Ajax-speler Berghuis vindt het tijd om tegen Napoli op te staan
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis vindt niet dat er bij Ajax reden is tot zorg. De Amsterdammers speelden zaterdag in de Eredivisie gelijk tegen Go Ahead Eagles (1-1). Het was, na nederlagen tegen Liverpool in de Champions League (2-1) en AZ in de competitie (2-1), de derde keer op rij dat Ajax niet won.
"Je merkt dat er teleurstelling is", aldus Berghuis, die het dinsdag met zijn elftal in de Champions League opneemt tegen Napoli. "In principe hebben we die wedstrijden al 'geparkeerd'. Die teleurstelling neem je niet mee. Alle ogen zijn op ons gericht. Het is aan ons om op te staan."
Berghuis startte tegen Go Ahead op de reservebank, net als mede Oranje-international Steven Bergwijn. "Als individu ben ik geen voorstander van rouleren", zei de aanvaller. "Maar je ziet het overal gebeuren. Als je zoveel goede spelers hebt, snap ik wel dat je als trainer die keuze maakt."
Go Ahead maakte zaterdag in de 78e minuut gelijk, waarna trainer Alfred Schreuder met Berghuis, Mohammed Kudus en Lorenzo Lucca probeerde de overwinning alsnog binnen te halen. De winnende treffer viel echter niet.
"Druk wil ik het niet noemen", aldus Berghuis over de huidige situatie bij Ajax. "AZ speelde goed tegen ons, tegen Go Ahead lag het aan ons zelf. Napoli heeft 3 punten meer dan wij. De wedstrijd van morgen is niet allesbeslissend, maar wel een hele belangrijke. We hebben honger om het in de Champions League te laten zien."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
7 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
10 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
12 uur geleden