Ajax staakt onderhandelingen met geschorste doelman Onana
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de onderhandelingen met doelman André Onana over verlenging van zijn in de zomer van 2022 aflopende contract stopgezet. Dat vertelde directeur voetbalzaken Marc Overmars vlak voor de KNVB-bekerfinale tegen Vitesse voor de camera van ESPN.
Onana zit op dit moment een dopingschorsing van 1 jaar uit. Hij hoopt op strafvermindering en is naar het internationaal sporttribunaal CAS gestapt. Daar zal zijn zaak vermoedelijk komende zomer worden behandeld.
Als Onana geen strafvermindering krijgt, dan is hij pas februari volgend jaar weer beschikbaar voor Ajax. Een paar maanden later is hij transfervrij. Overmars sprak onlangs nog de hoop uit dat de keeper uit Kameroen zijn verbintenis tot 2023 of 2024 ging verlengen.
Volgens Overmars bestaat de kans Onana in de zomer van 2022 transfervrij bij Ajax vertrekt. "Dat zou kunnen", zei hij. "Maar misschien probeert hij in juli al een transfer te maken. Het is jammer dat we er niet uitkomen."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
28 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
3 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
7 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
13 uur geleden