Ajax-speler Berghuis vindt het tijd om tegen Napoli op te staan
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis vindt niet dat er bij Ajax reden is tot zorg. De Amsterdammers speelden zaterdag in de Eredivisie gelijk tegen Go Ahead Eagles (1-1). Het was, na nederlagen tegen Liverpool in de Champions League (2-1) en AZ in de competitie (2-1), de derde keer op rij dat Ajax niet won.
"Je merkt dat er teleurstelling is", aldus Berghuis, die het dinsdag met zijn elftal in de Champions League opneemt tegen Napoli. "In principe hebben we die wedstrijden al 'geparkeerd'. Die teleurstelling neem je niet mee. Alle ogen zijn op ons gericht. Het is aan ons om op te staan."
Berghuis startte tegen Go Ahead op de reservebank, net als mede Oranje-international Steven Bergwijn. "Als individu ben ik geen voorstander van rouleren", zei de aanvaller. "Maar je ziet het overal gebeuren. Als je zoveel goede spelers hebt, snap ik wel dat je als trainer die keuze maakt."
Go Ahead maakte zaterdag in de 78e minuut gelijk, waarna trainer Alfred Schreuder met Berghuis, Mohammed Kudus en Lorenzo Lucca probeerde de overwinning alsnog binnen te halen. De winnende treffer viel echter niet.
"Druk wil ik het niet noemen", aldus Berghuis over de huidige situatie bij Ajax. "AZ speelde goed tegen ons, tegen Go Ahead lag het aan ons zelf. Napoli heeft 3 punten meer dan wij. De wedstrijd van morgen is niet allesbeslissend, maar wel een hele belangrijke. We hebben honger om het in de Champions League te laten zien."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
10 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
1 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
5 uur geleden