Ajax staakt onderhandelingen met geschorste doelman Onana
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de onderhandelingen met doelman André Onana over verlenging van zijn in de zomer van 2022 aflopende contract stopgezet. Dat vertelde directeur voetbalzaken Marc Overmars vlak voor de KNVB-bekerfinale tegen Vitesse voor de camera van ESPN.
Onana zit op dit moment een dopingschorsing van 1 jaar uit. Hij hoopt op strafvermindering en is naar het internationaal sporttribunaal CAS gestapt. Daar zal zijn zaak vermoedelijk komende zomer worden behandeld.
Als Onana geen strafvermindering krijgt, dan is hij pas februari volgend jaar weer beschikbaar voor Ajax. Een paar maanden later is hij transfervrij. Overmars sprak onlangs nog de hoop uit dat de keeper uit Kameroen zijn verbintenis tot 2023 of 2024 ging verlengen.
Volgens Overmars bestaat de kans Onana in de zomer van 2022 transfervrij bij Ajax vertrekt. "Dat zou kunnen", zei hij. "Maar misschien probeert hij in juli al een transfer te maken. Het is jammer dat we er niet uitkomen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
1 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft donderdag voor de Europa League-wedstrijd bij VfB Stuttgart niet de beschikking over middenvelders Hwang In-beom, Sem Steijn en Oussama Targhalline. Hwang is zelfs zes tot acht weken uitgeschakeld met een blessure. Dat zei Van Persie een dag voor het duel in Duitsland.
4 uur geleden