werd bekend als de eerste vrouwelijke scheidsrechter in zowel de Champions League als op het WK in het mannenvoetbal.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De kans lijkt groot dat de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Tunesië vertraging oploopt door het voorspelde noodweer in Kansas City. Meteorologen voorspellen onweer, zware regenval en storm in de kleinste speelstad van het WK en vrezen dat het duel niet op tijd begint of onderbroken wordt. De laatste groepswedstrijd van Oranje begint om 01.00 uur in de nacht van donderdag op vrijdag (Nederlandse tijd).
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.
11 uur geledenSEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).
11 uur geleden