Ajax speelt thuisduel met Vitesse later vanwege Champions League
ZEIST (ANP) - Ajax heeft met succes gevraagd of de thuiswedstrijd tegen Vitesse van zaterdag 29 oktober anderhalve week later kan worden gespeeld. Zo kunnen de Amsterdammers zich met meer rust voorbereiden op het laatste groepsduel in de Champions League bij Rangers FC, op dinsdag 1 november. Ajax - Vitesse is nu op woensdag 9 november om 20.00 uur.
Daardoor spelen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard op 29 oktober vroeger tegen elkaar, om 18.45 uur in plaats van om 20.00 uur. Eerder werd Feyenoord - SC Cambuur uit dat weekend op verzoek van de Rotterdammers al verplaatst naar 10 november. Ook daarvoor was een Europees duel de reden. Van AZ en PSV hoefden hun Eredivisieduels niet verplaatst te worden, aldus de KNVB.
Voor Ajax wordt woensdag mogelijk al duidelijk of het duel met Rangers nog gaat over overwintering in de Champions League. Met nog drie wedstrijden te gaan hebben de Amsterdammers 3 punten, minder dan Napoli (9) en Liverpool (6), maar wel meer dan de nog puntloze Schotten. De beste twee teams blijven in de Champions League, de nummer 3 speelt na de winter in de Europa League.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
3 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
16 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
16 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
18 uur geleden